Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

G. Gerlach m/s Batory Limited Edition

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#21 Roman-ZA

Roman-ZA

Megazávislák

• Member_50
  • 3 551 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Žilina, SVK
  • Fanoušek značky:Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest

Publikováno 21.duben.2016 - 15:49

Už přivostřuješ, tak to bys měl koupit ještě jedny, aby jsi pak v reálu doma poznal, co takové jméno značky obnáší: Mr. & Mrs. Smith na vlastní kůži :lol2:

:lol2:

Prim Linea 40

Vratislavia Conceptum Heritage Chrono L.E.

#22 HondzaX

HondzaX

Megazávislák

• Member_50
  • 1 128 příspěvků(y)

Publikováno 25.duben.2016 - 13:03

K čemu slouží ten knoflík na 10. hodině?

#23 Daemonultimate

Daemonultimate

watchesfan

• Member_50
  • 9 812 příspěvků(y)

Publikováno 25.duben.2016 - 13:13

K čemu slouží ten knoflík na 10. hodině?

Nikde to neuvádí, tak to vymyslíme:

Nastavení hodin to nebude, k čemu by byla šroubovací korunka, mono pusher chronograf to neni, tak nám zůstává to Big Date, asi jo, rychlonastavení data

Time is Life. Je to dar i prokletí.

Daemonovo Time is Life  Proč Grand Seiko?  Řemínek Nato a jeho historie  Seiko vs Steinhart srovnání  ISO 6425  Co jsou to velké hodinky  Měsíční fáze jako hodinářská komplikace  Hodinky na dovolenou  Compressor, Test Seiko vs?

#24 HondzaX

HondzaX

Megazávislák

• Member_50
  • 1 128 příspěvků(y)

Publikováno 25.duben.2016 - 14:01

Na jejich stránkách jsem to právě také nenašel. Rychlonastavení data je jediné, co mne také napadlo a dávalo by smysl. Tak asi to tak bude. Nebo pak už jen nějaká dálková spoušť :-)

#25 Daemonultimate

Daemonultimate

watchesfan

• Member_50
  • 9 812 příspěvků(y)

Publikováno 25.duben.2016 - 14:03

Vystřelovací lano s kotvou, když je to ten Gerlach :)

Time is Life. Je to dar i prokletí.

Daemonovo Time is Life  Proč Grand Seiko?  Řemínek Nato a jeho historie  Seiko vs Steinhart srovnání  ISO 6425  Co jsou to velké hodinky  Měsíční fáze jako hodinářská komplikace  Hodinky na dovolenou  Compressor, Test Seiko vs?

#26 HondzaX

HondzaX

Megazávislák

• Member_50
  • 1 128 příspěvků(y)

Publikováno 25.duben.2016 - 14:36

:lol2:

Jo, tak to by to také mohlo být ono  :lol2:

Mně úplně jako první napadlo, že by to mohlo být takové to počítadlo, jak mají letušky v letadle když kontrolují počet pasažérů na palubě. Pokud by měla ponorka Gerlach osádku o 31 členech, pak by to mohlo fungovat. Že by to bylo tedy počítadlo, a na místo data by s každým cvaknutím poskočil čítač o jednotku nahoru. Také tedy nevím, zda mají polské ponorky stevardky, ale pokud mají, tak by to také mohla být jedna z variant..   :clap:

#27 Locky

Locky

Závislák

• Member_50
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 8.květen.2016 - 15:01

Nevíte, jaká je tloušťka? Zda obdobně jako u small second verze 14mm? Jinak ano, čudlík na desítce slouží k rychlému nastavení datumu.

Škoda těch nápisů. Kdyby nechali ciferník bez nápisů, snad bych o nich i uvažoval jako bauhaus verzi s big date (což je moje snad nejoblíbenější komplikace) k obleku či jiné formální události.

#28 Roman-ZA

Roman-ZA

Megazávislák

• Member_50
  • 3 551 příspěvků(y)
  • Bydlí:Žilina, SVK
  • Fanoušek značky:Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest

Publikováno 9.květen.2016 - 08:21

Nevíte, jaká je tloušťka? Zda obdobně jako u small second verze 14mm? Jinak ano, čudlík na desítce slouží k rychlému nastavení datumu.

Škoda těch nápisů. Kdyby nechali ciferník bez nápisů, snad bych o nich i uvažoval jako bauhaus verzi s big date (což je moje snad nejoblíbenější komplikace) k obleku či jiné formální události.

Nie je to sice big date, ale risknut by si ich mohol, biela verzia este je - http://vratislavia-w...ister-White.jpg

Tento příspěvek byl upraven od Roman-ZA: 9.květen.2016 - 08:23

Prim Linea 40

Vratislavia Conceptum Heritage Chrono L.E.

#29 Locky

Locky

Závislák

• Member_50
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 25.květen.2016 - 02:35

Tebou odkazovane Vratislavy nejsou zrovna muj salek kavy. A navic jsou 12mm vysoke, coz je na oblekovky taky uz dost na hrane...

#30 morati

morati

Začátečník

• Members
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 20.leden.2017 - 22:13

Polaci inovace bez legrace.

#31 Lu2cz

Lu2cz

rys chronoris

• Member_50
  • 1 208 příspěvků(y)
  • Bydlí:Mrožnov pod Radegastem
  • Fanoušek značky:momentálně STOWA a IWC :D

Publikováno 1.srpen.2019 - 10:51

Mám ten původní model a ten mi přišel hezčí co se týče čísleníku, ale zase nemá prosklené dýnko :D Jinak s hodinkama spokojenost, strojek byť Seagull, tak šlapal velice dobře a řekl bych i poměrně přesně... dělal pár sekund do plusu denně (cca 4-5). Vodotěsnost odzkoušena při šnorchlování v moři - bez problémů, ale ten rychlocvak data na 10. hodině zlobil při přepínání mezi datem 16 do 18, musel jsem přetáčet ručně nastavením hodinové ručičky, takže hodinky půjdou do servisu a pak se uvidí... 

Nemáte zkušenost, jestli se dají někde sehnat konkrétní náhradní díly na ten SG 2525, nebo je potřeba koupit z Číny celej strojek?

Psal jsem do Gerlachu přes jejich web žádost o servis, ale nikdo se neozval a už je to taky nějakej týden... Máte se servisem u nich zkušenost?