Přejít na obsah

Watch WINDER - který, kde koupit


Doporučené příspěvky

Ahoj,  vybral jsem si následující winder. Zvolil jsem spíše ekonomickou variantu. Stejný typ je u českých prodejců zhruba o 150% dražší a podle mě se jedná i o identický produkt. 

 

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-rotary-automatic-rotating-wooden-watch-winder-with-high-gloss-piano-paint-watch-winder/1540154089.html?ws_ab_test=searchweb201556_9,searchweb201602_4_10017_10034_10021_507_10022_10020_10009_10008_10018_10019,searchweb201603_1&btsid=0a4773df-c7ae-408b-99d3-8ffa276f0261

 

Má někdo názor, radu, návrh jiného typu...

 

Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 41
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Mně jde hlavně o pohodlí v tom smyslu, že nemusíš pokaždé nastavovat čas (a datum).

Technicky mi není moc jasné, jak by permanentní namáhání - nátah pera, mohl mít negativní nebo pozitivní vliv na funkčnost a přesnost...   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mne je iluzorní, že ve winderu budeš mít na hodinkách odchylku 0 nebo pár sekund, takže když je vyndám a dám na ruku, tak mi ta odchylka buď vadit nebude a pokud ano, tak si budu muset čas stejně srovnat, takže pak mám celkem jedno zda už je nenatažené vyndám např. z hodinkovnice a srovnám i ručičky. Stejně tak i datum: samo Ti z 30 na 1. nepřeskočí, takže ho stejně musíš poladit ručně... U Seika zase potřebuješ winder s kolmým uložením hodinek, rotor v jejich kalibrech je poněkud lehčí a u šikmého uložení se většinou není schopen pořádně protočit, takže se hodinky v natahovači zastavují.

Upraveno uživatelem lucid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem řešil winder. Nakonec jsem dal sem inzerát, kde jsem popsal, co hledám, hned přišla odpověď a místo jednoho jsou na světě hned dva spokojení :). Mám dvoje hodinky a jsem rád, že ho mám, baví mě. Dal jsem na rady a upřednostnil kolmé uložení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžeš sem dát fotku? 

 

Jak jsem psal, chtěl bych to řešit relativně ekonomicky - 80 éček s dopravou není moc a ty reference evropských uživatelů na něj, jsou velmi dobré. Cílový stav jsou dvoje Rolexky, popř. Béčka a Rolexky... takže by šikmé uložení nemělo vadit...  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me by spis zajimalo zda ma vrtic nejaky prinos pro strojek ciste technicky. V pripade ze nejaky cas lezi zda je lepsi nechat stat ci vrtet

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Presne tak, "vyschnuti" v pripade, ze lezej, mi prijde jako fama, ale taky by me zajimal odbornej nazor..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc děkuji za odkaz.

Dnes jsem to při meetingu celé prošel...:-) Je to pořád dokola. část zdejších odborníků si bez toho nedokáže představit své fungování, část to považuje za zbytečnost. Skutečně technicko-fyzíkální názor v podstatě chybí, až na 4x opakovanou tezi o autě v garáži s nastartovaným motorem, která podle mě trochu kulhá a opačný - trochu konkrétnější názor, že má nastávat vysychání oleje... Proč olej vysychá, když strojek neběží a když běží, tak nevysychá, nebo vysychá méně, tam popsáno není. To zn. jsme vlastně tam, kde jsme byli.

Nechci pokaždé znova nařizovat hodinky a chci mít to pohodlí od první chvíle, kdy mám hodinky na ruce, vědět kolik je. Za mě tedy nadále - winder ano. Opravdu pádný protiargument jsem nenašel. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud např. chceš věřit v magickou sílu prášku z rozdrceného rohu nosorožce, pak Tě samozřejmě o opaku těžko něco přesvědčí. Autorem přirovnání o nastartovaném autu v garáži je mechano, jeden ze zakladatelů předního hodinářského ateliéru, tzn. člověk který ví o čem hovoří. Teorie "vysychajícího oleje" ale poněkud pokulhává, protože neodpovídá na otázku jak je možné, že klasické mechaniky s ručním nátahem jsou stále funkční, i když je člověk pravidelně nenosí a samozřejmě ani nenatahuje. Podle mne je vrtič pouze takové hodinkové placebo: jeho použití prokazatelně hodinky nepoškozuje, ale prokazatelně jim nijak neprospívá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky hosi za info a odkazy. Chapu to tak ze je to jen paradicka pro zpovykane burzousty s jednemi a vic roladami co uz nevedi co roupama delnicka trida natahuje dal ruco :)

 

 

Pro mě je winder nutností. Nepotřebuji natahovat jiné automaty, to je zbytečné, ale musím dotahovat automaty, které právě nosím, protože běžná činnost občas nestačí k natažení a většinou v sobotu se hodinky zastaví. Tedy pokud mám na ruce hodinky denně 10 a více hodin je to v pohodě, v dnech, kdy dorazím domů dříve a mám hodinky třeba 7 hodin, tak se zastavují i během týdne. Je to dáno mojí prací, auto - kancelář - minimum pohybu pěšky. Pokud je dám v sobotu do winderu, mám zase celý týden klid. Podle mě je úplně zbytečné kupovat předražené nesmyly za 15-25 tis. Kč (na jedny hodinky), nevidím tam žádnou přidanou hodnotu. Stačí koupit za 2-4 tis., aby to alespoň trochu vypadalo.

 

Ten zmíněný winder je podle mě pro hodinky na ruku do 18cm, Hodinky se v něm jinak melou a narážejí na sebe. Klidně si kup winder na jedny hodinky v Německu např. watchwinderstation.com.

, ušetříš lítání po celnicích nebo řadu poplatků a placení DPH. Pokud máš aktivní práci (život) winder nepotřebuješ, hodinky se natáhnou samy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro mě je winder nutností. Nepotřebuji natahovat jiné automaty, to je zbytečné, ale musím dotahovat automaty, které právě nosím, protože běžná činnost občas nestačí k natažení a většinou v sobotu se hodinky zastaví. Tedy pokud mám na ruce hodinky denně 10 a více hodin je to v pohodě, v dnech, kdy dorazím domů dříve a mám hodinky třeba 7 hodin, tak se zastavují i během týdne. Je to dáno mojí prací, auto - kancelář - minimum pohybu pěšky. Pokud je dám v sobotu do winderu, mám zase celý týden klid. Podle mě je úplně zbytečné kupovat předražené nesmyly za 15-25 tis. Kč (na jedny hodinky), nevidím tam žádnou přidanou hodnotu. Stačí koupit za 2-4 tis., aby to alespoň trochu vypadalo.

 

Ten zmíněný winder je podle mě pro hodinky na ruku do 18cm, Hodinky se v něm jinak melou a narážejí na sebe. Klidně si kup winder na jedny hodinky v Německu např. watchwinderstation.com.

, ušetříš lítání po celnicích nebo řadu poplatků a placení DPH. Pokud máš aktivní práci (život) winder nepotřebuješ, hodinky se natáhnou samy.

To je zajimave co pises se mi nikdy nestalo ze bych musel dotahovat kdyz nosim a nemyslim si ze bych byl buhvijak aktivni - kancl krysa.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chápeš to špatně. Ti, co mají hodinek opravdu hodně, většinou na nějaký vrtič kašlou. Problémy s natahovadlem tady většinou řeší ti, kteří mají čerstvě druhé automaty.

Bylo mysleno samozrejme v nadsazce pro me je vrtic zajimavy doplnek ale prachy za nej radsi usetrim do kasicky na dalsi akvizice;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem to sem dával, prostě někdo nachodí pár km denně, MHD apod., takže to má v pohodě. Dal jsem na stejný čas hodinky do winderu (stejný počet plných otáček) a výsledek u jednotlivých hodinek je tento.

 

 

post-11110-0-06060400-1462607356_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chápeš to špatně. Ti, co mají hodinek opravdu hodně, většinou na nějaký vrtič kašlou. Problémy s natahovadlem tady většinou řeší ti, kteří mají čerstvě druhé automaty.

Přesně tak - můj cíl je málo Rolexek. :evil:  

 

Pokud např. chceš věřit v magickou sílu prášku z rozdrceného rohu nosorožce, pak Tě samozřejmě o opaku těžko něco přesvědčí. Autorem přirovnání o nastartovaném autu v garáži je mechano, jeden ze zakladatelů předního hodinářského ateliéru, tzn. člověk který ví o čem hovoří. Teorie "vysychajícího oleje" ale poněkud pokulhává, protože neodpovídá na otázku jak je možné, že klasické mechaniky s ručním nátahem jsou stále funkční, i když je člověk pravidelně nenosí a samozřejmě ani nenatahuje. Podle mne je vrtič pouze takové hodinkové placebo: jeho použití prokazatelně hodinky nepoškozuje, ale prokazatelně jim nijak neprospívá.

V magickou sílu ani ne, ovšem ve své pohodlí ano. :-)

 

Pro mě je winder nutností. Nepotřebuji natahovat jiné automaty, to je zbytečné, ale musím dotahovat automaty, které právě nosím, protože běžná činnost občas nestačí k natažení a většinou v sobotu se hodinky zastaví. Tedy pokud mám na ruce hodinky denně 10 a více hodin je to v pohodě, v dnech, kdy dorazím domů dříve a mám hodinky třeba 7 hodin, tak se zastavují i během týdne. Je to dáno mojí prací, auto - kancelář - minimum pohybu pěšky. Pokud je dám v sobotu do winderu, mám zase celý týden klid. Podle mě je úplně zbytečné kupovat předražené nesmyly za 15-25 tis. Kč (na jedny hodinky), nevidím tam žádnou přidanou hodnotu. Stačí koupit za 2-4 tis., aby to alespoň trochu vypadalo.

 

Ten zmíněný winder je podle mě pro hodinky na ruku do 18cm, Hodinky se v něm jinak melou a narážejí na sebe. Klidně si kup winder na jedny hodinky v Německu např. watchwinderstation.com.

, ušetříš lítání po celnicích nebo řadu poplatků a placení DPH. Pokud máš aktivní práci (život) winder nepotřebuješ, hodinky se natáhnou samy.

Díky, vypadají skvěle. Ale s dopravou je to cenově stejné, jako bych ho kupoval v  ČR.

 

Už jsem to sem dával, prostě někdo nachodí pár km denně, MHD apod., takže to má v pohodě. Dal jsem na stejný čas hodinky do winderu (stejný počet plných otáček) a výsledek u jednotlivých hodinek je tento.

Omlouvám se, při vší snaze tu tabulku nechápu... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem to sem dával, prostě někdo nachodí pár km denně, MHD apod., takže to má v pohodě. Dal jsem na stejný čas hodinky do winderu (stejný počet plných otáček) a výsledek u jednotlivých hodinek je tento.

Moc tomu nerozumím. To jako že po vyndání z vrtiče ty hodinky vydržely jít v průměru pouze tři hodiny?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...