Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Jaký fitness náramek s měřením tepu?

fitness náramek kontinuální heartbeat

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 DaveG17

DaveG17

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 267 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Ostrava!!!
  • Fanoušek značky:STI, Kimber, Ruger, TH, ML, IWC, Omega, Seiko. První 3 nejsou hodinky :-)

Publikováno 13.květen.2016 - 13:11

Kolegové drazí, časoměřičemi postižení...

Snažím se dát po nějakých zdravotních komplikacích trochu dokupy a už mi není 20 a nejde to samo. Procházím různá fóra, testy apod.

Ideální stav je fitness náramek, který:

1) kontinuálně měří tepovou frekvenci a není to úplně podle větru (hrudní pás mě obtěžuje a celý den ho nosit nehodlám)

2) pokud možno nevyžaduje nonstop spojení s telefonem (má vlastní paměť a pokud se spáruje jednou za den, stačí to)

3) má aplikaci na PC nebo Android

Řadím to podle důležitosti, přes 1 nejede vlak.

Vzhledem k tomu, že se asi těžko smířím s tím, že bych na levé ruce neměl některé ze svých oblíbených mechanik, hledám spíš náramek než fitness hodinky. Náramek údajně velmi dobře funguje i ve chvíli kdy není na ruce na zápěstí, ale nad loktem. Ideální stav.

Jinak uvítám i rady ohledně softu pro tohle "hlídání" (Windows / Android). Děkuji předem za všechny dobré rady, pánbůh vám to oplatí na dětech. Však víte, bude jich hodně a nebudou hezké... :-D

(fajn by byl např. Xiaomi Miband 1s - ale ten nemá kontinuální měření tepu)

Tento příspěvek byl upraven od DaveG17: 13.květen.2016 - 13:13

#2 bolek

bolek

Začátečník

• Members
  • 44 příspěvků(y)
  • Bydlí:BA

Publikováno 13.květen.2016 - 13:23

ked potrebujes presnejsie meranie tepu, tak zabudni na meranie v naramku/hodinkach. Aby si dosiahol co najpresnejsie vysledky musis ho mat velmi silno dotiahnuty, co v kombinacii s potenim nie je prijemne a vysledky aj tak vacsinou skacu hore-dole oproti meraniu cez hrudny pas

Tiez som si nevedel zvyknut na hrudny pas, ale zistil som ze nie je hruďák ako hruďák a o tych kvalitnejsich niekedy ani neviem, ze ho mam cely den na sebe (Polar, Suunto, Garmin...)

#3 bigsaly

bigsaly

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 50 příspěvků(y)
  • Bydlí:Teplice
  • Fanoušek značky:Fortis
    Rolex
    Panerai

Publikováno 13.květen.2016 - 13:40

Z vlastní zkušenosti Xiaomi Mi band 1S, kontinuální měření v současnosti nemá - údajně na tom pracují (neorigo soft už na to je, ale ten to neumí sdílet s  iHealth), každopádně je to hodně velký věštění v porovnání s hrudním pasem a nemyslím si, že to je daný cenou Xiaomi (kolegové mají řádově dražší náramky a taky žádná sláva s přesností oproti pasu).

Ta technologie na to není podle mě uzpůsobená - když jsem v klidu a přitisknu ho na pevno na ruku, tak z něj dostanu správnej údaj, ale při pohybu už to není žádná sláva.

Citizen BJ7020-55E Nighthawk Titanium, Fortis B-42 Official Cosmonauts Chronograph Titanium

#4 huhu4d

huhu4d

Megazávislák

• Member_50
  • 3 761 příspěvků(y)

Publikováno 13.květen.2016 - 14:03

fitbit charge hr to ma zmaknute perfektne.

#5 DaveG17

DaveG17

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 267 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:STI, Kimber, Ruger, TH, ML, IWC, Omega, Seiko. První 3 nejsou hodinky :-)

Publikováno 13.květen.2016 - 15:28

Je mi jasné, že pro rozumné měření musí být spodní část hodinek/náramku hodně pevně na ruce, jakékoliv světlo se tam dostane, okamžitě rozhodí měření. S tím počítám. Nechci to nosit nonstop, stačí mi pár "standardních dnů" (někdy chodím do posilovny, někdy na brusle, někdy na kolo, někdy po horách). Prostě ať to fakt změřím a vím, kolik mám jíst.

Fitbit Charge HR byl v hledáčku, stejně jako Mio FUSE. Zrovna Mio se prsí tím, že jejich senzory používá Adidas. Asi to nebude totál mimo.

Tento příspěvek byl upraven od DaveG17: 13.květen.2016 - 15:29

#6 tomtur

tomtur

Závislák

• Member_50
  • 892 příspěvků(y)
  • Bydlí:Bratislava

Publikováno 13.květen.2016 - 16:10

To akoze cely den nosi niekto tu suunto podprsenku??? Ja to mam, ked som este behal som to asi hodinu zvladol mat, ale na bezne cinnosti to je nezmysel, ci nee?

#7 DaveG17

DaveG17

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 267 příspěvků(y)

Publikováno 13.květen.2016 - 22:36

Nevím, jestli podprsenku. Ale jsou hodinky (a fitness náramky), které měří tep opravdu kontinuálně po dobu celého dne (Fitbit, Mio, Garmin, Polar...). A ty lepší z nich údajně při správném nošení (tj. fakt napevno na ruce, žádná vůle), měří srovnatelně s hrudním pásem. Proto se po tom pídím :)

A nesmysl to není - je přes den spousta činností, které si člověk ani neuvědomí a nezapočítá je do výdeje. Pak jí málo...a paradoxně třeba i tloustne.

Tento příspěvek byl upraven od DaveG17: 13.květen.2016 - 22:37

#8 Mzhanel

Mzhanel

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 25.květen.2016 - 11:17

Xiaomi mi band 1s. Hlavně vydrží 30 dní na jedno nabití. Žádný jinný náramek od konkurence tak dlouho nevydrží.

#9 DaveG17

DaveG17

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 267 příspěvků(y)

Publikováno 27.květen.2016 - 12:01

No, Xiaomi určitě nevydrží 30 dnů s kontinuálním měřením tepu. Ale i kdyby takhle zvládl jen dva dny, stačí to. Nic, objednal jsem ho, dám pak zprávu.

Tento příspěvek byl upraven od DaveG17: 27.květen.2016 - 12:01

#10 DaveG17

DaveG17

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 267 příspěvků(y)

Publikováno 10.červen.2016 - 17:32

Tož mi Xiaomi Miband 1s dorazil a neměřil tep (firware senzoru bylo 0.0.0.0 - evidentně vadný). Vrátil jsem to prodejci. Poslal jiný, ten sice měl firmware senzoru s nějakým rozumným číslem, ale stejně neměřil. Vrátil jsem ho znovu.

Čekám na třetí a tím bude míra mé trpělivosti s touto značkou naplněna :-)

#11 Bukoowsky

Bukoowsky

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 81 příspěvků(y)
  • Bydlí:Pečky
  • Fanoušek značky:Garmin, Suunto, Citizen, Casio

Publikováno 14.červen.2016 - 21:17

Garmin Vivosmart HR, jednoznačně - zkusil jsem i fitbit charge HR, ale subjektivně lepší pocit (materiál, tvar, odolnost) mám z Garminu. Navíc má dobrou SW podporu (zde připouštím, Fitbit rovněž), což je u fitness náramků dost zásadní. Zkoušel jsem Razer Nabu green - velice pěkný, ale aplikace na nic, což deklasuje celé zařízení na kuriozní hodinky

#12 Bukoowsky

Bukoowsky

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 81 příspěvků(y)
  • Bydlí:Pečky
  • Fanoušek značky:Garmin, Suunto, Citizen, Casio

Publikováno 20.červen.2016 - 08:08

Tak jsem vyzkoušel buzení vibracemi u dvou nových cajků a vypadá to, že vivosmart HR zůstane doma,i kdyby jen pro tento účel. Jediný strojek, co vibruje natolik, aby zvedl i člověka s kocovinou :)

#13 Pitrisek

Pitrisek

Začátečník

• Members
  • 36 příspěvků(y)
  • Bydlí:Vendryně
  • Fanoušek značky:EDOX, Citizen, Orient

Publikováno 28.leden.2017 - 05:46

Ja vlastnim MIO link a prozatim velka spokojenost s merenim i pohodlim. Prenos dat pres ant+ i BT4, takzle lze sparovat snad se vsim. Bohuzel pamet nema, ale je za par penez oproti hodinkam. Hrudni pas mi pri behu vadi. Tohle zatim nee. Pouzivam jen na sport a ne celodenni monitoring, takze baterii nabijim jednou tydne.

#14 patprom

patprom

Heuréka!

• Member_50
  • 3 229 příspěvků(y)
  • Bydlí:Ostrava
  • Fanoušek značky:Rolex a PAM

Publikováno 28.leden.2017 - 09:05

Cetl jsem test nekolika chytrych hodinek a nejlepe z nich vysly stran mereni tepu Apple Watch.
"Svět patří těm, co se neposerou"

#15 Trebus

Trebus

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 97 příspěvků(y)
  • Bydlí:Brno

Publikováno 29.leden.2017 - 23:55

Taky můžu doporučit Garmin Vivosmart HR. Obecně myslím, že s Garminem téměř nelze šlápnout vedle.

#16 sery.vlk

sery.vlk

Megazávislák

• Member_50
  • 1 663 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha - Jablonec

Publikováno 30.leden.2017 - 23:23

Mladej pořídil taky Vivosmart, průměrnou TF měří stejnou jako klasický Garmin s tepákem, akorát to prý není prakticky použitelné ke sledování okamžité TF, na nějaké komplikované tréninky to asi vhodné nebude...

#17 Bachorik

Bachorik

Začátečník

• Members
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 13.únor.2017 - 13:37

Čau, doporučil by mi někdo nějákej náramek? Četl jsem co jste tady psali a věřím, že to může bejt dobrý, ale zase 3000kč za to dávat nechci. Takže něco řekněme mezi 1000-1800kč?

Tento příspěvek byl upraven od Bachorik: 13.únor.2017 - 13:38

#18 kuncák7

kuncák7

apac se skalpem

• Member_50
  • 13 274 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha
  • Fanoušek značky:jídlo, sport, ženský-časem se pořádí koníčků mění

Publikováno 13.únor.2017 - 15:40

Čau, doporučil by mi někdo nějákej náramek? Četl jsem co jste tady psali a věřím, že to může bejt dobrý, ale zase 3000kč za to dávat nechci. Takže něco řekněme mezi 1000-1800kč?

Co od nej pozadujes presne? Mam garmin vivofit, asi jednicku. Skoro rok, jeste jsem nemusel menit baterku. V bile barve a spokojenost, lze ji sehnat uz okolo 900.

#19 Bachorik

Bachorik

Začátečník

• Members
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 14.únor.2017 - 14:42

No chtěl bych něco okolo 1500kč. Aby to bylo vodotěsný a někde jsem četl, že jsou některý, co se dají použít i jako chytrý hodinky k telefonu. Takže to by se mi taky líbilo. A jinak asi ty klasický funkce sportovního náramku. :)

#20 MAD68

MAD68

Učedník

• Member_50
  • 108 příspěvků(y)
  • Bydlí:Vysočina

Publikováno 14.únor.2017 - 19:47

Mrkni na MiBand 2

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:fitness, náramek, kontinuální, heartbeat