Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Srovnání starých a nových LHC

Longines HydroConquest Hydry potápky

 • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
90 odpovědí na toto téma

#1 martar

martar

  freshwater explorer

 • Member_50
 • 6 503 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha-venkov

Publikováno 3.květen.2016 - 07:22

Protože se mi doma sešly staré a nové Longines Hydroconquest, chci se podělit o dojmy z živého srovnání. Předem se omlouvám za kvalitu některých fotek.

Přiložený soubor  Hydras 01.jpg   67,75K   112 Počet stažení

Psát tu nějaké obecné pojednání o LHC by asi bylo nošení dříví do lesa, tak jen ve zkratce: Řada Hydroconquest včetně tříručkových modelů osazených Etou 2824-2 spatřila světlo světa v r. 2007 a kvůli svému sportovně elegantnímu vzhledu, ceně a odolnosti se rychle stala velmi oblíbenou. Za téměř deset let své existence prošla určitou evolucí i slepými uličkami, ale zachovala si charakteristické znaky a současný tříručkový model nabízený na stránkách výrobce se až na WR popisek na cifru a odlišnou vteřinovku (absence lumi i odlišný tvar) v podstatě ničím neliší od původního modelu.

Přiložený soubor  Hydras 02 duo na kuzi2.jpg   93,59K   105 Počet stažení

Srovnávat budu černý model LHC L3.642.4.56.6 (dále v textu "klasické LHC") a červeno-černý model LHC L 3.695.4.59.6 (dále v textu "LHC s dvanácti čísly"). Nechci používat termíny "staré" a "nové", které jsem použil v titulku, protože výrobce se po experimentu s dvanáctičíselným modelem vrátil k produkci předešlého modelu, čímž z původně novějšího modelu udělal starý a ze starého nejnovĕjší. Vytvořil tak solidní zmatek :D

Zatímco LHC s klasickým designem patří k oblíbeným univerzálním hodinkám a jsou vnímány vesměs pozitivně, byl dvanactičíslý model vyráběný necelé dva roky přijat dost rozpačitě. Byl kritizován font čísel, absence plastických prvků na ciferníku, tuctovost vložky lunety. Evidentně skutečně nešlo o velký obchodní trhák, když se v Longines rozhodli vrátit se o krok zpět. Pojďme si tedy oba modely blíže popsat.

Nejprve zmíním to, co mají oba modely shodné. Identické je pouzdro, luneta (vložka se liší), safír i dýnko (liší se samozřejmě ref. číslo na dýnku). Pouzdro má průměr 41 mm (bez signované korunky a její charakteristické ochrany) a výšku 11,8 mm. Na to, že se jedná o potápky s vodĕodolností 30 ATM (300m), jde o velmi nízké a pohodlné hodinky. Povrchová úprava pouzdra je kombinovaná, pouzdro je leštĕné, pouze jeho svrchní plocha včetně vrchní plochy nožek je kartáčovaná. Luneta je leštĕná. Dlouhé zahnuté nožky zasahují až pod úroveň dýnka. Safír s nepatrně zkosenou hranou má antireflexni vrstvu jen ze spodní strany, takže nehrozí její poškrábání. Na rozdíl od vypouklých skel se spodním AR se rovný safír u LHC jeví jako bezbarvý, bez modravých efektů. Krásně prolamované a nezamĕnitelné ručky jsou stříbřené a leštĕné, s luminiscencí SuperLuminova.

Přiložený soubor  Hydras 03 dynka.jpg   84,74K   87 Počet stažení

Dýnko je reliéfní, krásně zpracované, v kombinaci matovaného a leštĕného povrchu.

A teď k rozdílům, včetně mého subjektivního hodnocení:

Přiložený soubor  Hydras 04 black.jpg   69,18K   76 Počet stažení

Vložka lunety u klasických LHC designovĕ navazuje na ciferník. Charakteristické jsou především silné klínovité indexy. Cenou za design a nezamĕnitelnost je trochu horší čitelnost lunety - někdo prostě trojúhelník na dvanáctce mezi silnými indexy obtížnĕji hledá. Já osobně s tím problém nemám, trojúhelník je široký, s lumibodem.

Přiložený soubor  Hydras 05 red.jpg   72,75K   73 Počet stažení

Vložka lunety u LHC s dvanácti čísly je sice čitelnější, ale nijak se neliší od mnoha jiných lunet. Ztratila se originalita i estetické propojení lunety a ciferníku. Kromě lepší čitelnosti vidím jako pozitivum i fakt, že existuje v červené barvě, ve které se u klasického modelu nedělala a nedĕlá (což je škoda - třeba si to výrobce uvědomí a začne dělat i klasickou lunetu v červené verzi...). Luneta má identické rozměry s lunetou na klasických LHC, takže jsou vzájemně zaměnitelné. Trojúhelník na dvanáctce je užší a má useknutou špičku.

Přiložený soubor  Hydras 06 detail black.jpg   73,87K   66 Počet stažení

Ciferník klasických LHC má sunburst efekt, tj. jemné dostředné kartáčování. Efekt se projevuje především na silném světle, jinak se cifernik jeví jako černý nebo velmi tmavě šedý. Na ploše cifru jsou aplikovány plastické indexy. Nejvýraznější číslice 6, 9, 12 mají stříbřitý rámeček vyplněný SuperLuminovou, stejně jako vnější kruhové indexy mezi dlouhými minutovými indexy. U kruhových indexů jsou blíže středu cifru ještě stríbřené klínovité indexy. Jsou také plastické a mají zkosené hrany, tak aby "chytaly" světlo. Logo Longines je sice mírně plastické, nejedná se ale o aplikaci, nýbrž o vysokou vrstvu tištěné barvy. Současný popisek 30 bar (300 meter) na nejstarších LHC s tímto referenčním číslem nenajdete, původně se uvádělo 300 m (1000 ft).

Přiložený soubor  Hydras 07 detail red.jpg   78,9K   62 Počet stažení

Ciferník LHC s dvanácti čísly je sytĕ černý, bez sunburst efektu. Mám pocit, že je lesklý, ale to může být jen klam způsobený safírem. Připomíná povrch cifru u keramických bondovek. Je pouze potištĕný, chybí plastické indexy. Ciferníku dominuje 11 číslic natištených bílou lumi (opět SuperLuminova). Luminiscence je tištĕna mírně plasticky a je rámována tenkým proužkem stříbřité barvy. Číslice nejsou stejně velké - č. 6, 9 a 12 jsou o něco větší. Minutové indexy tištěné bílou barvou jsou výrazně kratší než u klasické verze. Mezi nimi jsou ještě malé čtvrtinkové indexy tištěné červeně. Červené je i tištĕné rámování malých čtvercových indexů značících pětiminutové úseky, resp. celé hodiny.

Velký rozdíl se skrývá i v útrobách hodinek. Klasické LHC používají lety prověřený strojek ETA 2824-2 (robustní strojek vysoký 4,6 mm, s 25 kameny a rezervou nátahu 38 hodin), LHC s dvanácti čísly modernější strojek ETA 2892 (nižší výška 3,6 mm, 21 kamenů, rezerva nátahu 42 hod.) Nějaké info o dalších parametrech obou strojků je třeba zde: http://www.asthewatc...om/?page_id=112

Přiložený soubor  Hydras 08 clasps.jpg   86,91K   62 Počet stažení

Oba srovnávané modely lze zakoupit na gumĕ s překlápĕčku s extenzí (ta je pro oba modely shodná), nebo na kovovém náramku (ten se pro oba modely liší). Protože je ale pouzdro modelů identické, jsou oba tahy kompatibilní i s modely, ke kterým v originální kombinaci nepatří. Klasické LHC mají tah v celé délce stejně široký 21 mm. Povrchovka tahu je kombinací kartáčovaných krajů a leštĕného středu. Boky jsou leštĕné, rubová strana kartáčovaná. Spona má šířku 22,5 mm. Oproti tomu tah, na kterém jsou nabízeny LHC s dvanácti čísly, se zužuje z 21 mm na 19 mm, je pouze kartáčovaný a jeho spona má šířku 20,5mm. Na fotografií je dobře vidět rozdíl v šířce spony obou verzí LHC.

Přiložený soubor  hydras 09.jpg   83,41K   61 Počet stažení

Když to shrnu: klasický model nemá čím překvapit, jeho kvality jsou všeobecně známé a lety prověřené. Model s červenou lunetou mě ovšem překvapil hned v několika ohledech. Ciferník bez plastických indexů překvapivě nepůsobí levně díky syté černé barvě a lesku, pomáhá i stříbrná linka kolem čísel. Hodinky navíc řeší některé bolístky klasických Hyder. V první řadě je tu pohodlnější zužující se tah s kartáčovaným povrchem odolnějším proti menším škrábancům. Chybí sice wow efekt, ale já méně nápadný a civilnĕjší vzhled tahu vnímám jako plus. Milá je i větší rezerva nátahu. Líbí se mi červená barva lunety, kterou klasické LHC (zatím) nenabízejí. A kdo ví? Jednou třeba budou modely s dvanácti čísly - vzhledem ke krátké době výroby - více ceněné než klasika :)

LHC s dvanácti čísly také částečně řeší něco, co mě na klasických Hydrách (a nejen na nich) zlobí. Při pohledu z určitého úhlu v tmavém prostředí všechny lesklé prvky na ciferníku včetně ruček zmizí a cifr náhle působí "prázdnĕ", nevyváženĕ. U LHC s dvanácti čísly se tenhle problém týká pouze ruček, ciferník zůstává čitelný za všech okolností. Pokusil jsem se to nafotit...

Přiložený soubor  Hydras 10 citelnost.jpg   104,76K   60 Počet stažení

Přiložený soubor  Hydras 11 citelnost.jpg   92,01K   63 Počet stažení

Na závěr ještě srovnávací fotka luminiscence. Z fotky to není úplnĕ patrné, ale o fous lepší lumi mají klasické Hydry. Je to zřejmě dáno větší vrstvou a plochou v číslech i kruhových indexech. Rozdíl ale není nijak výrazný. Snadnost odečitatelnosti času ve tmě u obou typu ciferníku posuďte sami.

Přiložený soubor  Hydras 12 lumi.jpg   59,33K   58 Počet stažení

Tento příspěvek byl upraven od martar: 3.květen.2016 - 07:30

Aktuálně nic neprodávám, nic neměním - nemá smysl mi psát.

#2 Flipik

Flipik

  Závislák

 • Member_50
 • 772 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Novojičínsko
 • Fanoušek značky:Filozofie, LAVER CUP

Publikováno 3.květen.2016 - 07:34

Hezké čtení a díky za osvětu, třeba rozdíl v kalibru mi úplně utekl.

I Have a Dream ...  ***  Davosa RAF "Českoslovenští piloti v RAF"  ***  Legenda Prim Igen NoDate (video)

 

Existuje doopravdy čas? Pořady z Discovery Science *** Je možné cestovat v čase? (zde)

 


#3 Daemonultimate

Daemonultimate

  watchesfan

 • Member_50
 • 9 929 příspěvků(y)

Publikováno 3.květen.2016 - 07:36

Moc pěkná srovnávačka, díky za práci :). Jak už jsem psal, ať už se komukoliv zdá jeden model hezčí než druhý, když si je nedáte na ruku najednou, zjistíte, že oba mají co do sebe a to co se na první pohled u modelu s dvanácti čísly může jevit jako krok o třídu níž tak v reálu na ruce vůbec neplatí. Parádní foto :)


Time is Life. Je to dar i prokletí.

 

Daemonovo Time is Life  Proč Grand Seiko?  Řemínek Nato a jeho historie  Seiko vs Steinhart srovnání  ISO 6425  Co jsou to velké hodinky  Měsíční fáze jako hodinářská komplikace  Hodinky na dovolenou  Compressor, Test Seiko vs?


#4 lloffass

lloffass

  Závislák

 • Member_50
 • 795 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Ostrava

Publikováno 3.květen.2016 - 08:35

Končeně jsem si někde prohlédl shrnutí a srovnání hezky pohromadě... Dobrá práce  :punk:  Ale toho pocitu "o třídu níže" se nějak ne a ne zbavit u těch číslovaných.#5 tano

tano

  MegaXXLzávislák

 • Member_50
 • 11 364 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha
 • Fanoušek značky:Seiko

  Seiko Monster SKX781K
  Seiko PADI SRPA21K1
  Seiko Sumo Modra SBDC033
  Eterna Kontiki date
  Damasko DA 38 - tah
  Casio PRW 3000-2B
  Mido Ocean Star Diver 600
  x-------------------------------------------x

  Steinhart Titanium 500
  Seiko Marine Master 300M SBDX017

Publikováno 3.květen.2016 - 08:37

Velice dobre sepsane porovnani a diky za nej Martas. To, ze tam jsou rozdilne strojky jsem netusil. Obe verze maji nejake + a -, za mne bych volil verzi s 12 cisly. Diky!!

#6 davok

davok

  Učedník

 • Member_50
 • 142 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Neuvedeno

Publikováno 3.květen.2016 - 08:53

Díky za srovnání, to mi tu chybělo. Ve výsledku ale musím říct, že je mi stále bližší staronová verze i přes její některé známé minusy. Což mne přivádí na otázku - vyřešil se s modelem o 12 číslech problém půldílků k tahu? Vím, že u modelu bez čísel se objednávaly půldílky z Conquestů.#7 Radimk

Radimk

  Megazávislák

 • Member_50
 • 4 072 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Zlín

Publikováno 3.květen.2016 - 09:05

Pěkné počtení,mě osobně se teda líbí cifr  6-9-12, a to i přez použitý starší stroj.

Longines tu obecně nějak netáhne, ale zrovna tahle potápková řada je dost vydařená.


..i Tvůj čas jednou ukáže stín...

#8 Chronař

Chronař

  Kandidát závislosti

 • Member_50
 • 423 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:CZ

Publikováno 3.květen.2016 - 09:22

Díky za porovnání.

Longiny mám rád, uvažoval jsem o LHC s dvanácti čísly, ale teď si asi nechám zajít chuť :-)#9 vojta1

vojta1

  Megazávislák

 • Member_50
 • 4 035 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Neuvedeno
 • Bydlí:Praha

Publikováno 3.květen.2016 - 09:23

Super Martine, díky moc. Já jsem měl shodou okolností oboje hodinky v neděli v koscomu na ruce a musím říct, že u mě jasně vedou ty klasické. Musím říct, že ty s 12ti čísly působí subjektivně větším dojmem než klasiky, dokonce mi to nedalo a zeptal jsem se prodavače ještě před vytažením, jestli mají nějaký nový model o kterém nevím s větším průměrem :) Na živo ty červené nejsou zase tak nudné jako na fotkách, ale stejně to nějak není ono, aspoň na mě působí tak nějak fádně a lacině. Takže přes to, že objektivně mají lepší čítelnost, větší rezervu nátahu a pohodlnější tah - v podstatě jsou to "lepší" hodinky, tak uvažuju, že pořídím klasiky. Na čemž se ukazuje, že všechny ty hádky tady mezi uctívači různých značek jsou absolutně k ničemu, protože u hodinek se člověk s pragmatismem moc nesetká a argument typu: mají to "nejlepší" zpracování x jsou strašně hnusně, je neverending damasko story :D 

 

P.S.: Jo a já jsem totální magor, potápky už mám totiž už takhle dvoje.....


měl jsem: zeno watch p544dd, steinhart ocean one, orientstar classic wz0251el, seiko sarb017, seiko baby sumo,seiko monster orange, seiko retro classic green, orient ray orange,seiko 6139, davosa raf, prim diplomat, seiko samurai white, seiko 7002, seiko skx009, tag heuer aquaracer, seiko snxs77 , seiko monster , skx 171 - mod,seiko snzh53k1, tudor black bay red, Alpina AL525G3S6, Seiko Sumo, Omega speedmaster moonwatch 311.30.42.30.01.005, Steinhart 500 titanium, iwc mark xvi,seiko skx031

 

Moje vlákno


#10 Tomak

Tomak

  Megazávislák

 • Member_50
 • 1 140 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Brno CZ
 • Fanoušek značky:RLX, Omega, Breitling

Publikováno 3.květen.2016 - 09:26

Super recenze, sám mám starou 6-9-12 verzi a jsou to skvělé hodinky. Jediné, co bych jim vytknul je šířka stěžejek v méně obvyklých lichých číslech značně omezující výběr neorigo řemínků (pouzdro 39mm s šířkou stěžejek 19mm a pouzdro 41mm s 21mm stěžejkami) a vcelku slabá lumi na velikost její plochy v porovnání např. s Omegou, Breitling - i tak je lumi čitelná v průběhu celé noci.        


Moje aktuální kousky : Rolex Explorer II polar 216570, Breitling Colt A74387 gun blue, Cabot Watch SBS Divers <p>


#11 Maxel

Maxel

  vořežprut s vařečkou

 • Member_50
 • 6 856 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha | HK

Publikováno 3.květen.2016 - 09:27

Parádní srovnávačka! Děkuju za fajn čtení a náhodou fotky jsou dost dobrý ;)

U mě by poměrně jasně vyhrály klasické Hydry, asi až na ten vzduchem-chytající-vlásečnice tah.#12 siwi

siwi

  Interiérový typ

 • Member_50
 • 11 965 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha
 • Fanoušek značky:Aero, Praga, L&K/Škoda, NW/Tatra, Walter, Wikov, Z

Publikováno 3.květen.2016 - 10:00

Také já musím vyjádřit uznání kvality a serióznosti tvého srovnání. Měl jsem klasickou verzi a velice dobře si vzpomínám, jak propracovaný měly systém odrazu světla, aby na ně bylo vidět z každého úhlu. Stejně tak zajímavý ale musí být i pohled na plnohodnotná čísla zářící za šera luminovou.#13 xcmaniax

xcmaniax

  Megazávislák

 • Member_50
 • 1 435 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha 6

Publikováno 3.květen.2016 - 10:06

Díky za pěkný srovnání. U mně vyhrává klasika - aplikované detaily na cifru vypadají hodnotněji. Jinak ten tah s lesklými dílky je z Conquestů ne? Hydry tuto sponu neměly. #14 Povidláček

Povidláček

  macůr brambůr

 • Member_50
 • 2 788 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha
 • Fanoušek značky:swiss

Publikováno 3.květen.2016 - 10:49

Díky Martine za super srovnání, spoustu věcí jsem o nich také netušil! :cheers:

K LHC mám takový zvláštní vztah a vlastně i ke značce Longines jako takové. Nevím proč ale hrozně se mi ta značka líbí i přesto, že mě jejich nabídka hodinek nijak extra vlastně neoslovuje (až na LLD). Prostě hrozně hezky mi zní to slovo "Longines", miluju to jejich logo a prostě tu jejich auru, ale hrozně bych si přál aby udělali nějaký model, který by se mi stoprocentně líbil a já si ho mohl koupit.

Z těchto dvou modelů se mi asi taky líbí více ten staronový s 6-9-12, ale co prostě na hydrách nesnáším je ta zobákovitá ochrana korunky (která mi sama o sobě připomíná víčko od zubní pasty). Asi jsem jediný komu ta ochrana tak pije krev, ale je na mě zkrátka až moc výrazná. Nezabodává se to až příliš do ruky?

Jinak bych jim neměl co vytknout.


Omega Speedmaster Professional 311.30.42.30.01.005 * Oris Big Crown Original Pointer DateHamilton Khaki Mechanical H69419933 * Hamilton Khaki Mechanical H69439531Oris Divers Sixty-Five * Seiko SKX009 * Casio G-5600E * Certina DS Action DiverOrient Bambino V3 SER2400MW0Seiko SNKM41 * Seiko SNZG07 * Seiko SKX007 * Seiko SNXS73               Reference: Povidláček              


#15 Vit

Vit

  MegaXXLzávislák

 • Member_50
 • 9 389 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:MORAVA

Publikováno 3.květen.2016 - 11:10

Moc hezká, popracovaná recenze.

Ty černo-černé mi přijdou čistší.

U těch červeno-černých se nemůžu zbavit pocitu, že na ně už nezbyla černá luneta a tak tam dali červenou.


Autor zastává myšlenku, kterou zároveň vyvrací.

 

Plavecké: Timex Ironman
Vintage: Prim, Doxa, Digitálky Lucerne, Seiko 5
Kapesní: patent Remontoir, Thiel, Omega, Doxa

HISTORIE:
Precista "ITALIAN" - PRS-20, Poljot Navigator alarm, Omega Geneve, Eterna Matic 1948, Alpha skeleton, Rainer Brand Panama, Vintage Doxa náramkkové, Waltham, Vintage Doxa náramkové z kapesních, Oris Artelier Big Date, Kemmner Marine, Precista PRS-9 CAF, LÜM-TEC V1, Seagull 1963, Edox Les Bemonts, Dievas Flieger, Frederique Constant WORLDTIMER, Zenith Port Royal V Dual Time, Tissot Heritage Chronometre, Glycine Airman 1953 LE, Breitling Navitimer, Perrelet Turbine,
 

PRODÁVÁM

MAURICE LACROIX čtvercové kolo,

Nic, sám mám málo.


ZAJÍMAVOSTI
Zajímavé články o hodinkách, Hod. ikony a jejich vyzyvatelé, Milníky značky RolexBRONZOVÁ L.E. Lum-Tec , LUM TEC RR2 ,LÜM-TEC B34, Corum Bubble,

Přeložil jsem knihu ROLEX SUBMARINER STORY a pracuji na překladu knihy STORY ROLEX EXPLORER, TURN-O-GRAPH (DATEJUST), MILGAUSS A YACHT MASTER do češtiny. Pokud by jste měli zájem, ozvěte se mi, ukázky ZDE.


#16 lloffass

lloffass

  Závislák

 • Member_50
 • 795 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Ostrava

Publikováno 3.květen.2016 - 11:17

Povidláček: Mně se nezabodávala. Faktem je, že díky tvaru nožek působí hodinky na ruce trochu větším dojmem, než by odpovídalo průměru. K celé značce Longines mám dost obdobný vztah, zcela subjektivně je mám pro sebe hodně vysoko, jednoznačně mám před nimi asi jen Omegu. A bonus nadevše na LHC je to dýnko s logem, to je fakt pecka, která nemá konkurenci.

 

Samotnému se mi zdá škoda, že jsou "lonžiny" tady trochu opomíjené. A podařených modelů bychom myslím našli dost... LLD, Heritage 1967, Heritage 1935 a myslím, že ani klasické Conquesty, zejména GMT verze nejsou vůbec zlé... Kuwa, jsem se nějak zasnil... :lol2:  


Tento příspěvek byl upraven od lloffass: 3.květen.2016 - 11:17


#17 Pavel K.

Pavel K.

  Hledám ty správné...

 • Member_50
 • 2 306 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha
 • Fanoušek značky:Hodinky,běh,auta

Publikováno 3.květen.2016 - 11:17

Hezký srovnání. Mě se rozhodně víc líbí verze 6-9-12.


Pavel K.
AKTUALNĚ :,Fenix 3 Silver, vintage STRELA , vintage Pobeda, Casio AD-300, Seiko Quartz 7123, stopky Seiko S140, Měl jsem:Breitling Colt chronograph (A73380),Fortis B-42 Marinemaster, Fortis Pilot Professional, Tag Heuer Formula1 chrono, Alpina Startimer Chrono Big Date,Steinhart TRITON black (2x),Seiko SNJ017, Seiko SKX007, Seiko SNKF11,Seiko SNKF09,Seiko SNA413 Flightmaster , Seiko SBDC001,CASIO MDA-100-1B,Ruhla chronograph, Suunto t3 running pack,,Traser Super Sport Chrono Blue,Aviator 3105 (dvakrát), PRIM Diplomat,Certina DS Action,Seiko Monster SRP309J1,G-Shock G-7710, G-Shock GWM850-1V,Casio G-Shock GW3500B-1A...
„Jsme jako pavouci. Utkáváme si svůj život a pak se po něm pohybujeme. Jsme jako snílci, kteří sní a pak v tomto snu žijí..“
Moje nesmělé fotopokusy   a    Instagram  

 

  

 


#18 Petr15

Petr15

  Učedník

 • Member_50
 • 151 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Fanoušek značky:IWC, Zenith

Publikováno 3.květen.2016 - 11:49

Hezká recenze, asi se klonim k černým. Nicméně ty červené jsem rok nosil a rozhodne nevypadají lacině, nebo ze nezbyla černá luneta. Na fotkách to nevypadá, ale mají svoje kouzlo


Sent from my iPhone using Tapatalk

#19 Povidláček

Povidláček

  macůr brambůr

 • Member_50
 • 2 788 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha
 • Fanoušek značky:swiss

Publikováno 3.květen.2016 - 12:09

lloffass: líbí se mi, že se vrací ke svým kořenům a oživují svoje vintage modely, např ty LLD, o kterých jsem si dlouho dlouho ještě než jsem se tu vůbec registroval snil...

Každopádně mým mokrým snem a tajným zbožným přáním by bylo, kdyby udělali, tak jako s LLD, reedici svých Nautilus Skin Diver. Rázem bych měl svoje vysněný Longines


Omega Speedmaster Professional 311.30.42.30.01.005 * Oris Big Crown Original Pointer DateHamilton Khaki Mechanical H69419933 * Hamilton Khaki Mechanical H69439531Oris Divers Sixty-Five * Seiko SKX009 * Casio G-5600E * Certina DS Action DiverOrient Bambino V3 SER2400MW0Seiko SNKM41 * Seiko SNZG07 * Seiko SKX007 * Seiko SNXS73               Reference: Povidláček              


#20 AndyAaron

AndyAaron

  There's No Easy Way Out

 • Member_50
 • 9 086 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Ja jsem vsude zdejsi...
 • Fanoušek značky:A neni to jedno? :-)

Publikováno 3.květen.2016 - 12:42

Vyborna srovnavacka. Precetl jsem jednim dechem.
S Longines to mam podobne jako psali vyse. Znacka je mi strasne sympaticka, ale zadny model se mi nelibi uplne stoprocentne. Na LHC jsem koukal uz nekolikrat, ale vzdy jsem nakonec zavahal. Jinak jsem byl vzdy pro klasiku starych LHC, ale z tech tvych fotek ty s dvanacti cisly maji neco do sebe. A fotky se ti povedly. Zvlast ta makra. Toho cerveneho dilkovani jsem si puvodne na tech novych vubec nevsiml.

Kontaktni email po dobu nefunkcnich SZ: tsunami-zavinac-email.cz.

 

Feedback na moje chování na fóru zanechte prosím zde: AndyAaron

Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land among the stars.” - Norman Vincent Peale

 


Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:Longines, HydroConquest, Hydry, potápky