Přejít na obsah

Padělky - kvalita začíná být nebezpečná


Doporučené příspěvky

Ne, spravně je to jen "šála", protože není správné upozorňovat na její etnický púvod! :D

 

Edit: abych vrátil diskuzi k tématu: už dva roky si vybírám dokonalý potápky. Potácím se názorově mezi mainstreamem a malymi manufakturami, v rozpětí cen 30k - 300k. Na všech mi něco vadí. A opakovaně se mi mimo jiné stalo, že jsem narazil na opravdu fajn model, který neměl moc chyb... a ja si řekl "kurwa ale ten ne, ten se ve velkým fejkuje a navíc tak kvalitně, že se to pomalu nedá bez lupy poznat..."

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

(Nejde o to, že bych se děsil nákupu jetejch - některý značky bych se nebál koupit ani nový u AD, ale spíš mi vadí, že vůbec ty slušný fejky toho modelu existujou... že by mi kdejaký pako chtělo hodinky zkoumat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

eště někdo napsal výše "... mají několik diamantů" ( myšleno ve strojku ). Pane Bože, NIKDY, ANI JEDEN, ŽÁDNÁ značka... Důvod je jednoduchý, není to cena, je to příšerná složitost opracování... Navíc je to holý nesmysl, ikdyby byl zbylek ložíska z korundu, bude klouzat v diamantu, jako máslo a nic mi neudělá, prostě to je holá zbytečnost, do které nejde ani ROLEX...

 

To je zase poněkud přehnané tvrzení. Sice výjimečně, ale občas se diamanty na ložiska používají, přestože je to složité a z technického hlediska možná zbytečné. Viz Lange & Söhne:

 

post-3795-0-33406300-1532949943_thumb.jpg

The miniature masterpiece is crowned with a diamond endstone that functions as a bearing for the tourbillon. (zdroj)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Definition of glass - merriam-webster.com
: any of various amorphous materials formed from a melt by cooling to rigidity without crystallization: such as: a usually transparent or translucent material consisting typically of a mixture of silicates: a material (such as obsidian) produced by fast cooling of magma

Ceske slovniky podobne nedefinuju sklo ako nieco z vysokym obsahojm SiO2, ale vseobecne:
sklo -a s (6. j. -e, -u; 2. mn. skel; 7. mn. -y)
1. pevná, křehká, zprav. průhledná hmota z tavených nerostných surovin

 

 

Mno, problém nebude v tom, jaká fóra kdo čte,  kdo jsou ti, co tam píší...

 

 

Tohle je bravůrní slátanina pc překladčů a pologramotů z řad dealerů kde čeho, třeba i hodinek, ovšem, moc nevěřím, že AD, protože to je nesmysl.

 

Sklo je proto sklo, že ( pro zjednodušení  předpokládejme chem. složení SiO2) nemá krystalickou mřížku, kdyby ji totiž mělo a byla, jako povětšinou přírodní SiO2 má, šesterečná, byl by to křemen... ( trydimit, cristobalit, případně sopečná skla etc. necháme stranou...). Odtud pochází i fyzikální vlastnosti skla nebo křemene...

 

Safír je Al2O3 a je spolu s rubínem a obecným korundem trojklonný, vždy trojklonný, nikdy amorfní a je hned po diamantu druhým známým nejtvrdším nerostem ( Mohsova stupnice uvádí stupeň 9, pro diamant pak 10, ale pozor, je to poměrné číslo, rozdíl je dramatický. Ooops a křemen má 7, ale oproti těmto dvěma je to, asi jako ocel a máslo).

 

Takže pojem  "safírové sklo" je oxymoron, protimluv, asi jako strašná láska nebo hrozně hezký atd... 

 

Ještě někdo napsal výše "... mají několik diamantů" ( myšleno ve strojku ). Pane Bože, NIKDY, ANI JEDEN, ŽÁDNÁ značka... Důvod je jednoduchý, není to cena, je to příšerná složitost opracování... Navíc je to holý nesmysl, ikdyby byl zbylek ložíska z korundu, bude klouzat v diamantu, jako máslo a nic mi neudělá, prostě to je holá zbytečnost, do které nejde ani ROLEX...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi každý švec by se měl držet svého kopyta.

 

Vždy je vše jinak než to vypadá na prvé přečtení z chytré knihy  a když tady házíte čísly s tvrdostí dle Mohsovi stupnice, bylo by dobré napsat že se bavíme o stupnici dle tvrdosti v tom případě, že jde o přírodní kámen. Ta je daná.

 

No a nyní něco málo k tomu co máme v hodinkách

 

Myslíte li si někdo, že běžná provenience rubínů, tedy uložení  jednotlivých součástí hodinek pochází z přírodních zdrojů jste vedle.

Safír (název z hebrejštiny) je monokrystal oxidu hlinitého (Al2O3), minerálu zvaného korund. Vyskytuje se buď jako přírodní drahokamnebo se vyrábí uměle pro řadu rozličných aplikací, například pro svou tvrdost na sklíčka a ložiska hodinek.

Zatímco korund sestává z čistého oxidu hlinitého, safíry vždy obsahují příměs jiných prvků (železochromměďhořčík aj.) které mu dodávají modrou, červenou, žlutou, růžovou, purpurovou, oranžovou nebo zelenavou barvu. Mezi safíry se zařazují všechny drahokamy, které jsou odrůdy korundu kromě červeného[1] zvaného též rubín.

Název drahokamu je odvozen z latiny a odkazuje na nejčastější barvu. Zni: SAPHIRUS, což znamená modrý.

zdroj : WIKI

 

Více info pro čtenáře je zde:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Saf%C3%ADr

 

Jinak v současné době se tady na foru, ale samozřejmě i jinde stále komolí názvy safírové sklo, safír,rubín, diamant, briliant atd.  a obEcně nikdo nerozlišuje jestlI se bavíme o kamenech:

Přírodních

Přírodních zušlechťovaných (s těmi si jde hodně hrát)

Umělých, synteticky získaných ( s těmi si jde hrát ještě více)

Obecně se jedná o to, že se v USA dost let zpátky běžně vyrábí umělý diamant s názvem moissanite , kde koupíte tento ve velikosti 10 mm za nějakých 250 usd, ale proč dávat na uložení do hodinek něco co je čiré v hodinkách nevzhledné a je to příliš pevné na opracování navíc, když si mnoho generací lidí zvyklo, že v hodinkách jsou rubíny s dostačující tvrdostí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na žádost sem dávám některé moje poznatky ohledně kvality fejkových hodinek. Dneska už se moc nedá věřit ani pravě vypadajícím hodinkám ve full setu, protože soudruzi z Číny už věnují patřičnou pozornost kvalitě. Při googlení, zda mnou vyhlídnuté hodinky z ebaye jsou pravé, jsem narazil na RWI fórum (replica watches info forum) a musím říct, že je to docela síla.

 

Třeba tady je srovnání replik bondovek v keramice s originálem ...
Na první pohled nesedí gravírovaná vložka lunety (originál nemá gravírované čísla) a lícování čísel na vložce se zuby lunety.. Jinak si myslím, ze na bez předlohy to nepozná ani někdo, kdo se v tom vyzná. Novější verze těchto "replik" navíc uvedené nedostatky údajně odstranila.

 

To samozřejmě není všechno. Podobně dělají planet oceany, nové Black Baye, o subech ani nemluvě, a to včetně boxu a karet. Dovnitř dávají zpravidla klony ETY 2824, takže je na první pohled těžké odhalit fík i podle strojku (výjimka jsou inhousy, v těch mají celkem rezervy).

 

Tady si např. můžete porovnat nové Black Baye repliky vs originál....

Těch případů lze nalézt samozřejmě víc a napříč různými značkami. Co jsem vyčetl, tak cena takových AA fíků se pohybuje cca od 200 do 400 USD, takže se podvodníkům vyplatí prodávat zaručeně originály i výrazně pod cenou.

 

Takže než něco koupíte z ebaye nebo z chrona24, tak si to raději pořádně ověřte, než přijít o nemalé peníze (nebo se na to radši uplně vykašlat a koupit něco od AD nebo tady na fóru).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem expert a netvrdim ze to poznam bez predlohy, nicmene tam nesedi mraky veci od lunety pres gravirovani, barvy, brouseni az po lumi a indexy a dam ruku do ohne za to, ze to clovek co se v tom (opravdu) vyzna, pozna okamzite.

Ano, kvalita se blizi originalu, ale poznas to stale na druhy pohled.

A kdyz ne, tak to v servisu otevres.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri blizkem prozkoumani tam tech veci opravdu nesedi vic, ale jde o to, ze kdyz kupujes neco pres net, tak zpravidla nemas originaly hned vedle pro porovnani a navic bez takto zvetsenych fotek si tech detailu clovek spis nevsimne (a priznejme si, ze takto zvetsene fotky zadny prodejce fiku jen tak do inzeratu nedava). A treba u tech tudoru je tech zjevnych odlisnosti (az na kratsi rucky) jeste min.

Jen jsem chtel upozornit na to, ze i kdyz se neco na prvni pohled muze zdat jako origo, nemusi to tak byt, protoze kvalita zpracovani jde porad dopredu a vyrobci takovych smelin na zaklade podnetu svych zakazniku vznikle chyby postupne odstranuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dávat sem odkazy na ty fejkodiskutéry mi nepřijde košer. Jaká je cena těch sraček, je už úplně jedno.

Jen jsem si rikal, ze takove porovnani muze byt pro nekoho prinosne.. Pokud to ale nekoho pohorsuje, tak to klidne promazte, je mi to celkem jedno..rozhodne sem tim nemel v umyslu zadnou propagaci fejku (a myslim si, ze z meho prispevku je to i dobre patrne).. Pak ale postrada smysl povidat si tu o "nebezpecne kvalite" padelku, kdyz sem nemuzes dat fotky s porovnanim pro vystrahu ostatnim..
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri blizkem prozkoumani tam tech veci opravdu nesedi vic, ale jde o to, ze kdyz kupujes neco pres net, tak zpravidla nemas originaly hned vedle pro porovnani a navic bez takto zvetsenych fotek si tech detailu clovek spis nevsimne (a priznejme si, ze takto zvetsene fotky zadny prodejce fiku jen tak do inzeratu nedava). A treba u tech tudoru je tech zjevnych odlisnosti (az na kratsi rucky) jeste min.

Jen jsem chtel upozornit na to, ze i kdyz se neco na prvni pohled muze zdat jako origo, nemusi to tak byt, protoze kvalita zpracovani jde porad dopredu a vyrobci takovych smelin na zaklade podnetu svych zakazniku vznikle chyby postupne odstranuji.

 

Já s tim souhlasím, ale A kupuješ především prodejce, ne hodinky a B pokud si nejsem jistej, nebo nemám adekvátní fotky, tak to prostě nekoupim.

Střelcum kteří do toho jdou, se to buď vyplatí, nebo taky ne, ale to je jejich svobodný rozhodnutí. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já s tim souhlasím, ale A kupuješ především prodejce, ne hodinky a B pokud si nejsem jistej, nebo nemám adekvátní fotky, tak to prostě nekoupim.

Střelcum kteří do toho jdou, se to buď vyplatí, nebo taky ne, ale to je jejich svobodný rozhodnutí. :)

Naprostý souhlas. Já jsem to sem dával spíš proto, že někdy je člověk prostě unešený příležitostí "supr kaufu", že přehlídne detaily, které by ho měly nakopnout  :) Já sám jsem jednou málem naletěl na výhodnou nabídku pravě vypadajících hodinek ve full setu, kdy jsem až později začal zjišťovat, jestli nekupuju nějakou botu. Z prodeje nakonec naštěstí sešlo a i když nevím, zda byly pravé či nikoliv, tak jsem za to ve finále i rád. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na žádost sem dávám některé moje poznatky ohledně kvality fejkových hodinek. Dneska už se moc nedá věřit ani pravě vypadajícím hodinkám ve full setu, protože soudruzi z Číny už věnují patřičnou pozornost kvalitě. Při googlení, zda mnou vyhlídnuté hodinky z ebaye jsou pravé, jsem narazil na RWI fórum (replica watches info forum) a musím říct, že je to docela síla.

 

Díky za odkaz. Je to docela strašidelný. Fakt už to na první a ani na druhý pohled nemáš šanci poznat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen jsem si rikal, ze takove porovnani muze byt pro nekoho prinosne.. Pokud to ale nekoho pohorsuje, tak to klidne promazte, je mi to celkem jedno..rozhodne sem tim nemel v umyslu zadnou propagaci fejku (a myslim si, ze z meho prispevku je to i dobre patrne).. Pak ale postrada smysl povidat si tu o "nebezpecne kvalite" padelku, kdyz sem nemuzes dat fotky s porovnanim pro vystrahu ostatnim..

 

Platí tu myslím dohoda, že priame odkazy na fake sa nedávajú. Fotky pre porovnanie áno. Ak sa mýlim, niekto ma určite opraví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Recese to bohuzel neni (maji to rozdelene podle zancek a fejkuji opravdu vsechno, od subu, pres tudory, nove omegy i orisky). Po tomhle zjisteni se trochu obavam, ze velka cast ebaye bude zaplavena prave takovymi "originaly"

To je fakt regulérní fejkařský fórum?? Jsem vůbec netušil, že by něco takovýho mohlo existovat. Docela síla, pokud to není recese..?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Platí tu myslím dohoda, že priame odkazy na fake sa nedávajú. Fotky pre porovnanie áno. Ak sa mýlim, niekto ma určite opraví.

Mel jsem za to, ze se nesmi jen odkazy na prodejce, obchody apod., ale pokud muj prispevek porusuje pravidla, tak prosim mody o prislusnou cenzuru.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Platí tu myslím dohoda, že priame odkazy na fake sa nedávajú. Fotky pre porovnanie áno. Ak sa mýlim, niekto ma určite opraví.

 

 

Mel jsem za to, ze se nesmi jen odkazy na prodejce, obchody apod., ale pokud muj prispevek porusuje pravidla, tak prosim mody o prislusnou cenzuru.

 

Jak píše McStinger - odkazy na fake tu nemají co dělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...