Přejít na obsah

Jubilee vs Oyster


Mornix

Doporučené příspěvky

Jakému tahu dáváte přednost? Jubilee nebo Oyster? Teď vybírám jedny hodinky, ale mají je jen na Jubilee tahu a já si jím nejsem jist. Přeci jen má Oyster takový klasičtější, chlapáčtější vzhled. Jubilee tahy prý zase víc vydrží, škrábance na něm nejsou tolik patrné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodně záleží, o jaké jde hodinky. Málo kterým sluší jak jubilee tak oyster stejně.

Já třeba jubilee dlouho zatracoval, no dneska došel na Seiko 7002 a už chápu, co na něm někteří (resp většina) mají.

Měl jsem v minulosti SKX na oysteru a nebylo to špatný, jen při zpětném pohledu celkem nuda.

 

Co vybíráš za hodinky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna na skx (když padlo Seiko) mě jubilee pěkně sr... ne štval a ty plechový koncovky byly hrozný. Měl jsem troje, dvoje starší a jedny funglovky a na žádnejch to nebyl zrovna odvaz. Pětky mi na oysteru seděly a sedí líp, mezi nohama to maj rozhodně lepší (stále píšu o hodinkách). Teď mám zas den u sebe nový pětky (SNZ H53K1) a nevěřim vlastním očím, přesnost po 26 hodinách chodu je někde mezi 0 a +1 vteřinou. To jsem ještě nežral. 

 

Co to vybíráš za hodinky? To je taky důležitý vědět. (už to čtu).

 

Měl jsem je na oysteru, ale klidně bych do jubilee šel. Prohodit to můžeš vždycky, nebo prodat a zas koupit, nedělal bych si vrásky :)

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak vidno, nebude jednoduchý se dobrat jednoznačný odpovědi. Já rád jubilee, na skx nejlepší volba imho;-)

Jednoznačná odpověď není: každému holt vyhovuje něco jiného. Je třeba nesnáším mesh, zatímco jiní se nad ním mohou uslintat. To samé mám se strapy, které vyloženě nesnáším.

Jinak jubilee s plechovými koncovkami je podle mne dost otřesný, na oysteru je ale kupodivu snesu. Mám ale na seikách i jubilee s plnými koncovkami, a to je už kus solidního tahu, který rád ponosím. Opatři si oba dva tahy a ten který Ti bude vyhovovat méně, pak pusť dál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jsem na něco zapomněl. Při zkracování jubilee se mi nikdy nestalo, že bych se bál, jestli bude držet pohromadě. U levnějších hodinek s oysterem, který maj jen osičku bez vymezovacích trubiček naopak dost často, osičky jdou občas až moc lehce, pak se můžou vyklepat a je po kukačkách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dokoupit Oyster už mě taky napadlo, ale na ebay se ceny pohybují okolo 2,5K, což se mi zdá, vzhledem k ceně hodinek, poněkud přehnané.

Origo Seiko oyster můžeš u nás koupit u pana Šafáře z AZWatch za 1390,-Kč. Neorigo, ale s plnými koncovkami můžeš pořídit na Strapcode, kde samozřejmě mají nejenom oyster tahy.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Diskuse stará, ale téma věčné.
 

Jubilee se mi líbíly, ale pak jsem přišel na  chuť konstrukci Oyster

Mám rád solidní a jednoduché konstrukce.

 

A proto dávám mimo jiné přednost plným koncovkám tahu.

 

A ty plechové mezikusy co napodobují solidnost a prosakují i mezi hodinky kolem 10k

to je ubohost. Kolik stojí ten dílek oproti tomu plíšku. Kolik ten výrobce ušetří?

Dolar? Víc sotva. A kdo by nedal rád pár kaček navíc za solidní zboží?

Tak si aspoň tady popláču....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...