Přejít na obsah

Prim Sport 2 - opravy / úpravy


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 117
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ještě z jiného soudku:

nevíte někdo, jaké jiné ručičky by se daly dát na PS II? Např. od PS I, Seiko, nějaké zajímavé noname z ebaye?

Po jakých parametrech se mám koukat? předpokládám průměry na trubky a asi nějaká maximální délka. Nebo ještě něco? A kolik tyto rozměry mají být?

Důvod je - jak zní název vlákna - úpravy/opravy - tudíž nesháním žádné původní originály - spíš něco neobyčejného, ulítlého, zajímavého 

díky

 

jo, ještě jsem si všiml, že u ruček často neuvádí rozměry, ale jen "ETA 2824 komaptibilní" . tak jestli někdo nevíte, jak je to se strojkem z Primek cal. 68.x a čemu se od ETA svými "ručičkovými rozměry" podobá

Upraveno uživatelem Tomas8
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teď jsem ještě našel tuto informaci v jednom starém vlákně:

......
Jedná se mi o cal.50 a cal.66. Nevíte někdo průměry otvorů M a H ručky? Díky.

průměr otvoru v minutové ručce : 0,80 +0,005
průměr otvoru v hodinové ručce : 1,40 + 0,005

......

 

Nevíte tedy někdo, jestli ručky kalibru 50 a 66  pasují na 68? To už by mohl někdo vědět čistě z praktických zkušeností...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co mě k tomu vede? Chtěl bych zkusit si dát jiné ručičky na primky s vlastním ciferníkem. Prostě si chci něco vyzkoušet. Ale zase nechci být za každou cenu pionýrem slepých uliček jako Jára Cimrman. Když mi řeknete, že to je fakt blbost, tak od toho upustím.

S tím rozklepáváním nýtku si vždycky vzpomenu na Luďka Sobotu. Nerad bych dopadl stejně :o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych to pouzdro řešil nerezovým kouskem od Vládi Valjouxe :)

když to má být na nošení ...

Taky řešení.

 

....... ale jinak dej na Jeronima.  :notworthy:

To může hraničit se sebepoškozováním. :D

 

Co mě k tomu vede? Chtěl bych zkusit si dát jiné ručičky na primky s vlastním ciferníkem. Prostě si chci něco vyzkoušet. Ale zase nechci být za každou cenu pionýrem slepých uliček jako Jára Cimrman. Když mi řeknete, že to je fakt blbost, tak od toho upustím.

S tím rozklepáváním nýtku si vždycky vzpomenu na Luďka Sobotu. Nerad bych dopadl stejně :o)

Jen zkoušej a pak se nezapomeň pochlubit. Tím by si měl taky každý místní polo blázen projít. Já se pak stejně vždycky vrátil k tomu původnímu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Ahoj PRIMkaři,

nevíte náhodou někdo, jaký je rozdíl mezi datumovým systémem u PS1 a PS2? Respektive proč se na jedněch primkách dá datum "rychlopřetáčet" tím, že po cvaknutí data se vrátím ručkami o cca 30 minut zpět, maltézský kříž vezme za palec a datum přehodí znovu a takto to lze opakovat. Na některých primkách mi přehození datumu trvá dvakrát cvaknutí palce (dva zuby na maltézském kříži) a při návratu o 30 min to prostě jen projede a nezabere. Přitom tahle přední (podciferníková) část hodinek vypadá všude stejně, ne? 

Jeden hodinář mi říkal, že to může být i tím, že palec, který posouvá datum za léta vyhlodal do datového věnce hlubší zářezy, než byly původní rovné zuby. Proto palec prý trošku zakulacuje, aby neměl otřepy. 

Co se má správně mazat v této části hodinek? Počítám, že ploška pod páčkou aretující polohu datového věnce, možná trochu pod maltézským křížem, ale jinak snad nic... nebo?

Datum jsem u primek nakonec vždycky nějak rozchodil, ale někdy funguje lépe, někdy hůř...

Díky za rady. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...