Přejít na obsah

Tomas Onrdousek


Doporučené příspěvky

Bratislavčan Tomáš Ondroušek  vyrába originálne pánske hodinky.

Tvorí ich na mieru - vymýšľa im dizajn, frézuje a skladá všetky časti dokopy. Výroba niektorých kúskov mu trvá aj rok, lebo ich chce vyladiť do posledného detailu. Paradoxné je, že sám žiadne nenosí.  ?Strojček kúpim, keď to je potrebné, celý ho rozoberiem a prefrézujem a opäť zložím. Výroba jedných hodiniek trvá niekoľko mesiacov až rok, ? uviedol. Vyrába si vlastný materiál. ?Je to typ karbónového kompozitu, ktorý je ľahký, odolný a vizuálne zaujímavý,?prezradil.Hodinky od Tomáša nie sú lacná záležitosť, siahli po nich bohatí ľudia, ktorých mená nechcel prezradiť. ?Cena sa pohybuje od toho, či to klient nechá priamo na mňa, alebo mi dá limit. Používal som kožu z ropuchy, pštrosa, jašterice, hada, aligátora, raje, žraloka. Ceny začínajú zhruba od 3-tisíc a najdrahšie stáli 7 500 eur,? dodal s tým, že kúsok pre seba má rozpracovaný, tak teraz žiadne na ruke nenosí.

MOTHER EARTH

Puzdro:zložené z titanu, karbónu a sklovlákna

Cíferník:skeleton - bez číselníku

Remienok:telacia koža

Sklíčko:zafír

cena: 4500 eur

Tie druhe,ROUGH CONTRAST

Puzdro:titán / Karlovarský porcelán

Cíferník:skeleton - bez číselníku

Remienok:titán / Karlovarský porcelán

Sklíčko:zafír

cena: 4200 eur

post-22451-0-76406000-1463488329_thumb.jpg

post-22451-0-56468200-1463488349_thumb.jpg

Upraveno uživatelem rastike
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Vidim v tom snahu, ale pridu mi neuveritelne "neumelecke" a geometricky jednoduche. Hodinky su chladne, vsetky tvary su velmi predvidatelne - najma logo, ci korunky a ked vidim totalne neupraveny skelet strojceku priamo z masovej produkcie, tak .. nuz neviem neviem... pride mi to ako tvorba cloveka, co sa prave uci kreslit a este nedokaze zo seba dostat to umenie, co sa v nom skryva (trosku hribov a LSD by sa mu mozno fiklo). Uvidime tak o 5 rokov, ked troska zostarne chalanisko :) Kazdopadne thumbs-up, toto neni lahky biznis/odvetvie a chce to guraz

Upraveno uživatelem Tyco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Mno, jsou věci, kterým asi nikdy neporozumím. Když mistr Karel Meloun poctivě a v ruce ukoval repliku stroje Pražského orloje podle původních plánů Mikuláše z Kadaně a v Kadani si to nainstalovali na nábřeží jako poctu autorovi (Mikulášovi, ne Melounovi), chápu to (no, vlastně to není tak ouplně pravda, s řezáním ozubení pomohl dar přítele Lejzra). Ale když někdo ožehne hodinkový strojek, dá ho do fádního pouzdra a to celé spoutá zmenšeninou tankového pásu, pak tápu. Designová snobárna jaxviňa, řekl bych... To bych snad radši Dýzly, Hilfigery, Ganty a tak... Bude to levnější a možná nápaditější. Asi nejvíc mi vadí ta drobnost, že člověk z toho těžko pozná, kolik je hodin. Jen můj názor.

Upraveno uživatelem Tos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...