Přejít na obsah

speedmaster profesional - ocel


luko

Doporučené příspěvky

Ahojte, chcem sa opytat (ludi co o tom mozu realne nieco vediet), ci je mozne aby napr na MoonwatchOCH bola pouzita ina ocel ako na ostatnych novych Omegach s co-axialom? Je mozne napr., ze by mali napr na sklade kopu puzdier na speedmastre este z nejakeho predchadzajuceho obdobia?

 

Resp. aka je kvalitna tato ocel. Znamy mi vravel, ze lestil MoonwatchE (ako boli stare to sa nevie, mozno mali 20 rokov) a vraj to nebolo bohvie co ta ocel z coho boli (zle sa to robilo)

 

Bezne robieva Rolex atd...

(Tam viem, ze Rolex ma lepsiu ocel. Ma dokonca aj tvrdsiu vstupnu kontrolu materialu...)

 

Existuje nejaka tabulka ocele kde sa da vidiet rozdiel kvality? Aku ocel pouziva Omega?

 

 

Pokial boli moje otazky hlupe velice se omlouvam..... :suicide_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

RE:Existuje nejaka tabulka ocele kde sa da vidiet rozdiel kvality? Aku ocel pouziva Omega?

 

Já bych se chtěl jen připojit,existuje i od jiného výrobce třeba Breitling?

 

 

 

info co mam ja je take ze breitlng ocel je taka ako omega a rolex je vyssie. Cize by mala byt niekde kde ta Omega

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow
:wheelchair:

nerozumiet tvojej reci...

 

Ber to trochu s nadsázkou, celkem mě baví co řešíš za problémy, otázka jakou ocel používají renomovaní výrobci o které se zajímáš by mě ani nenapadla.

 

P.S. Sollingen Stahl je ocel, která se používá např. na výrobu velice kvalitních nožů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ber to trochu s nadsázkou, celkem mě baví co řešíš za problémy, otázka jakou ocel používají renomovaní výrobci o které se zajímáš by mě ani nenapadla.

 

P.S. Sollingen Stahl je ocel, která se používá např. na výrobu velice kvalitních nožů.

 

 

aha, jasne....

no zaujimaju ma take veci... ked clovek da tolko penazi za hodinky, tak si myslim, ze by malo ist o kvalitu.

a tiez je zaujimave kde sa zhruba hybe kvalita tej-ktorej ocele pretoze to nieje pri kazdom vyrobcovi rovnake...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha, jasne....

no zaujimaju ma take veci... ked clovek da tolko penazi za hodinky, tak si myslim, ze by malo ist o kvalitu.

a tiez je zaujimave kde sa zhruba hybe kvalita tej-ktorej ocele pretoze to nieje pri kazdom vyrobcovi rovnake...

 

No vem to z druhe strany, myslim, ze kvalita oceli pouzder a tahu znacek jako Omega, Rolex ci Breitling apod. soucasne produkce je myslim dostatecna na to, aby ti podobne hodinky vydrzely x ci xy let bez toho, aniz by zrezavely, ci se nejak vyrazne menila jejich povrchova uprava pri jakz takz slusnym zachazeni.

Ja taky chapu, ze je zajimavy zjistovat druhy materialu respektive kvalitu ocele, ale zkratil bych to tak, ze u kvalitnich hodinek je to skutecne ocel, ktera neco vydrzi, na rozdil od trznicove produkce z konzervoveho plechu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vem to z druhe strany, myslim, ze kvalita oceli pouzder a tahu znacek jako Omega, Rolex ci Breitling apod. soucasne produkce je myslim dostatecna na to, aby ti podobne hodinky vydrzely x ci xy let bez toho, aniz by zrezavely, ci se nejak vyrazne menila jejich povrchova uprava pri jakz takz slusnym zachazeni.

Ja taky chapu, ze je zajimavy zjistovat druhy materialu respektive kvalitu ocele, ale zkratil bych to tak, ze u kvalitnich hodinek je to skutecne ocel, ktera neco vydrzi, na rozdil od trznicove produkce z konzervoveho plechu.

 

 

ano, ale nieje ocel ako ocel -to je fakt

podla toho ma svoje vlastnosti a ide do istej miery tazsie ci lahsie opracovat

napr. ak sa nemylim rolex lesti ocel tak, aby pri 10 nasobnom zvecseni neboli vidiet ziadne znamky opracovania /ryhy, nerovnosti.../

takisto ked sa lesti rolex tak ta ich ocel ma podobne vlastnosti ako platina - tym myslim, ze sa podobne chova

 

v podstate mi ide o to ako je na tom Omega a ako je to s tymi Moonwatchmi...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ocel běžně používaná všemi výrobci je třídy 316L.

 

Rolex používá na pouzdra ocel vyšší třídy 904L (s 3x vyšším obsahem niklu), která je tvrdší. Jestli to má nějaký praktický vliv na odolnost proti poškrábání, nedokážu posoudit. Oficiálně uváděným důvodem je vyšší odolnost proti korozi (škarohlídi tvrdí, že jediným důvodem použití je odůvodnění přemrštěné ceny Rolexů...) U zadních víček pouzder a tahů používá i Rolex ocel 316L - z důvodů alergií způsobovaných vyššími obsahy niklu u oceli třídy 904L.

 

Kvalita oceli nemá vliv na zpracování pouzder.

Upraveno uživatelem Bobr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ocel běžně používaná všemi výrobci je třídy 316L.

 

Rolex používá na pouzdra ocel vyšší třídy 904L (s 3x vyšším obsahem niklu), která je tvrdší. Jestli to má nějaký praktický vliv na odolnost proti poškrábání, nedokážu posoudit. Oficiálně uváděným důvodem je vyšší odolnost proti korozi (škarohlídi tvrdí, že jediným důvodem použití je odůvodnění přemrštěné ceny Rolexů...) U zadních víček pouzder a tahů používá i Rolex ocel 316L - z důvodů alergií způsobovaných vyššími obsahy niklu u oceli třídy 904L.

 

Kvalita oceli nemá vliv na zpracování pouzder.

 

 

 

super, dakujem,konecne nieco konstruktivne /bez urazky vsetci ostatni/

nemas nejaky link kde je pisane o tej oceli? inak ostatni vyrobcovia su na tom ako?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...