Přejít na obsah

IWC Aquatimer Automatic 1000


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny nadšence do hodinek,

 

na CHMG nejsem nijak dlouho, ikdyž o hodinky se zajímám skoro od dětství (máme to v rodině). Ale až s "objevením" CHMG ve mě vypukla touha hromadění... Do té doby jsem si takříkajíc vystačil s jedněmi IWC (měl jsem to těžké, já vím :D ). Když jsem zjistil, že narozdíl od aut je záliba v hodinkách hlavně časově méně náročná, začal jsem hromadit. Ale až nyní, když jsem se dostal do stavu, že na mě už mám kousků dost a pro pořízení dalšího bude třeba něco jiného obětovat, jsem se odvážil založi i chlubící vlákno k tomu poslednímu.

Značku IWC tedy obdivuji už dlouho a věřím, že mám ještě čas dostat se k jejím dokonalším strojům (hlavně ty 7days Laureus). A jelikož i Ingenieur jsou na mě stále moc drahé (a velké), ale moc jsem toužil po modelu na tahu, zamiloval jsem si starší verzi modelu Aquatimer. Pořídil jsem tedy referenci IW354805 na tahu a jsem z nich naprosto nadšený. Ikdyž normálně preferuji relativní složitost chronografů (myslím hlavně na ciferníku), tyto jednoduché potápky mě právě tou moderní jednoduchostí nadchly.

 

Takže níže pár fotek (z mobilu mi zatím jdou lépe, než z čehokoli jiného). Hned jsem se musel o radost podělit, takže pár fotek i s dalšími kamarádem nedávno pořízenými IWC Mark XVI a mými letitými Fliegerchrono. Později přidám snad i nějaké detailnější fotky tahu, jeho provedení je opravdu "dokonalé".

post-36928-0-67447000-1464600842_thumb.jpg

post-36928-0-49846200-1464600855_thumb.jpg

post-36928-0-42753400-1464600864_thumb.jpg

post-36928-0-79211800-1464600871_thumb.jpg

post-36928-0-16801600-1464600882_thumb.jpg

post-36928-0-24936000-1464600888_thumb.jpg

Upraveno uživatelem WRXSTi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak první díky a možná jen pro upřesnění:

- ta rodinka na fotce není celá moje. Mark XVI koupil nedávno jiný člen CHMG :-) Já mám "jen" ty Aquatimery a Fliegerchrona

- jinak mám samozřejmě i další značky, přeci jen dvoje hodinky by mi po těch pár letech členství na CHMG byly málo :D (nějakou foto téměř celé mé sestavy jsem kdysi dával do tématu "Rodinná foto")

- jelikož jsem hlavně fanoušek racing chronografů, zabrouzdal jsem i k výrobcům jako např. TAG Heuer.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové děkuji za pochvaly - Aquatimery mě také dostaly a jsem moc rád, že jsem je sehnal na tahu (což byla v podstatě podmínka a ne zrovna levná :-) )

A na dotazy pár technických a praktických odpovědí:

- nejsou zdale tak mohutné, jak vypadají na fotkách (mimoto mám malou ruku)

- uvnitř je kalibr 30110, což je opět trochu upravená ETA 2892-A2 (k inhouse od IWC se ale jednou taky dostanu - pak budu plakat se servisem)

- jak mají řešenou udávanou vodotěsnost 1000m nechápu - horní korunka je tedy šroubovací a ve třech polohách natahuje / upravuje datum / nastavuje ručky hodin (má na sobě "probus scafusia") - dolní korunka ale šroubovací není a v jedné poloze hýbe jednosměrně s vnitřní otočnou lunetou. Naštěstí je hodně "tuhá" a nehrozí tedy nechtěnné otočení.

- specifikace tahu IWC zde asi vysvětlovat nemusím (ale na vlastní "ruce" vyzkoušet upravování je fakt krása)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...