Přejít na obsah

IWC Schaffhausen - cibule


OldaRiha

Doporučené příspěvky

  • po 4 týdnech...
  • po 4 týdnech...

haha, to ticho v tomto vlakne je vymluvne... je nepsanym pravidlem, ze se hodinky na foru moc nenacenuji. 

at je hodi na aukro od koruny a spravedlivou cenu se dozvi. Jsou to hezke zlataky s mikroregulaci, takze zajem o ne urcite bude.

 

no a ked by ich nechcel predat, len by chcel vediet, ci to co ma, ma nejaku hodnotu?

Upraveno uživatelem violator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodnota je relativní.Hodinky s příběhem a citovým vztahem k někomu z rodiny jsou k nezaplacení,byť můžou mít cenu do tisíce korun.A hodinky za padesát tisíc si zase nikdo nemusí koupit,protože se mu nebudou líbit.Vždy je to o tom,že se někde potká nabídka s poptávkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no a ked by ich nechcel predat, len by chcel vediet, ci to co ma, ma nejaku hodnotu?

Tak má mnoho možností (internet, aukro, hodináři, vetešníci,...). To ale předpokládá, že se sám trochu nějak zasnaží, což asi nechce, to je opak toho, co očekává tady - že tady se dozví všechno na počkání, bez práce a zdarma od lidí, kteří svému koníčku věnovali roky života. Takový člověk nic tomuhle fóru nepřinese, jen si hodlá odnést. A jak sám asi uznáš, to moc férový "kšeft" není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak má mnoho možností (internet, aukro, hodináři, vetešníci,...). To ale předpokládá, že se sám trochu nějak zasnaží, což asi nechce, to je opak toho, co očekává tady - že tady se dozví všechno na počkání, bez práce a zdarma od lidí, kteří svému koníčku věnovali roky života. Takový člověk nic tomuhle fóru nepřinese, jen si hodlá odnést. A jak sám asi uznáš, to moc férový "kšeft" není.

 

tomuto fakt nerozumiem:

 

1) svojmu konicku sa predsa venujeme BEZ OHLADU na to, ci nam za to niekto nieco zaplati, ci nie?

2) kde inde, ako na obdornom hodinarskom fore, by sa to mal dozvediet? V mliekarni alebo na IT fore?

Na aukre sa nedozvie nic, lebo nevie povedat, ci tie hodinky, co ma v ruke, su tie iste, ako v aukcii s cenou 1 EUR alebo tie, v aukci s cenou 10000 EUR.

Vetesnici ho akurat tak okradnu - ci uz umyselne, lebo vedia, co predava alebo neumyselne, lebo su tiez mnohi laici, tak ponukaju par korun za vsetko.

3) ja osobne ked nieco viem, tak poviem. Postoj "viem, ale nepoviem", lebo si tu novy, alebo blablabla, mi pride neuveritelne malomestiacky a sektarsky. MY ELITA, ktora tomu rozumie, ti tebe, biedny cerv, nepovieme nic, aby sme nedajboze neodkryli nase posvatne tajomstvo.

 

btw kde ste sa VY naucili svoje PRVE vedomosti o hodinkach? Predpokladam, ze od niekoho, kto vam to NEZISTNE ukazal a tym vam otvoril novy svet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jen špatně chápeš tohle fórum a lidi zde. Můj koníček jsou hodinky, ne bezplatná předprodejní poradna. A troufám si tvrdit, že drtivá většina ostatních členů je na tom stejně. Je to maloměšťácké? Já ani nevím co si pod tím slovem představit.

Své vědomosti mám samozřejmě částečně i od lidí ochotných se nezištně podělit (ale i oni mi pomáhali jen že viděli můj zájem. Kdybych chtěl jen zadarmo poradit za kolik mám svoje hodinky střelit, vyprdli by se na mě), ale z větší části díky své snaživosti, stovkám hodin hledání, čtení, porovnávání a podobně. A ty vědomosti nijak netajím, naopak rád se o to dělím s podobně "postiženými" lidmi, když je hodinky zajímají, a třeba se zase příště dozvím něco já od nich. A o tom je tohle fórum - o hodinkách a lidech, které hodinky baví.

Čas od času sem přijde někdo sedící v bačkorách u počítače, s dotazem ve stylu "Já něco chci a vy se starejte a zjistěte mi to, od toho tu jste. A pohněte si, ať nečekám moc dlouho, potřebuju to rychle prodat". Tak tohle tady moc pochopení nenajde. Ale samozřejmě tobě nikdo nebrání těmhle lidem posloužit. Můžeš nastudovat co se dá, informací je všude mrak, jen samy nepřiběhnou, musíš je získat a vstřebat. Věnuj tomu tedy pár měsíců a pak si zde můžeš otevřít rubriku Ocenění na počkání. Zájem bude velký a tvůj dobrý pocit jistě také.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jen špatně chápeš tohle fórum a lidi zde. Můj koníček jsou hodinky, ne bezplatná předprodejní poradna. A troufám si tvrdit, že drtivá většina ostatních členů je na tom stejně. Je to maloměšťácké? Já ani nevím co si pod tím slovem představit.

Své vědomosti mám samozřejmě částečně i od lidí ochotných se nezištně podělit (ale i oni mi pomáhali jen že viděli můj zájem. Kdybych chtěl jen zadarmo poradit za kolik mám svoje hodinky střelit, vyprdli by se na mě), ale z větší části díky své snaživosti, stovkám hodin hledání, čtení, porovnávání a podobně. A ty vědomosti nijak netajím, naopak rád se o to dělím s podobně "postiženými" lidmi, když je hodinky zajímají, a třeba se zase příště dozvím něco já od nich. A o tom je tohle fórum - o hodinkách a lidech, které hodinky baví.

Čas od času sem přijde někdo sedící v bačkorách u počítače, s dotazem ve stylu "Já něco chci a vy se starejte a zjistěte mi to, od toho tu jste. A pohněte si, ať nečekám moc dlouho, potřebuju to rychle prodat". Tak tohle tady moc pochopení nenajde. Ale samozřejmě tobě nikdo nebrání těmhle lidem posloužit. Můžeš nastudovat co se dá, informací je všude mrak, jen samy nepřiběhnou, musíš je získat a vstřebat. Věnuj tomu tedy pár měsíců a pak si zde můžeš otevřít rubriku Ocenění na počkání. Zájem bude velký a tvůj dobrý pocit jistě také.

 

pozri, ja sa nejdem ani hadat, ani nikoho odsudzovat ani nic - som tu tiez v podstate novy a moje vedomosti o hodinkach su tiez v podstate skromne. ano - to, co hovoris dava zmysel a rozumiem tomu. a zrovna tento chlapik je asi prave tento priklad "chcem to rychlo predat - davaj rychlo cenu".

len ma proste "namychlo", ze takto je to odpalkovany v podstate kazdy, kto by chcel vediet nieco o svojich hodinkach, ktore ma v ruke. ja ked som si kupoval zhruba pred pol rokom svoje prve vlastne hodinky http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/90492-junghans-meister-classic/ tak som si zacal vela studovat o vsetkom ohladom sucasnych hodinkach.

Lenze mam este podobne hodinky ako tuto manik, ale tu proste tapam, lebo neviem. Je to rodinna pamiatka, len proste chcem vediet aku maju hodnotu - pre svoj dobry pocit, co som to po starom otcovi zdedil. Neodvazujem sa to sem dat, lebo nechcem byt za debila, lebo jedine co o nich viem, ze je to typ Lépine a kaliber 95 H3.

Poradis mi kde mam hladat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ber tu nedůvěru jako určitou opatrnost a selekci vzniklou ze špatných zkušeností. Kdo má o hodinky zájem, ten to jistě pochopí a snadno se skrz to přenese.

Jinak hodinky sem klidně dej, rádi se pokocháme, jistě jsou hezké.

Jakou mají hodinky hodnotu jsme probírali naposledy tady: http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/97639-pros%C3%ADm-o-pomoc-s-cenou-hodinek-vostok/

A shodli jsme se na tom, že určit jakousi hodnotu je obtížné a někdy až nemožné, když každý ke slovu "hodnota" přistupuje jinak, ale hlavně zbytečné, jen bychom si tím kazili zdejší přátelskou atmosféru, lidé sem chodí pro radost a zábavu, ne pro peníze.

Zkus se porozhlédnout v ukončených aukcích na aukru, IWC se tam prodávají neustále, jistě pro porovnání a představu něco podobného najdeš. Google umí nacházet i starší, archivované aukce z aukra, najde i jiné prodeje a nabídky. Já to dělám taky tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...