Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Martine, když už nějaké R, tak k tobě Yachty, které jsi teda zavrhnul, ale mě to k tobě sedí rozhodně víc. Jsi člověk, který je určitým způsobem originální a má rád i originální hodinky a proto mi přijdou Yachty lepší, než jakékoliv další mnohem profláklejší R - Suby atd., ty má prakticky každý, kdo R má, nebo měl, ale Yachty...ty má málokdo a jsou podle mě i hezčí a k tobě mi i fakt docela sedí.

No a něco ne-Rolexového, asi Blancpain, Aquatimer a nebo bych zkusil Seamaster 300 (Spectre), ale to už jsem ti všechno asi řekl i osobně a mluvili jsme o tom a můj názor je nezměněn.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak já ti samozřejmě k moonům musím do komba doporučit keramický bondovky :). Krom vnějšího AR splňují všechny tvoje požadavky a kombinace je to prostě skvělá ;) navíc AR se dá odleštit ve chvíli, kdy ti začne vadit... Suby jsou samozřejmě vejš, ale když čtu tvoje požadavky :)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@prischera: Keramické bondovky jsem si zkoušel, jsou nádherné, ale přijdou mi už moc nápadné. A asi by byly zůstaly nápadné, i kdybych je hodil na méně "metro" tah ze starých SMP 300. Jinak splňují v podstatě všechno - řada SMP je dneska už legenda (i bez pana Bonda), nízké, keramika, atd atd. Jen je tak úplně nevnímám jako konec cesty - je kam jít dál, v téhle kategorii. Důvodem celého mého puzení najít dokonalé divery pro mě je urychlit cestu, ve finále ušetřit peníze a hlavně, HLAVNĚ, čas věnovaný hodinkám. Fakt mě štve, ze se ráno o víkendu probudím, je krásný den, a já ho občas strávím v posteli nad chrono24, místo abych šel na výlet nebo na zahradu. Chci v kategorii potápek získat stejný klid a mir v duši jako mám se Speedama v kategorii univerzálek.

 

Oproti SMP (nad kterými jsou ve stejné kategorii Suby) třeba ikonické Doxa Sub nebo Ploprofy koncem cesty být můžou, jsou nezaměnitelné a v rámci jejich designu i tool určení nad nimi alespoň podle mě nic není. Žádné lepší a ikoničt?jší hodinky s podobným pouzdrem a fičurami.

 

Když o tom tak přemýšlím, tak můj požadavek na odolnou lunetu a nízkou výšku hodinek vyplývá nejen z touhy po pohodlí, ale také ze snahy hodinky chránit před úrazem. Zrovna v případě Doxa Sub by nebylo zapotřebí tohle řešit - hodně jejich ctitelů (včetně zdejších) se shoduje na tom, ze jsou to jedny z mála hodinek, kterým šrámy na pouzdře sluší.

 

@Bells: Yachty jo? :D

 

Doplňuji seznam:

 

Rolex Submariner, DSSD, SD, Yachty

Blancpain Fifty Fathoms, Blancpain Bathyscape (v chronu boží)

Audemars Piguet Royal Oak Offshore

JLC Polaris

JLC Memovox Deep Sea evropská verze

JLC Tribute to Deep Sea Chronograph

JLC Deep Sea Vintage Chronograph (není legenda, ale bude)

UN Maxi Marine Diver (není legenda, ale třeba bude)

Corum Seafender

Chopard L.U.C. Pro One Diver (není legenda, ale třeba bude)

Cartier CdC Diver (není legenda, ale určitě bude)

Vulcain Nautical

Girard-Perregaux Sea Hawk

Grand Seiko SBGA029

Bremont Supermarine

Zenith Elite Diver (no nevím, nelíbí)

Tudor Pelagos, Black Bay

Omega Seamaster Ploprof

Omega Seamaster 600 PO

Omega Seamaster 300

VDB

IWC Aquatimer

Bucherer Patravi ScubaTec

Paul Picot le Plongeur C-type (třeba Primatist chrono Pininfarina 4116 BL nebo ty s kompasem)

Breitling SO, SOH

Eberhard Scafograf

Ball Hydrocarbon

Doxa Sub

Eterna Kon-tiki Super

Baume & Mercier Riviera Diver Chrono i Ne chrono

Seiko MM300

Sinn U1

Longines Legend Diver Nodate

Tag Heuer Aquagraph

Prim Orlík reedice

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Staré Yachty s modrým cifrem jsou jedny z mála R, které se mi vysloveně líbí a nejsou tak profláknuté, jako třeba Suby, takže nebudeš mít stejné hodinky, jako spoustu dalších lidí, což je podle mě fajn. Toť za mě co se týče Rolád, jinak bych šel cestou něčeho jiného, ne tak profláklého. Jak jsem už psal nejlépe asi Blancpain, ty mi k tobě sedí a i k Moonům by to bylo krásné kombo, oboje legendární, oboje s vintážním nádechem, to mi k tobě prostě jde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Yachty nebo Suby. Pokud mimo rlx, do levnejsich vod, tak BB. 

Ondro, zrovna Tvuj názor mě hodně zajímá, ty jsi měl kombo Moony/Suby - proč jsi ho rozpustil? Byla to moc velká černobílá nuda?

 

BB jsou sice fajn, ale pokud bych šel do Tudoru, vyhrály by to Pelagosy, i když nemají lesklé rámované indexy. Stejné kombo má nebo měl Calv a je fantastické, fotka z výměnného inzerátu mě teda hodně dostává... jenže s Tudorama je to jako s SMP - tak nějak cesta k R. Calvův inzerát to hezký potvrzuje. Jistě, ne pro každého, navíc teď s inhouse strojkem... a Snowflaky jsou legenda... hm. Přestávám pracovat a jdu přemýšlet :) tenhle měsíc si nevyd?lám ani na slanou vodu :D

 

@ Bells: Yachty mají 100 WR a relativně měkký materiál na lunet?. V létě mám ruce pod vodou v průměru 3 hodiny denně (v součtu) a nejen při plavání, ale i při práci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, mrknul jsem na ten seznam a měl jsem, nebo mám tyhle:

 

Rolex Submariner (keramiky LN a mám LV)

Grand Seiko SBGA029 (mám 031)

Tudor Pelagos (měl jsem černé)

 Black Bay (modré i červené, kožka i tah)

Omega Seamaster 600 PO

IWC Aquatimer

Breitling SO (měl jsem 44)

Doxa Sub (5000t oranž i černé)

Eterna Kon-tiki Super (měl jsem 4 hand XXL)

Seiko MM300

Prim Orlík reedice  (měl jsem Zekonofky)

 

Jestli je chceš napořád a Tudory bereš jako přestupní stanici, tak ber ty Suby...

Grand Seika splňovaly všechny mé požadavky, ale holt nemají to MI, no...  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky. Já to zatím taky tak vidím. Zajímají mne hlavně plnohodnotné alternativy k Submarinerům, pokud existují, nebo nějaké.. (třeba i levnější) potápky, které jsou ale natolik legendou, že by dokázaly uspokojit. Ty Ploprofy nebo Doxa Sub jsou toho dobrým příkladem. A když teda jsme u Cousteauovek - ty je máš, a hned parádní 5000 s mikroregulací - umíš si je představit jako jediné divery ve stáji? Působí na Tebe ta jejich aura? Aktuálně je potíž je někde zkusit naživo, o porovnání různých řad a barevných variací ani nemluvě.

 

Pokud jde o GS, pravda je taková, že na Seiko za ty peníze prostě nemám koule. Zatím. Furt hlásám, že chci nenápadné hodinky, ale asi ždibec toho MI potřebuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ondro, zrovna Tvuj názor mě hodně zajímá, ty jsi měl kombo Moony/Suby - proč jsi ho rozpustil? Byla to moc velká černobílá nuda?

 

 

 

Já tohle combo pořád mám :)  a nuda to rozhodně není. Pro mě je to super dvojka, datum nemám rád, tudíž mi nechybí, ND beru jako ultimátní praktické potápky a Moony jako skvělé univerzály s chronografem.  Za mě doporučuji :)

Upraveno uživatelem Ondrej71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešil jsem roky to samé. Chtěl jsem přeskočit to neustálé nakupování a prodávání a pořídit si definitivní univerzální divery. Nakonec jsem skončil na Pelagos vs. ND. Finální rozhodnutí bylo ovlivněno tím, že Pelagos by mě dost pravděpodobně nezbavily touhy po ND, takže by byla hrubě ohrožena ta definitivnost.

 

Takže nakonec ND a nelitoval jsem toho ani vteřinu. ND jsou pro mě naprosto esenciální divery a navíc obecně velice univerzální a odolné hodinky. A osobně nemám rád na hodinkách datum, takže další +.

 

Podle mě když koupíš cokoliv jiného než ND nebo SD, tak bude ta definitivnost stát na hliněných nohách :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viz vitvarak....

Doxy jsou super, ale nemají "to" resp. jinak, pokud chceš definitivní potápky do 40k tak asi ano, ale Ty evidentně pomýšlíš výše a proto Tě imho neuspokojí. 

 

Zajímají mne hlavně plnohodnotné alternativy k Submarinerům, pokud existují, nebo nějaké.. (třeba i levnější) potápky, které jsou ale natolik legendou, že by dokázaly uspokojit.

A to je přesně ono !  Levnější legendy dle mého názoru jsou jsou, ale ne ve smyslu plnohodnotných alternativ k Subům. Prostě a hezky - každá legenda ve své třídě :)  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MM 300, už je tam máš, bohužel nesplňují výšku a odolnost lunety...

 Legenda to ve své kategorii rozhodně je. K moonům do komba by šly parádně a přijde mi to víc chronomagorská volba, než suby...

MM300 jsou skvělé, opakovaně jsem je zkoušel. Monokok pouzdro je super. Ale na svůj průměr jsou hodně vysoké, jak správn? píšeš, je to dobře vidět i na většině wristshotů, včetně těch dnes již neexistujících úžasných Aldových. Hromada lidí s tím nemá žádný problém a tyhle krásné a účelné hodinky si můžou užívat. Mně ta výška bohužel vadí.

 

Já tohle combo pořád mám :)  a nuda to rozhodně není. Pro mě je to super dvojka, datum nemám rád, tudíž mi nechybí, ND beru jako ultimátní praktické potápky a Moony jako skvělé univerzály s chronografem.  Za mě doporučuji :)

Tak to jsi mě uklidnil a potěšil :D Děkuju!

 

Řešil jsem roky to samé. Chtěl jsem přeskočit to neustálé nakupování a prodávání a pořídit si definitivní univerzální divery. Nakonec jsem skončil na Pelagos vs. ND. Finální rozhodnutí bylo ovlivněno tím, že Pelagos by mě dost pravděpodobně nezbavily touhy po ND, takže by byla hrubě ohrožena ta definitivnost.

 

Takže nakonec ND a nelitoval jsem toho ani vteřinu. ND jsou pro mě naprosto esenciální divery a navíc obecně velice univerzální a odolné hodinky. A osobně nemám rád na hodinkách datum, takže další +.

 

Podle mě když koupíš cokoliv jiného než ND nebo SD, tak bude ta definitivnost stát na hliněných nohách :)

Chápeš perfektně mé pohnutky. Jsem rád, že to přede mnou už řešilo tolik lidí, hned si připadám víc normální :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Martine, me by k tobe sedlo neco od Tudoru.

Doxa me k tobe prijde tak nejak nepatricne a rlx si k tobe nedovedu predstavit vubec.

Jéžiš, další kamarád mi je zakazuje! :D

Hele, Kuncaku, vážně: když si odmyslíš ten nápis Rolex, který uvidím jen já, jaký je stylový rozdíl mezi mými LHC, černými Sumy, 500 Aquaracery Ceramic ... a Rolexy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D Já jsem fakt otevřený i jiným možnostem.. za ty potenciální nové legendy už jsem dostal přes SZ dvakrát za uši :)

 

GMT funkci mám moc rád, ale zrovna u Doxy mě docela ruší. Zatím si teda z aktuální nabídky Doxa nejvíc chrochtám nad 1500 Aware, kromě úžasné barvy (evokující barvu vody krasových vyv?raček ve vnitrozemí Krabi) i kvůli myšlence Aware Projektu. Ale ladit košile k téhle barvě by teda byl opruz..

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marťas tak běž do Subů a bude klid :D Já nevím na jednu stranu chceš něco originálnějšího, ale na druhou stranu jak to tak čtu, tak mi přijde, že tě to stejně k Subům táhne, tak nač vymýšlet nějaké alternativy, hm?

Respektive takto, být tebou, tak zkusím ty Doxy než došetříš na Suby a hotovo. Doxy ti půjdou dobře a až přijde čas Subů, tak je při nejhorším prodáš, nebo třeba necháš jako otloukánky, kdo ví...

 

Btw: K těm Yachtám, ano WR100 a ty se snad potápíš do kdo ví jaké hloubky? Jen rýpnutí, vidím, že nejsem sám, kdo má "koplex" z toho, že hodinky do vody by měly mít alespoň 200 a přitom naprosto zbytečně. Toto jsem přesně řešil u Alpin, které mají taky jen 100, ale moc dobře vím, že víc jak rekreační potápění s nima nedám a na to stačí bez problémů, stejně tak jako Yachty :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

WR choroba... :D taky se ve sprše cítím bezpečněji, když tam aspoň ta dvoustovka je... Kilečko beru pod vodu pouze svátečně a po čerstvém přetěsnění... 

Jinak k Tvému seznamu - je kurefsky dlouhý, takovým způsobem bych hodinky nikdy nedokázal vybrat. Kdybych vybíral racionálně, tak něco přes objektivní kritéria vyberu, ale za týden by šly. Beru raději kousky, kterým ty nedokonalosti rád odpouštím, protože tam je jiskra. Doporučil bych to zkusit tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...