Přejít na obsah

Vintage SEIKO 6138 Automatic Chronograph


Skipi

Doporučené příspěvky

Vsak dela, ale rozhodne to neni mainstream jako tehdy. Dneska je mechanika neco specialniho.
Co vím, tak dělají nějakej novej chronograf kalibr, dost drahej. Ohledně té mechaniky, taky sekají Seiko5 po milionech, tak kdyby jeli něco na bázi 6138 ve větším množství, když už na to měli linky by nebylo od věci. Přece dělají pro celý svět, který o nich ví, to není jako Prim, o kterém za hranicemi nevěděl nikdo.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 50
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

 

Jo ty jsou moc pekne, ty se daji na EBAY sehnat relativne dobre.

Zrovna tady jsou jedny velmi pekne 6138 hodinky jsou v peknem stavu, cena rozumna a prodejce mohu doporucit.

Jinak ja jsem vcera vydrazil tyhle (uz se na ne hrozne tesim):

 

IMG_8726.jpg

 

IMG_8720.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to já "našel" v rodině tyhle odložené (ilustr. foto), plně funkční ale taky plné šrámů

 

Tise zavidim :) ty uz jsem se nekolikrat pokousel vydrazit, ale neuspesne.... :( neuvazujes o prodeji ? ;)

Na fotce jsou ty tvoje ?

Upraveno uživatelem roon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kvůli vám, co sem píšete a vintage Seiko chválíte, jsem si koupil tenhle balík hodinek.

Ani nevím, co s nimi budu dělat, vlastně je vůbec nepotřebuju :)

Stačily by mi jedny, ale když ony se prodávaly všechny naráz. A ta koupě je vaše vina!!! :suicide_anim:

 

Pouzdra jsou v super stavu, sklíčka perfektní (absolutně bez škrábanců, jen jedno sklíčko má jeden drobný ťukaneček), kalibry funkční, ale asi by chtěly trošku vyčistit (stopková ručka se u dvou hodinek vrací na nulu jen velmi velmi neochotně).

Tahy jsou signované Seiko, ale zřejmě z jiných typů (každopádně nejsou nijak kvalitní).

 

Použité kalibry (zleva doprava, zhora dolů):

1. 6138-0011 (ty jsou asi nejhezčí a velikost je velmi slušná)

2. 6138 - 0030 (skutečně velmi elegantní chronograf)

3. 6139 - 8002

4. 6309 - 729A(F1)

5. 7S26 - 0040(A0) (ty mají korunku ještě s folií, asi jsou zcela nové, ale sklíčko je nepatrně ťuklé mezi 6 a 7)

post-1118-1200320321.jpg

post-1118-1200320374.jpg

post-1118-1200320465.jpg

post-1118-1200320556.jpg

post-1118-1200320615.jpg

post-1118-1200320698.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kvůli vám, co sem píšete a vintage Seiko chválíte, jsem si koupil tenhle balík hodinek.

Ani nevím, co s nimi budu dělat, vlastně je vůbec nepotřebuju :)

Stačily by mi jedny, ale když ony se prodávaly všechny naráz. A ta koupě je vaše vina!!! :suicide_anim:

 

Pouzdra jsou v super stavu, sklíčka perfektní (absolutně bez škrábanců, jen jedno sklíčko má jeden drobný ťukaneček), kalibry funkční, ale asi by chtěly trošku vyčistit (stopková ručka se u dvou hodinek vrací na nulu jen velmi velmi neochotně).

Tahy jsou signované Seiko, ale zřejmě z jiných typů (každopádně nejsou nijak kvalitní).

 

Použité kalibry (zleva doprava, zhora dolů):

1. 6138-0011 (ty jsou asi nejhezčí a velikost je velmi slušná)

2. 6138 - 0030 (skutečně velmi elegantní chronograf)

3. 6139 - 8002

4. 6309 - 729A(F1)

5. 7S26 - 0040(A0) (ty mají korunku ještě s folií, asi jsou zcela nové, ale sklíčko je nepatrně ťuklé mezi 6 a 7)

 

Ja bych rekl, ze se urcite najde v pripade koupe spousta zajemcu, jinak jsou pekne, gratuluji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kvůli vám, co sem píšete a vintage Seiko chválíte, jsem si koupil tenhle balík hodinek.

Ani nevím, co s nimi budu dělat, vlastně je vůbec nepotřebuju :)

Stačily by mi jedny, ale když ony se prodávaly všechny naráz. A ta koupě je vaše vina!!! :suicide_anim:

 

Pouzdra jsou v super stavu, sklíčka perfektní (absolutně bez škrábanců, jen jedno sklíčko má jeden drobný ťukaneček), kalibry funkční, ale asi by chtěly trošku vyčistit (stopková ručka se u dvou hodinek vrací na nulu jen velmi velmi neochotně).

Tahy jsou signované Seiko, ale zřejmě z jiných typů (každopádně nejsou nijak kvalitní).

 

Použité kalibry (zleva doprava, zhora dolů):

1. 6138-0011 (ty jsou asi nejhezčí a velikost je velmi slušná)

2. 6138 - 0030 (skutečně velmi elegantní chronograf)

3. 6139 - 8002

4. 6309 - 729A(F1)

5. 7S26 - 0040(A0) (ty mají korunku ještě s folií, asi jsou zcela nové, ale sklíčko je nepatrně ťuklé mezi 6 a 7)

 

Gratuluju, krásné kousky. jinak ty Seiko tahy až na pár výjímek opravdu nejsou velký zázrak. A ty 6138-0011 by si zasloužil nový ciferník, jeden je aktuálně k mání třeba tady (za slušnou cenu) : ciferni

 

p.s. poslal jsem ti SZ

Upraveno uživatelem roon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všiml jsem si, že z toho aukra velmi rychle zmizely...čekal jsem, kde se objeví :thumbsup_anim:

Pokud bys redukoval stav měl bych zájem - třeby ty zelené divery jsou super.

 

 

 

 

Kvůli vám, co sem píšete a vintage Seiko chválíte, jsem si koupil tenhle balík hodinek.

Ani nevím, co s nimi budu dělat, vlastně je vůbec nepotřebuju :)

Stačily by mi jedny, ale když ony se prodávaly všechny naráz. A ta koupě je vaše vina!!! :suicide_anim:

 

Pouzdra jsou v super stavu, sklíčka perfektní (absolutně bez škrábanců, jen jedno sklíčko má jeden drobný ťukaneček), kalibry funkční, ale asi by chtěly trošku vyčistit (stopková ručka se u dvou hodinek vrací na nulu jen velmi velmi neochotně).

Tahy jsou signované Seiko, ale zřejmě z jiných typů (každopádně nejsou nijak kvalitní).

 

Použité kalibry (zleva doprava, zhora dolů):

1. 6138-0011 (ty jsou asi nejhezčí a velikost je velmi slušná)

2. 6138 - 0030 (skutečně velmi elegantní chronograf)

3. 6139 - 8002

4. 6309 - 729A(F1)

5. 7S26 - 0040(A0) (ty mají korunku ještě s folií, asi jsou zcela nové, ale sklíčko je nepatrně ťuklé mezi 6 a 7)

Upraveno uživatelem Xpak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všiml jsem si, že z toho aukra velmi rychle zmizely...čekal jsem, kde se objeví :thumbsup_anim:

Pokud bys redukoval stav měl bych zájem - třeby ty zelené divery jsou super.

 

Chci si nechat do sbírky jedny chronografy a jedny diversky. Jenže samostatně na prodej nebyly :(

Já mám na běžné nošení Seiko Arctura Titanium, které mi plně vyhovují, tak jsem jim chtěl koupit nové kamarády :)

U nás tehdy (3 roky zpět) ta Seika stála 31.500Kč a v Dubaji na letišti jsem za ně dal kolem 500 dolarů :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluju, krásné kousky. jinak ty Seiko tahy až na pár výjímek opravdu nejsou velký zázrak. A ty 6138-0011 by si zasloužil nový ciferník, jeden je aktuálně k mání třeba tady (za slušnou cenu) : ciferni

 

p.s. poslal jsem ti SZ

 

Na SZ jsem právě odpověděl, ale link na ciferník nikde nevidím. Můžeš ho sem dát ještě jednou, prosím? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na SZ jsem právě odpověděl, ale link na ciferník nikde nevidím. Můžeš ho sem dát ještě jednou, prosím? Díky.

 

Nějak špatně jsem ten lik vložil a teď ho nemůžu nikde najít :( až ho znovu najdu tak ho sem dám.

Upraveno uživatelem roon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci si nechat do sbírky jedny chronografy a jedny diversky. Jenže samostatně na prodej nebyly :(

Já mám na běžné nošení Seiko Arctura Titanium, které mi plně vyhovují, tak jsem jim chtěl koupit nové kamarády :)

U nás tehdy (3 roky zpět) ta Seika stála 31.500Kč a v Dubaji na letišti jsem za ně dal kolem 500 dolarů :D

 

Tak pokud by sis vzpomněl (po tom co se rozhodneš, které si necháš), nabídku uvítám. Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám tu jednu mizernou fotku, ale ve skutečnosti nevypadají tak zle, každopádně minutová ručka a sklíčko potřebují výměnu

 

Když koukám na tu ručku, tu by stačilo znovu vyplnit luminiscenční barvou. Co se sklíčka týče to už opravdu asi nikdo nezachrání, ale budu teď objednávat nějaké díli na Seika, mám se ti poptat na to sklíčko a jeho cenu?

Až na tyhle drobnosti to podle fotky vypadá, zě jsou v celkem slušném stavu.

Upraveno uživatelem roon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...