Přejít na obsah

První hodinky do 10k


Bimbo

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny.

 

Jsem ve fázi výběru svých prvních hodinek.Nemálo vláken jsem tu již sice pročetl, ale i tak nevím přesně, kterým směrem se vydat... 

Je mi 25, oblékání spíš ve stylu trendy, či lehce sportovní v kombinaci s elegancí. Hledám hodinky na každodenní nošení, a co zhruba od nich očekávám:

 

Budget: 10 000,- 

WR:      100M

Pohon:  Quartz (asi bych se nesmířil honinky co pár dnů přenastavovat na přesný čas, na takové věci nejsem zvyklý)

Fíčrs:    Datumovka, Stopky (výhodou, preferuji), Alarm...

Velikost: Zápěstí mám 18 cm

Barva:   Stříbrná

Uchycení: Kovový tah (Titanium výhodou)

 

Mám představu jak by měly vypadat, dost se mi líbí Citizen CA0590-82A - na jednu stranu relativně decentní, avšak ne přespříliš konzervativní. Polopaticky řečeno, líbí se mi tam ty budíky navíc :D

 

Dokonce si i myslím, že si je koupím, spíš jen se chci ujistit že Citizen není špatná volba.

 

Rozhoduju se mezi značkami:

Seiko - příjde mi trochu laciná, ale možná to jen je můj dojem...

Citizen 

Bulova - moc jsem o ní nenašel, ale prý má tradici a i pár modelů mne zaujalo

Certina 

 

Poprosil bych o lehký komntář k těmto vybraným, zda jsou OK, či spíš trash.

 

Budu se těšit na vaše názory a nápady. Předem mnohokrát děkuji a přeji příjemný den



Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 65
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

jestli mas 18cm zapesti..tak Ti bude uvedeny Citizen model podle me velky /pouzdro je 44mm/

hm, pravda, toho jsem si nevšiml... Spíš jsem chtěl poukázat na to, jaký styl se mi líbí...

 

A našel jsem ještě krásné AT4011-57L, avšak ty jsou cenově už trochu výš, jestli se nemýlím... Nicméně jde čistě o ilustraci jak by měly vypadat...

 

Budu rád za návrhy :)

AT4011-57L

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Bimbo,

dle tvého požadavku bych klidně koupil Meorisky . Splňují WR100, titan pouzdro i tah, safír, stopky i budík . Za 5 tisíc nadělají parády . Je to česká značka, ale strojek je Ronda .Byly to moje první lepší hodinky a mám je pořád .

 

 

 

post-38635-0-18120900-1464112530_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všem velmi děkuji za nápady, prolezu to...

 

To Tomas_2002: Co se těch Casií týče, je fakt že v té Edifice řadě by se asi dalo něco vybrat, vypadají dobře, jen mám trochu obavu z toho, že si lidi řeknou: Casio??? vždyť ti dělaj hodinky za pár chechtáků... Myslím, že budu přehánět když řeknu, že tak 5% lidí se v hodinkách orientuje tak aby poznalo že to není úplný laciný žert...

 

To VitekB: Děkuji za návrh, hodinky vypadají sice hezky, ale já je nedokážu ocenit jak by bylo potřeba abych měl ten skvělý pocit... Připadají mi dost taťkovské, spíš asi do společnosti...

 

To kuncák7: Vypadají sice hezky, to jo, jen mi na nich vadí ten černý lem kolem ciferníku... příjde mi to přespříliš křiklavé, ale nadruhou stranu to možná dělají fotky, zkusím je ještě víc pohledat... Na Tissoty jsem moc nekoukal, chyba :-P

 

 

Jinak nevíte někdo o nějakém článku nebo vláknu tu na fóru, kde by byly trochu rozebrané značky, jejich klady, zápory, a tak? Zkusíme to omezit na cenově dostupné značky v mé cenové relaci :-P Díky

Upraveno uživatelem Bimbo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těch tissotek je více druhů a typů, lze sehnat i starší typ, kde to není tak olemováno ( ale bacha, některé mají wr jen 50 m a s tím třeba já, do vody nelezu ).

Vlákno tu asi jen tak nenajdeš, ale když bys rozklikl třeba Tissot, tak tam něco najdeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já taky přispěju do mlýna - vlastním jak Citizen, tak Seiko. Oboje jsou velice přesný - v podstatě na ně saham akorát při změně času letní/zimní. Pokud chceš titan, tak já bych šel do těhle:

http://www.citizen.cz/cs/katalog/pr-16670-phn-citizen-nar-tt-d-saf-eco-10bar/?size=E

Letos je budu mít druhym rokem a naprosto bez problémů. Nemůžu si je vynachválit. Maji i safírový sklíčko. Navíc Citizen dává 5 let záruku.

Pokud bys chtěl titanový chronograf a trochu ušetřit, doporučuju okouknout značku Boccia Titanium.

Co se týče ocelovýho chronografu, mně osobně se líbí třeba tenhle Tissot: http://www.tissotwatches.com/products/T1014171107100.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Quartzy Tissot a Certina mají v řadě případů stejný strojek...

O strojek mu nešlo, šlo mu spíše o to, a já to tak pochopil, že nenarazil na tu značku ( na rozdíl od Tissotu či Certiny ). Tak to bylo myšleno z mé strany.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...