Přejít na obsah

Watch WINDER - který, kde koupit


Doporučené příspěvky

.....V magickou sílu ani ne, ovšem ve své pohodlí ano. :-).... 

Pokud ve vrtiči budou mít hodinky nulovou či minimální odchylku, pak to má logiku, pokud bych ale čas musel srovnat, pak je všechno pohodlí alespoň pro mne v ...

Upraveno uživatelem lucid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 41
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Pokud ve vrtiči budou mít hodinky nulovou či minimální odchylku, pak to má logiku, pokud bych ale čas musel srovnat, pak je všechno pohodlí alespoň pro mne v ...

 

Ahoj, takže místo abys pak posunul hodinky o dvě nebo tři minuty, tak je pak budeš raději celé natahovat a postouvat datum o 14 dní? Já mám šestery automaty a pořídil jsem si vrtič, který se mi vešel přesně do trezoru.

 

Co se týče vrtiče, který sem dal 969, tak ten rozhodně nedoporučuji, větší hodinky se o sebe dřou... takhle mi iwc portuguese udělali korunkou krásné vrypy do PAM 312, když jsem je nechal týden bez dozoru točit vedle sebe... ten krám jsem okamžitě vyhodil a pořídil tohle a maximální spokojenost:

http://www.modalo-shop.com/shop/de/uhrenbeweger/modalo/royal/297/royal-carbon-mv3?c=13

 

Jo a vyschnutí hodinek není fáma, právě ty iwc port. měl předchozí majitel několik let v trezoru a hodinky nešly a podle autorizované servisu došlo právě k vyschnutí olejíčku a kompletní servis pak nebyl zrovna za babku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, takže místo abys pak posunul hodinky o dvě nebo tři minuty, tak je pak budeš raději celé natahovat a postouvat datum o 14 dní?......

 

Jo a vyschnutí hodinek není fáma, právě ty iwc port. měl předchozí majitel několik let v trezoru a hodinky nešly a podle autorizované servisu došlo právě k vyschnutí olejíčku a kompletní servis pak nebyl zrovna za babku...

Ano, pokud musím sáhnout na korunku, je pro mne veškeré pohodlí v hajzlu a už mám šumák, zda ručičky posunu o kousek nebo o něco víc. A jak jsem psal výše, z třicátého na prvního Ti ty hodinky taky od sebe nepřeskočí. A pokud se jedná o to vysychání: pokud hodinky kupuji jako investici, strkám do trezoru a apři jejich přenášení ani nedýchám, aby se jim něco nestalo, pak vyschnou. Já mám asi přes padesát hodinek, a to primárně pro nošení a pro radost. Některé se sice na ruku dostanou pouze čas od času, ale dostanou a o to větší mám radost, když je můžu vzít, prohlídnout, natáhnout a dá na ruku :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tento winder má skutečně omezení pro větší hodinky např PAM a pod. Hodinky nedrží pevně a mohly by se poškrábat, o což samozřejmě nikdo nestojí... :fyou:

Navíc PAM dře i o plast, který tvoří průhled do vrtiče. Takže doporučuji raději připlatit a šáhnout po něčem osvědčeném.

Ale za mě vrtič rozhodně ANO. Pokud chceš mít hodinky vždy v pohotovosti, je to ideální varianta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S vyschnutim oleje si to nedovedu u vodotěsných hodinek představit. Mám hodinky desítky let staré, vezmu je po mnoha letech do ruky párkrát s automatem zahýbu a hned jdou. Ty servisní zásahy doporučuje každý, protože to je dobrý business, ale potřeba to je zřídka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S vyschnutim oleje si to nedovedu u vodotěsných hodinek představit. Mám hodinky desítky let staré, vezmu je po mnoha letech do ruky párkrát s automatem zahýbu a hned jdou. Ty servisní zásahy doporučuje každý, protože to je dobrý business, ale potřeba to je zřídka.

Olej vysychá i u vodotěsných, respektive hodinky, které x let jen leží, tak mají tendenci "zatuhnout". Při občasném nošení půjdou kvalitní hodinky třeba i po padesáti letech bez servisu a bez mazání, a to i poměrně přesně, ale jen do okamžiku, kdy se zadřou... a to je pak už většinou pozdě :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Olej vysychá i u vodotěsných, respektive hodinky, které x let jen leží, tak mají tendenci "zatuhnout". Při občasném nošení půjdou kvalitní hodinky třeba i po padesáti letech bez servisu a bez mazání, a to i poměrně přesně, ale jen do okamžiku, kdy se zadřou... a to je pak už většinou pozdě :(

tuhnutí už by mi dávalo větší smysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tuhnutí už by mi dávalo větší smysl.

Hodinky nejsou perpetum, i to vysychání má logiku: něco k pravidelné údržbě např. zde. I když se jedná o komerční stránky, tak v tomto bych je rozhodně nepodezříval z toho že to psali kvůli tomu, že servis je dobrý business, jak píše Josef01. Naopak, jako prodejce bych tvrdil, že ty hodinky vydrží všechno a že žádný servis není třeba a kdyby se mi po šesti letech dotyčný objevil znovu, nenabídnul bych mu servis, ale nové hodinky. Staré bych vzal protihodnotou, nechal u nich udělat generálku a v bazaru bych je střelil možná za vyšší cenu než měly při prodeji :) Samozřejmě že píšu o hodinách v cenové relaci cca několik tisíc korun :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ahoj pánové, mám takový ten plastový winder (určitě made in China) vertikální na dvoje hodinky. Je super, tichý, ale ve spodním slotu mi odešel motorek. Je to klasická "plechovka" - modeláři znají i jako kartáčkový, brushed. Zkoušel jsem tam dát i jiné podobně motorky, ale ty ta elektronika neutáhne. Mám prosbu, nemáte někdo tento nebo podobný nefunkční winder na vyhození? Zkusil bych ho použít na "orgány". :0) díky

Jo a ještě jak tu někdo psal o tom klepání. Je to tím, že jsou tam strčené těžší hodinky, které se po otočení převáží a "spadnou" do nižší polohy. Řešení je jednoduché. Buď tam ty hodinky dávat fakt přesně na střed držáku, aby nebyly uložené excentricky a pokud by ani tohle nepomohlo, dát jednu vrstvu izolepy na tu část držáku, který se zasouvá do winderu. Cílem je utěsnit a zmenšit vůli držáku. Pak to pŕestane klepat. Ten můj plasťák je tak tichý, že poznám že se vrtí jen podle pohybu hodinek, ne podle zvuku. Fakt překvapivě tichý. Ale je to kus plastu s "elektronikou" v hodnotě tak 150,-kč. To že za něj chtějí tisice korun je jen zneužívání "bohatých" hodinkářů. Když už máš na švýcarský automaty, tak koukej klopit i za natahovače nesmyslené peníze. :0(

Jinak jsem měl ze začátku strach, že se mi budou automaty zastavovat na ruce, že se mi nedotáhnou. A ani ve svých nejlínějších dnech a při celodenním sezení v kanceláři se mi ani jedny nikdy nezastavili na ruce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ja mám zasa tento winder, aspon je to komplet k hodinkam rovnakej značky. I ked sa daju windery zohnat podstatne lacnejšie. Utechou je že to je rlx ku rlx :)

post-39633-0-67279100-1472595432_thumb.jpg

Upraveno uživatelem ole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...