Přejít na obsah

Prim Miyota automaticky system


Doporučené příspěvky

Zdravím,

Právě jsem vydražil na aukru tyhle Primky a rád bych získal nějaké informace ještě než mi dorazí.

V inzerátu prodejce píše, že je měl 2x na sobě a jsou tedy jako nové, s originálním páskem a v krabičce. Tady na fóru jsem mezitím našel, že by měli mýt strojek Miyota 8215(což jsem si ověřil na fotce z internetu níže). A to, že by měli být z druhé poloviny 90. let. Rád bych znal přesnější datování a taky , pokud existuje, typové označení. Kdyby se našel něco jako manuál nebo specifikace byla by to bomba(o tom totiž inzerent nepíše). Taky jsem někde zahlédl, že by luneta snad měla být zlacená.?. Budu vděčný za každou informaci.

(Fotky jsou z netu)

 

a0d6660f7ba1b9158c4ddd959af79b1a.jpg

 

ba27c1f8106e28adf005435be191b700.jpg

 

ce8f3114b99233ab17e7f0cfb2717ae8.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je to tenhle inzerát: http://archiv.aukro.cz/velmi-vzacne-prim-system-automat-miyota-c-319--i5315072123 tak by měl spíš prodávající upřesnit co jej vede k tomu, že tento model označuje za, cituji "VELMI VZÁCNÝ". Nějaký důvod k tomu být musí, ale použitá Miyota to nejspíš nebude, protože ta se v druhé polovine 90. let v PRIMkách používala ve více případech.

 

Např zde: http://www.antik-prim.cz/obchod/hodinky-prim-miyota-96-2-321.html

Nebo přímo tady na CHM: http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/4760-prim-automatic-miyota-rok-2000/ (zrovna v tomto případě jde možná navíc o dost similární model s tím tvým. Zkus kontaktovat zakladatele tehdejšího vlákna. Ovšem je už 10 let staré...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1975956efcd0106be681d60511f6e4d5.jpg

 

9625527c20c3f56d171f2c9726ddd068.jpg

 

dddde1af9704d3503ab6ce25167813bf.jpg

 

2f73bd2e46f504fbd1b8a7f20398b201.jpg

 

Našel jsem tyhle 3 typy a ručky maj pokaždý jiný ale vždy bez luminiscence. Všechny jsou prodány v jiný době. A ty poslední a předposlední jsou stejný takže předpokládám že origo. Navíc pán překupník s hodinkama jistě nebyl a psal že jsou jak s origo tahem tak krabičkou.

Naopak o těch modrých se už jednou diskutovalo.

 

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/13870-prim-automatic-system/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to možné,že byly plné i nevyplněné.Jak sám vidíš,bylo toho variant víc jak dost :-)

 

stačilo by se řídit selským rozumem a nespřádat konspirační teorie

 

lumi cifr = lumi ručky a naopak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No teď jsem koukal že mají naklapávací víčko takže asi mytí rukou vydrží, když si dá člověk pozor..:))

Ten obrovskej nápis vytváří vlastně propagaci mechanickým hodinkám obecně a dává jim takovej vejtahovskej styl, skoro bych je nazval "Machrovky" :D ;) :D něco na tý vzácnosti bude. Nejsou na internetu moc k sehnání.. No zítra mi dorazí tak se na ně už těšim(ani se mi nechce do práce, abych je měl už dopoledne:)..mě se líbí moc.

Ještě si určitě budu hlídat ostatní a hlavně tu lumi verzi..:)

Když tak pak ještě hodím foto jak dorazily a první dojmy ;) :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

9e23870290a00581cbad547856028bef.jpg

 

Tak dorazily.

Prodejce psal že je měl 3x na sobě ale pokud jo tak to asi počítal na období. Tah sice origo, ale k výměně. Známky nošení na kůži značný=zbytky kůže nebo něčeho pod dýnkem a na korunce. Jinak jenom jeden téměř nepatrnej vryp na lunetě. -ta krásně oslňuje.

Váha i velikost optimální co se mě týče.

Za 4 hodiny prozatím nezaznamenaná odchylka v čase. Dotahování funguje oběma způsoby.

Trochu mám obavy jen z čtení ciferníku v šeru..doteď jsem měl kovově lesklé ručky i indexy tak to vždy v nějakém úhlu šlo.

No i tak...veliká spokojenost a radost.

Kdyby se našel někdo s kopií něčeho jako návodu nebo aspoň kdo by znal typové označení tak minimálně poděkuju..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

6ea079e5c5fd5b984e53c03f726a0678.jpg

90c75b7bc133722f3288b9dc71acd5aa.jpg

89776aae8a52725fa70ae059919789f2.jpg

 

Tak jsem narazil na další dvě verze..

...škoda že jdou tak jetý..

A je z nich už celkem jasný, že to jakýsi pokračování sportů je.

Já jim důvěrně říkám Prim Sport Nemo protože mi hlavně ty s tou zlacenou lunetou připomínají okýnko na parníku nebo ponorce z nějaký verneovky :)

Nebo ten záchranej kruh se jménem lodi.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Tyhle Primky se fakt asi produkovaly v různých provedeních, sám mám tyto. Pořídil jsem je v únoru na antikprimu od paní accutronové, psala, že jsou osazené Miyotou 8215 poprimácku označovanou jako kal. 72. Jsou ve velmi dobrém stavu, jen  mají z nějakého důvodu omydlenou korunku (že by nové pouzdro i sklo...?) Indexy i ručičky jsou bez lumi, ručně natáhnout se mi je nějak nezdařilo a nechtěl jsem to rvát přes závit... Daroval jsem je dospělému synovi, který, ač žádné hodinky hodně dlouho nenosil, si na ně velmi rychle zvykl a dělají mu radost.

P.S. Asi před týdnem se nemlich tytéž dražily na aukru, ale ve stavu, jak tu psáváte, (hodně) ocucaný bonbón, nakonec šly za pět tisíc českých...!

post-53456-0-55264700-1493477272_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty pouzdra tenkrát vyráběl Elton sám nebo je taky bral od japonců? Přemýšlel jsem, proč všechny hodinky v tomto vlákně vypadají tak blbě. Nejdřív jsem myslel, že je to tím nápisem na lunetě. Ale pak jsem zjistil, že je to celkovou kombinací široké lunety, armovacího kroužku v kontrastní barvě k lunetě a ciferníku, který se k tomu vůbec nehodí. Možná kdyby ta luneta byla rozčleněná indexama nebo něčím, tak by to vypadalo líp. Třeba ten igenovský černý ciferník s modrýma indexama se mi moc líbí, jen kdyby byl v jiném pouzdře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poslední desetiletí milénia byla doba poměrně divoká a ani Elton asi nebyl výjimkou (třeba zrovna tento typ hodinek to charakterizuje.) Předpokládám, že celkové provedení včetně pouzdra bylo naše a japonské jen strojky, ale skutečnost může být jiná...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

P.S. Co mě na těchto hodinkách vcelku nemile překvapilo, byla rezerva nátahu. Možná jen u tohoto mého konkrétního kusu (nemám možnost porovnání), ale aby se po celodenním nošení a odložení zastavily po patnácti hodinách... :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Mám podobné ? verzi v ikonce. dárek od otce, už ani nevím, který rok, ale takových 20 let zpět. Dlouho mi ležely v šuplíku, než jsem dostal rozum a začal je nosit. Bohužel cca 3 roky zpět prasklo péro a musely na opravu. Takže nehodnotím přesnost a vytrvalost, ta prostě není. Ale vizuálně jsou opravdu jedinečné a dost lidí se na ně ptá ? laikové i lidi v hodinářství. Ta plochá stříbrná široká luneta je prostě úplně něco jiného, než dnešní hodinky nabízejí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...