Přejít na obsah

Padělky - kvalita začíná být nebezpečná


Doporučené příspěvky

Fejkové jídlo v obchodě nepoznáš, a fejkové brzdy a spoustu dalších fejkových dílů má v autě 80% lidí.

S těmi auty a fejkovymi díly, konkrétně brzd to byla trefa vedle,leda by jsi si spletl aftermarket a fejk,tedy nekvalitni kopii výrobce v pochybné kvalitě opatřenou originál logem a ochrannými prvky.

I v aftermarketu je 80% nadsazené číslo. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No u značkových hader je kvalita vs. cena někdy diskutabilní, ale je tam většinou dlouhý distribuční řetězec a celkem nákladný koncový prodej. Drahé prodejny na drahých lokacích. Všichni se musí zaplatit. Toť jeden argument. Ovšem pak jsou značky které cenou spíše než kvalitu určují statut daného zákazníka či uživatele. Kabelky za x tisíc dolarů a pod. U hodinek je to velmi podobné. Ale zpět k fejkum a článku. S kopiemi bez původní značky u hader nemá nikdo z výrobců moc problém protože oni určují módní trendy a než je někdo okopiruje tak už určují jiný trend. Není to košer, ale pokud tam není jejich značka tak na to kašlou. Něco jiného jsou registrované a chráněné vzory apod.

 

Odesláno z mého M2 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja s trochou offtopic. Nasi na dovolene v Turecku nakoupili hromadu fejku od hilfigera. Ja udelal tu chybu, ze z nedostatku jineho sportovniho obleceni v Ostrave si vzal nejake polo na golf. No tyden mi ta barva nesla z tela umyt :) Nasi tu znacku ani neznali a kdyz jsem jim rikal, proc takove veci kupuji, tak mi bylo receno, ze jsem snob :) Celkem me tohle stve, tim spis, ze u nich to neni urcite motivovano financne. Nektere veci clovek asi nezmeni a tak jsem jim aspon zakazal tyhle veci kupovat mi.. s tim, ze to budu vyhazovat. Marny boj obecne. Otec treba chodi tancit v deset let starych a uplne do.ebanych botach a nove si proste nekoupi. Smejou se mu i kamaradi kolem, ale on si nikdy nedelal moc starosti s nazory lidi kolem a je mu to uplne fuk. Nakonec mozna uplne stastny clovek :)

Ale stanovisko, ze lide co kupuji zamerne fiky at uz hodinek nebo neceho jineho, kvuli socialnimu statusu, jsou vetsinou stejne levi, jak ty produkty, to asi plati, aspon mi se to vzdy potvrdilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...někteří o tom ani nevědí.  Zaplatili v servisu jako za originál...

 

To bude ale servisem, že ano. Standardní servis při opravě / výměně zákazníkovi dává fakturu kde je jasně definován

náhradní díl, a staré díly jsou (většinou dané do obalu od nového) přiloženy. Platí pro solidní servis, pokud půjdeme k

servisu "někdo někde v garáži nebocotoje" kde slovo účtenka je nepoužívané, v lepším případě se použije příjmový

pokladní doklad, tak tam ale oprava začíná otázkou co za díl do toho vůbec dáme? Z vrakáče, aftermaket, značkovej

Bosch (příklad) nebo - proboha zbláznil jste se - originální díl Ford???

:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no všeobecne : možno z AliExpres sa nedá objednať aby sa tým človek chválil ale občas sa dá aj tam naraziť na kvalitné veci aj keď nie "značkové" a úprimne ma už nebaví čo si ostatný myslia ....

Hodinky , boty iná kapitola, čo sa týka servisu auta tak prezradím že servisujem v značkovom ale súčiastky pokiaľ sa dá zabezpečujem sám ... a môžete ma ukamenovať :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... a ešte jedna myšlienka, spadol mi mobil, prasknuté sklo - výmena na SK 85,- EUR !!! objednané made in china 9,- EUR + výmena nebude viac ako 30,- ....

Upraveno uživatelem AKUC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někteří výrobci jejichž výrobky se prodávají po internetu coby aftermarket jsou v aut. průmyslu i dodavateli automobilek.

Ano většinou Ti největší.

Světla, brzdy, podvozkové části, tlumiče i brzdy. Skla nevyjímaje plus další.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ten kečup stačí ochutnat ;)

Brzdové destičky nebo tlumiče netuším ani složení ani náplň atd., proto se ptám, kolega Long má cosi s automobilovým průmyslem tuším společného :)

 

 

Je to na dlouho, ale je tady zase o těch fake auto dílech mraky nesmyslů.

Není to tak ale aftermarket,ten má navíc několik kategorií.

Ta nejvyšší je díl kvalitní a je kvalitativně shodný s originálem.

Oleje,filtry, rozvody, spojky, tlumiče, chladiče a dalších sto kategorii.

 

Pak jsou nižší kategorie,třeba na patnáct let staré káry, kterých tady jezdí desetitisíce a ty lidi prostě Castrol nezaplatí a nějaká API specifikace a certifikace výrobce oleje je jim buřt. Tu cenu prostě platit nechtějí!!!

Tak je to s mnoha díly.

 

Snad to takhle stačí. :-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...