Přejít na obsah

Fotka
* * - - - 2 Hlasů

Padělky - kvalita začíná být nebezpečná

pozor padělky čína

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
534 odpovědí na toto téma

#1 Ronin13

Ronin13

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 424 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno
  • Bydlí:tak různě
  • Fanoušek značky:JLC, PP, AP, Rolex, Omega & Lange

Publikováno 2.červen.2016 - 07:17

Ahoj,

jelikož se dělší dobu pohybuji v Číně, občas narazím na padělky hodinek, se zájmem je shlédnu. Fake hodinky bych si nikdy nekoupil, nicméně chápu, že je mezi místními, ale i cizinci zájem. Co mě začalo děsit je to, že kvalita dobrých padělků se až nebezpečně začala blížit originálům.

Místní výrobci již dávno nemontují pouze levné quartz strojky, již jsou o level výš, často montují místní klony ETA 2824, do chronografů dávají místní seagull,ale i klony/kopie ETA 7750. Co víc, někteří přímo kopírují a nebo se snaží napodobit inhouse kalibry.

Další smutnou věcí je to, že již dávno to není jen Rolex či Omega, ale nabízejí i značky jako Nomos, Seven Friday, Richard Mille, Tudor atp. dále mě pak překvapilo množství vintage faků od Tudor subu, mil-subu, Omega Seamaster 300 atp.

K hodinkám jsou schopni dodat i kopie balení..

#2 El Nano

El Nano

nodatediver

• Member_50
  • 2 458 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha

Publikováno 2.červen.2016 - 07:34

To ale není nic nového. Slovy klasika: "Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat."

A když se můžou fejkovat i Tissoty, tak proč ne třeba zmíněné Nomosy atd.

Ještě bych si troufl dodat, že mezi místními členy to tak zlé nebude.

Moje fotogalerie a instagramy: El Nanovlákno  Chronoshop_cz   Nodatediver

#3 Daemonultimate

Daemonultimate

watchesfan

• Member_50
  • 10 394 příspěvků(y)

Publikováno 2.červen.2016 - 07:36

Než nějaká kopírka,

jsou lepší pětky od Seika :lol2:

Time is Life. Je to dar i prokletí. Daemonovo Time is Life Proč Grand Seiko? Řemínek Nato a jeho historie Seiko vs Steinhart srovnání ISO 6425 Co jsou to velké hodinky Měsíční fáze jako hodinářská komplikace Hodinky na dovolenou Compressor, Test Seiko vs? Měření hloubky Ball přesné a odolné hodinky

Hodnocení proběhlých obchodů

#4 VitekB

VitekB

Megazávislák

• Member_50
  • 1 332 příspěvků(y)
  • Bydlí:Holeschowitz

Publikováno 2.červen.2016 - 07:40

Od té doby, co sem Sibiř postoval fotky Panerai faků vs. originál, mě už nic nepřekvapí. Ta podoba byla dokonalá natolik že, jsem snad ani nebyl schopný z toho odvodit nějaký seznam rozdílů, na který se při ověřování pravosti zaměřit.

Moje cesta Chronomagem: Candino → Citizen → Seiko → Certina DS-1/DS-2/DS-4/DS First Diver → 2x Omega Seamaster → Longines Conquest → Certina DS-1→Rolex Datejust 16000 

"You never actually own a Patek Phillippe. You merely look after it for your douchebag son." - John LeFevre

"It's a desk diver, its deepest challenge is being worn in a crowded office pissoir."

"Consider this a tool watch only because you have to be one to wear it..."

#5 El Nano

El Nano

nodatediver

• Member_50
  • 2 458 příspěvků(y)

Publikováno 2.červen.2016 - 07:53

Než nějaká kopírka,

jsou lepší pětky od Seika :lol2:

ale s turbijónem  :lol2:

Moje fotogalerie a instagramy: El Nanovlákno  Chronoshop_cz   Nodatediver

#6 Ronin13

Ronin13

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 424 příspěvků(y)

Publikováno 2.červen.2016 - 08:11

Par fotek pro ilustraci...

Sent from my iPhone using Tapatalk

#7 Sphinxx

Sphinxx

Hungry Wolf

• Member_50
  • 7 644 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha, Průhonice
  • Fanoušek značky:Swiss, German & Japan watches

Publikováno 2.červen.2016 - 08:20

Od té doby, co sem Sibiř postoval fotky Panerai faků vs. originál, mě už nic nepřekvapí. Ta podoba byla dokonalá natolik že, jsem snad ani nebyl schopný z toho odvodit nějaký seznam rozdílů, na který se při ověřování pravosti zaměřit.

Zrovna Panerai nepozná moc lidí, včetně mě a to jedny mám, ale rozeznat je od originálu je docela obtížné, takže asi není takový problém je napodobit, to samé podle mého názoru platí o Seamastrech, Nomos, Tudorech, které jsou jednoduché designem, ale Richard Mille? Například Chrono Flyback Black Phantom? A jiné jeho speciality? To mi hlava nebere.

A když už je tady debata o fících. Byl jsem před časem na policii a policista, který se mnou sepisoval záznam, měl na ruce "Rangemany", tak mu říkám - "že dobrý výběr" a jestli není od nás a on mi řekl, že je koupil v Sapě a že do služby by více, jak litr za hodinky nedal ... na první pohled jsem nic nepoznal! Čuměl jsem jak blázen, blbý "Géčka".  

BREITLING I OMEGA I PANERAI I SEIKO I STEINHART I

Reference proběhlých obchodů - ZDE

#8 Sphinxx

Sphinxx

Hungry Wolf

• Member_50
  • 7 644 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha, Průhonice
  • Fanoušek značky:Swiss, German & Japan watches

Publikováno 2.červen.2016 - 08:21

Jinak ty balení jim teda zdaleka nejdou :D .

BREITLING I OMEGA I PANERAI I SEIKO I STEINHART I

Reference proběhlých obchodů - ZDE

#9 Mitak

Mitak

Miták

• Member_50
  • 2 606 příspěvků(y)
  • Bydlí:Slovácko

Publikováno 2.červen.2016 - 08:52

Věřím, že se tady všichni řídíme prvním pravidlem, že kupujeme především prodejce a ne hodinky.

#10 Josef01

Josef01

Bývalý člen

• Member_50
  • 8 619 příspěvků(y)

Publikováno 2.červen.2016 - 09:01

Zajímavý bude, až budou fejky takové kvality, že to poznají jenom chemici při rozboru materiálu :)

#11 wizard-ov

wizard-ov

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 5 635 příspěvků(y)
  • Bydlí:Ostrava, kraj razovity
  • Fanoušek značky:chnmg :o(

Publikováno 2.červen.2016 - 09:03

Ještě nemají zelené pečetě  :) takže záruka jen dva roky...

Viděl jsem na netu fotky kopií Sinnu 6100 (regulátory s bílým cifrem) a docela jsem koukal... sunburst na cifru se jim povedl, ženevské pruhy pomalu hezčí než u origo, strojek (až na některé fičury Sinnu) velmi podobný...akorát ten pseudokrokouš byl k zblití  :)

#12 Exiztence

Exiztence

Placený Informátor

• Member_50
  • 3 275 příspěvků(y)

Publikováno 2.červen.2016 - 09:33

Ty strojky mi teda přijdou tragický, namalovaný kolečka u IWCček obzvlášť.

#13 Ronin13

Ronin13

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 424 příspěvků(y)

Publikováno 2.červen.2016 - 09:36

Zrovna Panerai nepozná moc lidí, včetně mě a to jedny mám, ale rozeznat je od originálu je docela obtížné, takže asi není takový problém je napodobit, to samé podle mého názoru platí o Seamastrech, Nomos, Tudorech, které jsou jednoduché designem, ale Richard Mille? Například Chrono Flyback Black Phantom? A jiné jeho speciality? To mi hlava nebere.

A když už je tady debata o fících. Byl jsem před časem na policii a policista, který se mnou sepisoval záznam, měl na ruce "Rangemany", tak mu říkám - "že dobrý výběr" a jestli není od nás a on mi řekl, že je koupil v Sapě a že do služby by více, jak litr za hodinky nedal ... na první pohled jsem nic nepoznal! Čuměl jsem jak blázen, blbý "Géčka".  

Viděl jsem i "celosafírové" Hublot a Richard Mille, v ruce jsem je bohužel neměl. Např nové Daytony které zatím nemá ani většina AD tu už nabízejí :D

#14 Guest_YPO_*

Guest_YPO_*
  • Guests

Publikováno 2.červen.2016 - 09:42

Např nové Daytony které zatím nemá ani většina AD tu už nabízejí :D

přivez toho pytel , my si to tu nějak rozeberem

#15 odjinud

odjinud

Odjinud

• Member_50
  • 5 262 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:FESTINA, jak jinak...

Publikováno 2.červen.2016 - 12:17

Starý omegy 300m bych celkem bral... :-)
"Buď zdráv a vesel, s ničím se neser!"

Příspěvky postované po cca 22h (někdy i dříve:-) mohou být ovlivněny nadměrnou opilostí, za což se předem omlouvám. Není mým cílem nikoho urážet.

#16 Porsche_911

Porsche_911

Chronomagu dík!

• Member_50
  • 1 040 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:

Publikováno 2.červen.2016 - 12:21

Jinak ty balení jim teda zdaleka nejdou :D .

:D :D To jsou fakt hrozný krabičky

Ahoj,

jelikož se dělší dobu pohybuji v Číně, občas narazím na padělky hodinek, se zájmem je shlédnu. Fake hodinky bych si nikdy nekoupil, nicméně chápu, že je mezi místními, ale i cizinci zájem. Co mě začalo děsit je to, že kvalita dobrých padělků se až nebezpečně začala blížit originálům.

Místní výrobci již dávno nemontují pouze levné quartz strojky, již jsou o level výš, často montují místní klony ETA 2824, do chronografů dávají místní seagull,ale i klony/kopie ETA 7750. Co víc, někteří přímo kopírují a nebo se snaží napodobit inhouse kalibry.

Další smutnou věcí je to, že již dávno to není jen Rolex či Omega, ale nabízejí i značky jako Nomos, Seven Friday, Richard Mille, Tudor atp. dále mě pak překvapilo množství vintage faků od Tudor subu, mil-subu, Omega Seamaster 300 atp.

K hodinkám jsou schopni dodat i kopie balení..

Ahoj, a kolik ty kopie stojí? Někde jsem narazil na fejky údajně top kvality a cena byla kolem $1.500 USD za Suby. To už tak trochu postráda smysl, když to nejsou hodinky za pjéťo. Ale lidi to kupují, zřejmě jiný oddíl :D 

Je to podobné jako kupovat si třeba tohle. 

Chinese-Knockoffs.jpg

copyCat2_600-600x400.jpg

fake-mercedes-ml-1-458x343.jpg?756232

Range-Rover-Evoque-Replica-Landwind-X7-S

Tak to taky čumím, do teď jsem žil v tom, že se dělají fejky jen těch luxusnějších značek.

#17 Josef01

Josef01

Bývalý člen

• Member_50
  • 8 619 příspěvků(y)

Publikováno 2.červen.2016 - 12:26

Ty strojky mi teda přijdou tragický, namalovaný kolečka u IWCček obzvlášť.

Marně hledám ty namalovaný kolečka.

#18 Mareka01

Mareka01

Závislák

• Member_50
  • 511 příspěvků(y)
  • Bydlí:Ostrava

Publikováno 2.červen.2016 - 12:51

@ Ronin13: oni Tě nechají udělat v klidu ty detailní fotky? Nemají s tím problém?

#19 Ronin13

Ronin13

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 424 příspěvků(y)

Publikováno 2.červen.2016 - 12:51

Jeste par dalsich fotek. Ceny se pohybuji okolo 1500 RMB za mene komplikovane modely. Az k 3/4 tis RMB za komplikovanejsi zalezitosti. (Kurz na CZK je cca 3,7)

Sent from my iPhone using Tapatalk

#20 kuncák7

kuncák7

apac se skalpem

• Member_50
  • 13 935 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:jídlo, sport, ženský-časem se pořádí koníčků mění

Publikováno 2.červen.2016 - 12:52

Fejky se dělají i u casií a nejlevnějších seik- koukni se na aukro a uvidíš to i tam.

S těma autama je např. dnes článek na Idnes.

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:pozor, padělky, čína