Přejít na obsah

Kolik je tu vlastníků B-1?


Cyber

Doporučené příspěvky

Máte li nějaké zajímavé zkušenosti a postřehy, sem s nimi. Ve srovnání Emergency / Aerospace / X-33 / B-1, mě B-1 subjektivně připadají naprosto bezkonkurenčně nejlepší...piloti ozvěte se, dík za Vaše názory !!! Používáte Slide rules, u čeho nejvíc ?

Upraveno uživatelem Cyber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem vlastník Breitling B1 a jsem maximálně spokojený. Používám hlavně stopky, datum a druhou časovou zónu. Příjemně sedí na ruce a Super Quarz je opravdu super přesný :smile_anim:

Zaujimaju ma (a urcite nielen mna) uzivatelske skusenosti s tymto modelom. Hlavne ma zaujima, ako si rozumie s vodou (WR 50M). Ak mozes nieco k tomu napisat, bude to fajn. Dakujem.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zaujimaju ma (a urcite nielen mna) uzivatelske skusenosti s tymto modelom. Hlavne ma zaujima, ako si rozumie s vodou (WR 50M). Ak mozes nieco k tomu napisat, bude to fajn. Dakujem.

Můj subjektivní pocit je takový, že do vody s nimi prostě nelezu. Pohled na turbínu místo dýnka mě od toho dokonale odrazuje. Turbína má lopatky skutečně samostatné, a dýnko tak není uzavřené jako u normálních hodinek. Nicméně na mnoha fórech se majitelé dušují, že se s nimi nejen sprchují, ale i plavou. Jinak jsem z nich nadšený, a to naprosto. Byly to moje "wish watch" už dlouho, a i když nejsou nijak přemrštěně drahé, nemohl jsem se dlouho rozhoupat k nákupu. Myslím, že si je nechám už napořád. Není na nich moc co zlepšovat. Před tím jsem měl krátce X-33, a dlouho Aerospace. A to vskutku nejde srovnávat. Ovládání Aerospace není zrovna moc jednoduché - řečeno hodně optimisticky.... Titěrná korunka, špatná manipulace a titan co nic neváží ( pro někoho výhoda pro mě noční můra - hodinky co váží třetinu ocelových, na ruce vůbec necítím, a pořád kontroluju, jestli jsem je neztratil). Taky Aerospace ( a ani mnohem dražší Emergency ) nemají podsvícení, budík není tak úplně budíkem ( jako u B1), ale spíš pípátkem, jak AE tak EM musí oželit UTC - nebo si ho nasimulovat na druhém časové zóně, a hlavně nemají oproti B1 geniální logaritmické pravítko. Vynásobit 49 třeba 29 teď zvládnu bez kalkulačky i já( Ale nezkoušejte mě :withstupid: prosím). A procenta nebo dělení je hračka. Převody knotů, mílí, km zvládne člověk během tří vteřin. Je to brutální kus nářadí a taky etalon, podle kterého si nařizuju ostatní pérko-tikoty. Už dlouho jsem z ničeho nebyl tak vedle. Jo a přesnost - zatím neměřitelná. Takže asi OK. Jsem zvyklý na COCS, takže minuta - dvě, do měsíce je tak akorát. U B1 asi nemá cenu měřit přesnost - bude prostě dostatečná,( jak se píše v návodu u Rolls Royců - maximální rychlost : dostatečná ). Jinak ještě ve zkratce, B1 oproti X33 lahoda v odčítání údajů, plusové logaritmické pravítko, zajímavější a propracovanější pouzdro. Údajně větší spolehlivost ( nemohu posoudit, na to jsem měl X-33 moc krátce )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to to pravítko budu muset nastudovat - na Navitimerech mám stejné, ale používání mi přišlo složité, tak jsem to ani nestudoval.

Jinak hezká recenze B-1 je zde: http://s.maxthon.com/?q=breitling+b-1

Je to jednoduchý jak facka, ale musíš si na to zvyknout, aby jsi to zautomatizoval. Tři dny jsem jenom násobil, počítal procenta, dýška v hodspodě, kurzy eur, kurzy dolaru, dělil, a třetí den už to šlo samo. Je to jako se vším. Used or Lose :-). Ještě neumím výpočty paliva a snosu, ale i na to snad jednou dojde....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj subjektivní pocit je takový, že do vody s nimi prostě nelezu. Pohled na turbínu místo dýnka mě od toho dokonale odrazuje. Turbína má lopatky skutečně samostatné, a dýnko tak není uzavřené jako u normálních hodinek. Nicméně na mnoha fórech se majitelé dušují, že se s nimi nejen sprchují, ale i plavou. Jinak jsem z nich nadšený, a to naprosto. Byly to moje "wish watch" už dlouho, a i když nejsou nijak přemrštěně drahé, nemohl jsem se dlouho rozhoupat k nákupu. Myslím, že si je nechám už napořád. Není na nich moc co zlepšovat. Před tím jsem měl krátce X-33, a dlouho Aerospace. A to vskutku nejde srovnávat. Ovládání Aerospace není zrovna moc jednoduché - řečeno hodně optimisticky.... Titěrná korunka, špatná manipulace a titan co nic neváží ( pro někoho výhoda pro mě noční můra - hodinky co váží třetinu ocelových, na ruce vůbec necítím, a pořád kontroluju, jestli jsem je neztratil). Taky Aerospace ( a ani mnohem dražší Emergency ) nemají podsvícení, budík není tak úplně budíkem ( jako u B1), ale spíš pípátkem, jak AE tak EM musí oželit UTC - nebo si ho nasimulovat na druhém časové zóně, a hlavně nemají oproti B1 geniální logaritmické pravítko. Vynásobit 49 třeba 29 teď zvládnu bez kalkulačky i já( Ale nezkoušejte mě :withstupid: prosím). A procenta nebo dělení je hračka. Převody knotů, mílí, km zvládne člověk během tří vteřin. Je to brutální kus nářadí a taky etalon, podle kterého si nařizuju ostatní pérko-tikoty. Už dlouho jsem z ničeho nebyl tak vedle. Jo a přesnost - zatím neměřitelná. Takže asi OK. Jsem zvyklý na COCS, takže minuta - dvě, do měsíce je tak akorát. U B1 asi nemá cenu měřit přesnost - bude prostě dostatečná,( jak se píše v návodu u Rolls Royců - maximální rychlost : dostatečná ). Jinak ještě ve zkratce, B1 oproti X33 lahoda v odčítání údajů, plusové logaritmické pravítko, zajímavější a propracovanější pouzdro. Údajně větší spolehlivost ( nemohu posoudit, na to jsem měl X-33 moc krátce )

DAKUJEM.

Este otazka - Airwolf je "uplne" rovnaky ako B1?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DAKUJEM.

Este otazka - Airwolf je "uplne" rovnaky ako B1?

 

Uplne rozhodne ne, hodne z B1 vychazi, stejnej kalibr B78 SuperQuartz s termokompemzaci, trosku vetsi diametr, vaha, jiny cifernik, sirsi a jina luneta, funkcne podobne.

 

Prime porovnani treba zde

 

http://www.breitlingsource.com/watch_detai...ssional_29.html

 

http://www.breitlingsource.com/watch_detai...ssional_27.html

Upraveno uživatelem tiktaktiktak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DAKUJEM.

Este otazka - Airwolf je "uplne" rovnaky ako B1?

Uvnitř ano, na povrchu ne. Jiný ciferník "pseudoplastický" - který nesnášejí piloti, kvůli horšímu odčítání času. Zmrzačená šestka dole, vypuštěná dvanáctka nahoře, jiná luneta, a trochu jiné pouzdro. Jinak funkce identické...ne podobné!!!

Upraveno uživatelem Cyber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

V primem porovnani B1 oproti Airwolfu - osobne mne prijdou B1 daleko prehlednejsi a stylove jednodussi, dle meho se proste Airwolf jako pokracovatel Superquartz rady B1 nepovedl, nicmene to je muj osobni nazor.

Jinak Aerospace je dle myho nejprehlednejsi model, B1 nejvybavenejsi (jen ta nizka vodotesnost mne trosku osobne stve), Emergency rovnez krasne a prehledne, nicmene nutnost servisni prohlidky, drahych baterii do "vysilacky" a rovnez WR jen 30M je taky horsi. Pro mne osobne velmi povedena rada quartzu od "B"

Airwolf mel byt asi pokracovanim, nicmene dle ohlasu se moc nelibi, a osobne s tim souhlasim, ze to uz proste neni ono :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Zdravím pánové,

právě jsem se stal hrdým majitelem modrých B-1 a to díky "skorošvagrovi".

Sám si pořídil Navitimery.

První fotka jen tak narychlo...

 

P.S. Ted zkoušíme Navitimery a ouha... tah je krátký... Nemáte někdo přebytečný 1 dílek SS tahu na Navitimery?

Ještě to dám do "Koupím"

post-140-1219693925.jpg

Upraveno uživatelem Stoner
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...