Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Přátelé, kamarádi, spolupacienti. Příšerně se mnou mlátí chronobundus. Před dvěma lety jsem si po zralé úvaze vybral dokonalé dreamwatch. Dával jsem na ne dohromady střelivo, těšil jsem se na ně, četl jsem si o nich, snil jsem o nich. Před čtrnácti dny jsem je pořídil. Jsou dokonalé. Pravděpodobně definitivní. Nicméně kde se vzala, tu se vzala, je tu postkoitální chronodepréze. Projevuje se neustálým přemýšlením o dokonalých potápkách do komba k dokonalým Moonům, na které bych mohl začít šetřit a těšit se na ně. Potřebuju nový smysl chronoživota. Bohužel potápky zaboha nemůžu vybrat, a to si myslím, že se v potápkách docela orientuju. Myslel jsem si, že to budou Submarinery No Date, ale aktuálně mám asi devatero potápek od 41 do 45 mm a trochu se bojím, že 40 mm Rolex bude prostě málo. Mám štíhlé ruce, ale zápěstí skoro 19 cm a váhu skoro 120 kg. Zkoušel jsem keramické Suby No Date se širšími nožkami x-krát i na ruce, a v okamžiku, kdy už jsem byl smířen s jejich velikostí, mi kamarád spolupacient řekl, že si je na mě neumí představit, že ke mně nejdou, k mým sandálům a kraťasům... Tady jsou mé požadavky. Pokud někdo najde hodinky, které to splňují, je génius.

 

- WR 200 nebo víc, v sezoně se neustále motám kolem vody. Budu je nosit přes léto ke kraťasům, sandálům a košili s vyhrnutým rukávem. Na zimu budou Moony, plastové sklíčko pod rukávem.

- Safír (rovný nebo lehounce vypouklý, NE hodně vypouklý- potřebuju, aby sklo hodně vydrželo a když nevydrží, aby nové nestálo ranec, vypouklé sklo navíc rány vyloženě přitahuje)

- NE vnější antireflex (nechci furt hodinky leštit a hledat škráby)-

- NE kyklop

- výška 10 - 13 mm, u chrona toleruju 14mm. To je pro mě rozhodující, a bohužel i značně limitující kritérium.

- diametr 40 - 44 mm, ale hodně 40, 41mm hodinek už na mě vypadá divn? malé. Ideál vidím 42, 43 mm.

- luneta ideálně z odolného materiálu (keramika, wolframkarbid, tegiment, damaskosteel, nebo něco na ten způsob)

- plastický cifr, indexy s lumi v kovových lesklých rámečcích ala Rolex, Sumo..

- raději indexy než čísla. Jedno zda kulaté nebo hranaté.

- jsem nenápadný pán a rád bych relativně nenápadné hodinky, které do světa nekřičí svou cenu na celou ulici

- měly by to být hodinky, u kterých už není důvod jít dál. Stejně jako u Moonů v jejich kategorii. Bylo by fajn, kdyby to byly legendy. Ikony.

- ceny servisu by měly být řekněme rozumné. Krásným příkladem je servis Cartier - prodávají hodinky za značné částky a přitom se nesnaží napalovat ceny servisu.

- pokud jde o strojek, pochopitelně mechanika, patrn? automat, je mi fuk jestli inhouse nebo ne.

- likvidita. Byl bych rád, kdyby si držely cenu (myšleno nákupní za lehce použité). Hledám definitivky a myslím, že je budu jako definitivky opravdu schopen brát. Člověk ale nikdy neví a i kdyby to opravdu definitivky byly, ať jsou jednou hezkou položkou v pozůstalosti.

 

A rovnou říkám - zřejmě takové hodinky neexistují. Požadavků je prostě příliš.

 

Takže co s tím? Buď se nějak duševně srovnám s velikostí keramických nodate Subů, a přenesou se přes kamarádův názor, nebo vyberu nějakou legendu, které dokážu odpustit její "nedostatky", pokud jde o mé nároky.

 

Dal jsem dohromady seznam hodinek, které považuji za ikony mezi divery. Některé porušují snad veškeré mé předchozí zadání, ale čert to vem - chronobundus občas umí překvapit. Stoprocentně jsem na hromadu potápek v seznamu zapoměl.. Naopak některé ne-legendy jsou v seznamu jen jako diver zástupce zvučné značky.. (Zenith). Budu rád, když mi seznam pomůžete doplnit.

 

Rolex Submariner,

Blancpain Fifty Fathoms Blancpain Bathyscape (v chronu boží)

Audemars Piguet Royal Oak Ofshore

JLC Polaris

JLC Memovox Deep Sea evropská verze

JLC Tribute to Deep Sea Chronograph

JLC Deep Sea Vintage Chronograph (není legenda, ale bude)

UN Maxi Marine Diver (není legenda, ale třeba bude)

L.U.C. Pro One Diver (není legenda, ale třeba bude)

Cartier CdC Diver (není legenda, ale určitě bude)

Vulcain Nautical

Girard-Perregaux Sea Hawk

Zenith Elite Diver (no nevím, nelíbí)

Tudor Pelagos, Black Bay

Omega Seamaster Ploprof

Omega Seamaster 600 PO

Omega Seamaster 300

IWC Aquatimer

Bucherer Patravi ScubaTec

Paul Picot le Plongeur C-type (třeba Primatist chrono Pininfarina 4116 BL nebo ty s kompasem)

Breitling SO, SOH

Eberhard Scafograf

Doxa Sub

Baume & Mercier Riviera Diver Chrono i Ne chrono, Capeland Diver

Seiko MM300

Sinn U1

Longines Legend Diver Nodate

Tag Heuer Aquagraph

 

Níž už jít nechci, i když hromada nádherných legend je i v nižším cenovém segmentu.

 

Předem varuji, k tomuhle výb?ru budu mít lehce krtenkovský postoj, hledám cosi v mých očích dokonalého, takže se nebudu bát pojmenovat, co mi na hodinách vadí :)

 

Děkuju každému, kdo se nad tím chvilku zamyslí a třeba něco doplní. Obzvlášť si budu cenit rady a názoru lidí, kteří mě znají osobně, protože si budou umět hodinky na mě představit, čili uvidí v?ci v kontextu.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co Martas Ball Skindiver 2? Neni to tak vehlasne, jak vyse Tebou uvedene, ale...

 

http://www.ablogtowatch.com/ball-engineer-master-ii-skindiver-ii-watch/

post-30673-0-39120800-1466344604_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Suby noudejty keramiky  - většina Tvých požadavků stejně na ty Suby odkazuje. 

Jen tak mimochodem - vážím více než Ty, obvod zápěstí mám větší než ty a Suby v pohodě unosím - je to jen o zvyku. Jestli znáš nějakého borce, co by Ti je na týden půjčil, zkus to.

Zde, pro ilustraci, moje pazoura (20cm) a černé keramiky.

post-35497-0-16089400-1466344688_thumb.jpg

Upraveno uživatelem wizard-ov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kup si suby stejne je chces a cim dele to budes odkladat tim te to bude stat vic

A nebo SDDS

 

Kamarad necht si vetkne svuj nazor za klobouk, maximalne prikoupis zlaty Crocsy, jako ma sibir:)

Jiny reseni nez R to mit nebude.. muzes se ulakomit na novy SD, kdyz ne Suby, pripadne.

 

Suby noudejty keramiky  - většina Tvých požadavků stejně na ty Suby odkazuje. 

Jen tak mimochodem - vážím více než Ty, obvod zápěstí mám větší než ty a Suby v pohodě unosím - je to jen o zvyku. Jestli znáš nějakého borce, co by Ti je na týden půjčil, zkus to.

Zde, pro ilustraci, moje pazoura (20cm) a černé keramiky.

  

SDDS

  

Tohle je přesně důvod, proč tohle fórum miluju. :D

Až to vybereš, tak já si to pak taky koupim. Bez starostí. :) jinak osobně bych se vyprdnul na kamaráda a koupil, co si na sobě umíš představit ty. Takže Suby. ;)

  

A nebo jen SD bez DS. :)

Díky za podporu :) řeším to hlavně proto, že mě kamarád zná a že si jeho názoru vážím. Nechci nad tím úplně mávnout rukou. Pokud bych se rozhodl jít cestou R, určitě by to byly 116010. Ne že by se mi nelíbily Yachty, asi by šly i líp k mému letnímu outfitu, a světlé by navíc opticky vypadaly větší, ale o nich se fakt nedá říct, že by byly nenápadné :) Wizzi, děkuju za fotku, ztratil jsem jakékoliv obavy, viděl jsem Tě na Seiko srazu :)

 

Co Martas Ball Skindiver 2? Neni to tak vehlasne, jak vyse Tebou uvedene, ale...

No vidíš, Bally mi ze seznamu úplně vypadly. Minimálně Hydrokarbony by tam být měly. Díky za tip. Ale na definitivky to nevypadá, bylo by kam jít dál...

 

Jediná správná cesta je Ploprof :-)..... ultimátní potápky které jsou tak ošklivé až jsou hezké.

A sluší jim to od Meshe až po gumu a nenosí to každá paprika:-)....

Tak Ploprofy jsou svého druhu konec cesty, o tom žádná. Ve své kategorii dokonalé.

 

Díky moc za reakce :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k tomu, že jsem "anti-Rolex", tak mi tam chybí v ceně do stovky Pelagosy, ideálně modré.

Pelagosy i BB tam jsou... seznam jsem psal, jak mi to přišlo na mysl, asi nejsou na dobrém místě

 

Doplňuju Bally, Rolex a Orlíky:

 

Rolex Submariner, DSSD, SD, Yachty, GMTM

Blancpain Fifty Fathoms, Blancpain Bathyscape (v chronu boží)

Audemars Piguet Royal Oak Offshore

JLC Polaris

JLC Memovox Deep Sea evropská verze

JLC Tribute to Deep Sea Chronograph

JLC Deep Sea Vintage Chronograph (není legenda, ale bude)

UN Maxi Marine Diver (není legenda, ale třeba bude)

L.U.C. Pro One Diver (není legenda, ale třeba bude)

Cartier CdC Diver (není legenda, ale určitě bude)

Vulcain Nautical

Girard-Perregaux Sea Hawk

Zenith Elite Diver (no nevím, nelíbí)

Tudor Pelagos, Black Bay

Omega Seamaster Ploprof

Omega Seamaster 600 PO

Omega Seamaster 300

IWC Aquatimer

Bucherer Patravi ScubaTec

Paul Picot le Plongeur C-type (třeba Primatist chrono Pininfarina 4116 BL nebo ty s kompasem)

Breitling SO, SOH

Eberhard Scafograf

Ball Hydrocarbon

Doxa Sub

Baume & Mercier Riviera Diver Chrono i Ne chrono, Capeland Diver

Seiko MM300

Sinn U1

Longines Legend Diver Nodate

Tag Heuer Aquagraph

Prim Orlík reedice

 

Fakt vás nenapadá nějaká další diver legenda?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Minule jsme o to mluvili a souhlasim - jsou to Suma za šede! ;)

 

Teď vážně - já měl v pátek na ruce Suby (116610) a vzaly mně neskutečně ; však víš, ve statusu už jsem si poplakal :D Tvou ruku znám a ikdyž třeba divery Zodiac Ti sedí skvěle, těch 40mm bych se být Tebou nebál. Navíc kombo Suby a Moony je opravdu snové!

 

Jak se postupné dostávám k poznání, že pro mě bude finální kombo Expy I nebo Milgy a Suby.

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ehm, jen opravuji nesmyslné ref. číslo u sub nodate, 114060 samozřejmě. Nevím proč mi do předešlého příspěvku skočilo ta nesmyslná cifra.

 

@ Maxel: no, od Tebe jsem nic jiného nečekal, bylo mi to jasné :)

 

@ AKUC: další, na které jsem úplně zapomněl - díky!

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Suby jsou nádherný a jednou si je musím taky pořídit :) Jen k nim bude ještě hodně dlouhá cesta díky jejich ceně :( 

 

Jinak proč jsou ty Moony považovaný, jako že už není kam dál jít? Líbí se mi hodně, to jo, ale nedělá nikdo nic dražšího, definitivnějšího? (jsem chronozačátečník, tak se omlouvám předem)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý to vidí jinak. Ale pro mě jsou Moony naprostá ikona, a teď nemyslím jen geniálním marketingem, ale i designov?. Nenašel jsem na nich chybu. Jsou to jedny ze dvou vůbec nejslavnějších chronografů, spolu s Rolex Daytona. V těsném závěsu za touhle dvojici je pak trojice Heuerů - Autavia, Monaco a Carrera. Znovu říkám - tak to vidím já, netvrdím to jako univerzální pravdu.

 

Edit: V kategorii racing chronografů moc dál jít nejde. Moony mají navíc tu přidanou měsíční hodnotu. Jistě, můžeš jít do dražších limitek Moonů, premoonů nebo do Moonů ze zlata, ale pořád to budou Moony. A pro mě jsou hezčí a velikostn? nositeln?jší než Daytony.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...