Přejít na obsah

ARAGON


Návštěvník maxipesfik

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 99
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

No, vypadaji super. Tesim se na dalsi varku a postrehy ;) . Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za nic.

Zitra to pres poledne nafotim. 

Prvni postrehy jsou dost pozitivni. Bal sem se toho, ze luneta bude prilis masivni (jak uz psal Frostie), ale nakonec je to v pohode. Napis Aragon mi prijde v realu mnohem nenapadnejsi nez na fotkach.  Co se strojku tyce, tam neni co - je to NH-35 ka.

Zpracovani super. Kartacovani pouzdra na vybornou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo 4R35 bude makat dobre, ja bych mel hrachy z te vysky pouzdra :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé levných hodinek,

tři dny uplynuly jako voda a tak vám přiblížím tyto potápky. Jak už všichni víte, jsou to Aragon Divemaster T100 45mm, v modrém provedení.

Něco málo k výrobci - firma je registrovaná v USA na Floridě, založená v roce 1991 tehdy ještě pod názvem Android USA. Od roku 2015 známá jako Aragon. V nabídce je více než 20 modelových řad a řádově asi 50 modelů v různých barevných provedeních. Strojky většinou Seiko, Miyota, Ronda v provedeních jak quartz, tak automatic, ale najdou se i Valjoux 7750, ETA 2824 a další. Více na stránkách https://www.aragonwatch.com

 

K těmto konkrétním hodinkám pár suchých TTD:

Průměr - 45mm

Výška pouzdra celková - 17mm

Rozteč nožiček - 22mm

Lug to lug - 47mm

Hmotnost - 235g

Strojek - Seiko NH36 (day/date, hacking, ruční nátah)

Sklíčko - tvrzený minerál K1 (aka Hardlex)

Vodotěsnost - 200m, šroubovací korunka

Luminiscence - H3 tritium T100 zelená (14 trubic - indexy, hodinová a minutová ručka)

Materiál pouzdra - nerez

Průhled na strojek

Luneta jednosměrně otočná, 120 kroků

Hodinky jsem objednával přímo u výrobce v USA a i s proclením byly za 12 dnů doma. Hodinky dorazily perfektně zabalené, kartonová krabice vystlaná polystyrenem a v ní modrý koženkový box.

post-39943-0-39066500-1488998732_thumb.jpg

post-39943-0-55057200-1488998751_thumb.jpg

 

Na všech částech hodinek nalepeny ochranné fólie, tah dostatečně dlouhý tak na ruku 23-24cm, návod.

Nečekal sem za ty peníze žádné zázraky, ale provedení hodinek je bezvadné. Kartáčování pouzdra je přesné, hrany ostré, geometrie bez chyb. Ochrana korunky v rozumné velikosti, velikost korunky, jakož i její chod trochu tuhý, nicméně přesný a bez potíží identifikovatelný. Tah je z plných článků, nechrastí, netrhá chlupy a je podobný jako na Deep Blue Daynight Blue 46. Spona překlapávací s dvojitou pojistkou (boční stiskátka a "protipřeklap")

post-39943-0-86181400-1488999069_thumb.jpg

post-39943-0-80565300-1488999118_thumb.jpg

 

Luneta jednosměrně otočná ve 120-ti krocích, přesně lícující na indexy. Odpor lunety znemožňuje její náhodné pootočení, kroky jsou citelně zachytitelné. Vzhledem k výšce a ostrému ozubení je, i přes vetší odpor, dobře ovladatelná. pro někoho se může zdát příliš masivní, ale k celkovým proporcím hodinek nepůsobí nijak přehnaně. Řekl bych, že na fotkách působí vetší (nebo ve skutečnosti působí menší) než je. Výrazné značení po desítkách minut, na "dvanáctce" lumi bod. Značky "prvních" (od "dvanáctky" po "trojku") patnácti minut jsou vetší.

post-39943-0-89701400-1488999572_thumb.jpg

post-39943-0-28119200-1488999602_thumb.jpg

 

Dýnko je s průhledem na (nijak zdobený) strojek. Na vnějším okraji se nachází jemné ozubení (estetické), 6 otvorů pro umístění montážního přípravku a údaje o hodinkách.

post-39943-0-03577600-1488999916_thumb.jpg

post-39943-0-10388700-1488999938_thumb.jpg

post-39943-0-94673200-1488999964_thumb.jpg

 

Ciferník v modrém provedení s decentním, ale hezkým "sunburstem", na můj vkus trochu "utopený". Indexy tvoří pouze tritiové trubice, na "trojce" kratší. Tamtéž se nachází bíle orámované okénko ukazatele data a dne v týdnu, v anglicko-německém provedení. Plastický nápis "ARAGON" je leskle stříbrný, ale nepůsobí nápadně, jak by se mohlo zdát. Minutová a hodinová ručka z leštěného kovu s tritiovou trubicí působí trochu "křehce", ale je dobře čitelná. Červená vteřinovka s lumi bodem na opačném konci mi k hodinkám nejde vůbec. 

post-39943-0-74072300-1489000312_thumb.jpg

post-39943-0-19152500-1489000343_thumb.jpg

 

Na ruce jsou hodinky znát, ale nikde netlačí, nepřekáží, nemají tendenci se otáčet či výrazně překážet. Je to kus hodinek a to je dobře, tak to mají mazlíčkové rádi  :notworthy: . Zakřivení nožiček a rozteč os stěžejek je dobře vymyšlená, takže budou sedět i na ruce o průměru nějakých 19cm v pohodě. Výška 17mm sice nepatří mezi ty nejmenší, ale kdo to má rád, ten bude spokojen.

post-39943-0-68091000-1489000840_thumb.jpg

post-39943-0-32128800-1489000923_thumb.jpg

 

Co dodat k podsvícení? Zelené tritium T100 je zkrátka dokonalost sama. Byl to taky důvod, proč sem hodinky bral. Říkal sem si, že i kdyby byly ošklivé jak Eržika z Vítkovic, budu je nosit za tmy. Svítí opravdu mocně a i když je ještě trochu světla, už je znát lehký nazelenalý odstín trubic. Vzhledem k evropské legislativě a omezení nakládání s radioaktivním materiálem nad hodnotu 1GBq (25 mCi) se tyhle trubice moc nevidí. Navíc dost často výrobci sahají po jiných odstínech tritia (modrá, oranžová, atd...), kde už je svítivost výrazně nižší.

post-39943-0-75252700-1489001359_thumb.jpg

 

Zhodnocení na závěr. Na přesnost je brzy, zatím dělají +1s/den. Celkové zpracování a provedení hodinek mne překvapilo. Nějaké mouchy se najdou, ale poměrem výkonem k ceně se určitě neztratí. Není se na ruce za co stydět, ač značka není ani trochu věhlasná a připomíná spíše pohádkovou bytost.

Co se týče fotek, tak až doma sem zjistil, že hodinky sou chlupaté až hrůza. Omlouvám se, je to děs, já vím, ale třeba časem přibudou nějaké čisté fotky. Takže chlupy odmyslet!  :death:

Děkuji za pozornost.

 

 

 

 

 

 

post-39943-0-24214200-1489001731_thumb.jpg

post-39943-0-88968500-1489001757_thumb.jpg

post-39943-0-40884000-1489001821_thumb.jpg

post-39943-0-28195700-1489001864_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za peknou recenzi, je videt, ze sis dal praci. Fotky se mi libi, diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemas za co!

A i kdyby se libily jen Tobe, tak to za to stalo se s tim matlat :-). 

BTW sem koukal na stranky vyrobce, ze cena je vyssi. Oni vetsinou vsude pisou takove ty dve ceny, ze usetris stovky dolaru, takze sem tomu neprikladal zadnou vahu, ale nyní jsou o par dolaru drazsi. Mel sem stesti na dobrou cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S T1000 bych se musel divat na hodinky pres svarovaci bryle  :lol2:  (ale je fakt, ze T-800 je mi sympatictejsi, prece jen neni nad kus poctiveho "zeleza" ;-) ).

Tak do tehle kategorie hodinek bych rekl, ze je seiko odpovidajici. Mam ETU v Topu v Caymanech a osobne ji vnimam lepe, jak uz chod vterinovky, tak asi i presnost. I kdyz nahodou u techto novych hodinek nezabehnuty strojek dela tak 1-2s do plusu za den. Az si to sedne, bude to asi trochu jinde, ale verim, ze v rozumnych mezich. Zkratka pro hodinky "na litacku" mi to Seiko sedne lip. Ale ja sem chudy delnik, nekdo muze mit hodinky na litacku Tudory s inhousem a na "lepsi" Rolexy ;-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Člověče ty vypadají dobře, jen ta výška by mě hnětla. Každopádně držím palce s přesností - pokud to udrží i po záběhu v těchto mezích, je to neskutečné. Všechny moje švýcary dělají větší odchylky. Můžu tě někde v Ově odchytit a mrknout naživo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Člověče ty vypadají dobře, jen ta výška by mě hnětla. Každopádně držím palce s přesností - pokud to udrží i po záběhu v těchto mezích, je to neskutečné. Všechny moje švýcary dělají větší odchylky. Můžu tě někde v Ově odchytit a mrknout naživo?

 

Diky, uvidime za mesic-dva, jak to bude s presnosti. Je fakt, ze oproti treba "Monsterum" jsou vyssi, ale nejsou to hodinky k obleku pod kosili, takze pro mne stale v rozumnych mezich. Mam i 20mm hodinky a mel sem ji i k obleku a jde to. Mam asi vhodnou ruku :-). Mrknout na ne muzes na zivo v Ostrave v podstate kazdy den, vice po SZ.

 

 

To mi uteklo, konečně hodiny pro pořádný ogary.

Dekuji. Zelena T100 byla rozhodujici faktor pro koupi a nakonec je celkove hodnotim dost kladne. Mit safir s AR, jsou "dokonale". Ale to by zase stalo o neco vic. Takhle pomer vykon/cena uplne super. A mam je fakt "na litačku", nesetrim je, uvidime za nejaky mesic, co to s nima udela. Moje prvni nove automaty, ktere opravdu nosim  :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:clap:

Tak ono je to zajimave, ja je pres vikend vubec nesundam z ruky a pres tyden je sundam v 6 rano a nandam v 15h a pak uz jsou na ruce porad. Pricemz pres tyden zpomali na nejakych celkovych +3s a pres vikend, kdy se "nezastavi" nejake ty 3s nadezenou...  :notworthy: . Odkladano v praci do stojanku 6-kou dolu, pod uhlem cca 45 stupnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skoro tyden sem tady nebyl,

Po 18-ti dnech maji Aragony dohromady -2s (pocitam, ze o vikendu to dozenou, budou na ruce vice).

Udelal sem fotosrovnani lumi T25 vs. T100. Zelene tritium T100 je proste to nej, co se da. 

 

post-39943-0-31396500-1490386207_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...