Přejít na obsah

Tudor Pelagos blue


Doporučené příspěvky

Pelagos je řecky moře a tyhle Pelagosy jsou modré.

Fascinujícím, až uhrančivým způsobem modré, řekl bych. A od té doby, co jsem si je před půlrokem zkusil na ruce, jsem o nich pořád přemýšlel. Až jsem to nakonec vymyslel:-)

 

Takže tady jsou - vyrobeny ze tří materiálů - pouzdro a tah z titanu, dýnko a spona z oceli a vložka lunety z keramiky. Měl jsem za to, že budou kvůli titanu příliš lehké až nicotné, ale rozhodně to není tento případ - naopak je považuju za váhově velice vyvážené a na nošení pohodlné. Velikostně vidím 42mm jako optimální velikost pro tool hodinky.

 

Ciferník Pelagosů je plastický, hluboký, ostře řezaný a hlavně velmi dobře čitelný. A ty tři řádky textu navíc oproti předchozímu modelu, stejně jako absence luminiscence u datumovky, mě nechávají naprosto klidným. Jinak lumi je opravdu výborná.

 

Šroubovací korunka je signovaná a líbí se mi, jak je její ochrana zajímavě zešikmená. Luneta je opravdu dokonalá a fakt mě baví - naprosto přesná, bez jakékoliv vůle a navíc moc hezky kliká:-)

 

Hodně jsem si sliboval od vymakané mikroregulace na sponě - 3 pevné polohy k nastavení a navíc pružinový mechanismus pro přízpůsobení se zápěstí při potápění. Tady jsem se ale dost zklamal, mám ruku velikostně úplně přesně v mezipoloze, která tam není. Nejsem si tedy schopen nastavovat tah tak, aby mi byl komfortní v průběhu celého dne... Škoda. Každopádně mi stejně přijdou úplně nejlepší na modré gumě, která je součástí balení a podtrhují jejich opravdu cool vzhled. Posledních pár dní je navíc nosím na hadru a taky hodně dobré.

 

Kvůli čemu jsem si je ale také koupil je nově vyvinutý in-house kalibr MT5612 se silikonovým vláskem, který je téměř shodný s kalibrem, který jako první Tudor inhouse začali dávat do North Flagů. Opravdu komfortní 70h rezerva chodu je něco, co by už dávno mělo být ve všech automatech!:-) Ty moje mi ta pár týdnů dělají stabilně +2s/den.

 

500m pod vodu se nechystám a tedy jejich heliový ventil nikdy nevyužiju, ale je to pro mě zajímavá fičurka pro kancldajvig.

 

Celkově se mi moc líbí a jsem mile překvapen, kolik krásného designu a hodinkových technologií se dá pořídit za relativně slušný peníz.

 

 

 

post-23274-0-05380000-1466549413_thumb.jpg

post-23274-0-30434800-1466549483_thumb.jpg

post-23274-0-13231900-1466549502_thumb.jpg

post-23274-0-14231800-1466549638_thumb.jpg

post-23274-0-37091100-1466549776_thumb.jpg

post-23274-0-70802800-1466549918_thumb.jpg

post-23274-0-63424200-1466549999_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 111
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Pekne napisane. Ta modra vypapa dobre, celkove si myslim, ze jsi udelal dobre, gratulace a at Te dlouho bavi! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nadhera! Moc ti gratuluju, take bych je jednou chtel:). Pripojim maly a zcela subjektivni nazor. Logo s kytickou (tudorovskou ruzi) mi prijde takove rozsafnejsi a hezci. Chapu ze chteji nejak odlisit inhouse rady ci co ale nevim nevim ...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Jeste upresnim to logo se stitem je fajn ale prijde mi to takove tvrde, kyticka je jedna z veci pro ktere Tudor miluju :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc vám děkuju, chlapi!! Mám radost, že se vám taky líbí.

 

Ohledně tahu - vyndat a nandat dílek jsem samozřejmě zkoušel, ale bohužel se mi opravdu nepodařilo najít pro mě vyhovující polohu:-(

 

Při zkrácení o jeden dílek a posunutí na pružinový systém sice dochází k přizpůsobování, ale jde to relativně ztuha. Jestli se pružiny "vytahají" a kdy se tak případně stane zatím neumím posoudit.

Jen pro info -  při "pružinách" se velmi škrábe titanový dílek tahu nejblíž diverské extenzi, to mě ale netrápí, protože je to zespoda a není to vidět. 

 

Prostě celkově je ten tah fakt super namakaný, ale já mám peška:-)

 

 

 

post-23274-0-37609800-1466589686_thumb.jpg

post-23274-0-21054200-1466589702_thumb.jpg

post-23274-0-85637600-1466589713_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...