Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Prosím o pomoc s cenou hodinek Vostok

Vostok

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 Petr B.

Petr B.

Začátečník

• Members
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 9.červenec.2016 - 14:14

Mohl by mi někdo pomoci s cenou těchto hodinek? Mají nějakou hodnotu?

Moc děkuji

Přiložený soubor (y)

#2 bohus76

bohus76

Závislák

• Member_50
  • 7 904 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Uherské Hradiště

Publikováno 9.červenec.2016 - 14:27

Proč si je nenajdeš sám ? Když už je máš dávno dané na Aukru  http://aukro.cz/star...6328813092.html

Jinak pro představu http://www.ebay.com/...ok 22 &_sacat=0

Tento příspěvek byl upraven od bohus76: 9.červenec.2016 - 14:30

Odesláno pomocí dvou ruk,sedíce na zadeli a popíjíce pivo.

Co je to par minut v zivote lidskem ? /Filo-boxer/.

Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.

#3 Petr B.

Petr B.

Začátečník

• Members
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 9.červenec.2016 - 16:30

Právě že jsem je nikde nenašel a netuším, jaká je jejich hodnota. A protože na aukru mi několik lidí napsalo, že by je chtělo okamžitě koupit bez aukce, tak mě zajímalo, kolik asi stojí.

#4 habadej

habadej

Megazávislák

• Member_50
  • 1 291 příspěvků(y)
  • Bydlí:Černošice u Prahy
  • Fanoušek značky:Poprvé v životě zkouším hodinky s korunkou. Tedy myslím jako s korunkou ve znaku. Je to zvláštní pocit...

Publikováno 9.červenec.2016 - 17:03

Neboj, příští sobotu se dozvíš jakou mají cenu.

#5 Karlos

Karlos

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 6 895 příspěvků(y)
  • Bydlí:nikde

Publikováno 9.červenec.2016 - 17:25

Mě vždy překvapí, když se lidé chodí ptát na cenu hodinek sem, mezi potenciální zájemce.

Petr B.: To je přece pouze na tobě za kolik jsi ochotný je prodat. Proč po nás chceš, abychom kvůli tvému zisku dělali jeden druhému naschvály a nastavovali si ceny?

Jazykový koutek: Hodinky dnes dorazily.

Koho - mě, komu - mně.

Koho - ji, komu - jí.

Na koho - na ni, na kom - na ní.

#6 Petr B.

Petr B.

Začátečník

• Members
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 10.červenec.2016 - 14:15

Pochopte, že se nepohybuji mezi fanoušky hodinek. Takže pro Vás to možná je provokace, nebo výzva k naschválům, ale já se chtěl pouze lidí, kteří tomu rozumějí zeptat na cenu. Důvod byl ten, že na Aukru se na mě obrátilo několik lidí, že si je chtějí koupit hned. Ale to jsem sem nepsal, protože jsem si nechtěl dělat reklamu na aukci. To, že je prodávám na Aukru napsal jeden z vás. Takže děkuji za vaše postřehy a jestli vás můj dotaz tak uráží, tak se omlouvám.

#7 Hardslimer

Hardslimer

pacient Dr. Chocholouška

• Member_50
  • 1 612 příspěvků(y)
  • Bydlí:SILESIA

Publikováno 10.červenec.2016 - 15:09

Nikoho neurazis.
Ale ty pochop ( jak uz psal Karlos ), ze nikdo tady nema zajem ti pomahat s cenou, kdyz jsme potencionalni kupci.
To je to same, jak by jsi chtel prodat barak a ptal se potencionalniho kupce, kolik ti za nej nabidne.
Jasne, ze ti rekne 1 Kc.
Kdyby rekl 2 mice, tak je to vul.
No a tak to asi chodi vsude.
Neves hlavu. Pokud je to raritka, tak se cena vyhoupne sama. Vsak uvidis sam. ;-)

#8 habadej

habadej

Megazávislák

• Member_50
  • 1 291 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Poprvé v životě zkouším hodinky s korunkou. Tedy myslím jako s korunkou ve znaku. Je to zvláštní pocit...

Publikováno 10.červenec.2016 - 16:32

Přesně tak, když už dám něco na aukru od koruny, tak se můžu spolehnout, že za to nakonec dostanu správnou, rozuměj tržní cenu. Nikdy nereaguju na potencionální chytráky, kteří mi dávají nabídky: "koupím hned za sto litrů", apod. Za prvé mě to nebaví, za druhé je to neetický proti zájemcům, kteří mají přihozeno a kteří mi tu aukci vlastně dělají a těší se stejně jako já na vyvrcholení aukce a v poslední řadě, ať mi kdokoliv nabídne cokoliv, nikdy to není ta správná, tržní cena.

#9 Karlos

Karlos

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 6 895 příspěvků(y)

Publikováno 10.červenec.2016 - 16:54

Co když někoho přepadne prudký akutní chronobundus, a v tu chvíli je ochotný nabídnout podstatně víc, protože je prostě chce? Když bude čekat s příhozem do konce aukce, tak třeba vystřízliví a rozmyslí si to...

Navíc prázdninové aukce bývají slabší, vedro, dovolené, jediní dva vážnější zájemci jsou zrovna u moře...

Co je tedy správná tržní cena? Respektive je jistota, že momentálně dosažená cena je ta správná? Podle mě nikdy ne. A i proto nemám rád cenové odhady. Někdo něco plácne, ale když mi to nikdo nedá, tak je mi ocenění k ničemu. Nebo se naopak zrovna v tu chvíli najde někdo, kdo dá víc, a odhad je zase k ničemu.

Koho - mě, komu - mně.

Koho - ji, komu - jí.

#10 TomNguyen

TomNguyen

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 283 příspěvků(y)
  • Bydlí:Plzeň

Publikováno 10.červenec.2016 - 18:43

Koukal jsem na ebay a taky nelze na to spolíhat, protože ty ceny jsou určeny pro celosvětových bidder, kdy pro některých z nich je těžší dostat k některým věcem a proto se musejí připlatit. Což pro ruské věci na českém trhu neplatí.

Třeba některé Primky se tady dají sehnat za 200 - 500/ks, ne ebay klidně mohou se prodávat za litra ale na aukro si je fakt za litra neprodáš ...

#11 habadej

habadej

Megazávislák

• Member_50
  • 1 291 příspěvků(y)

Publikováno 10.červenec.2016 - 18:50

Správná tržní cena, je ta, která je po ukončení aukce, ať je švestková nebo okurková sezóna. Nikde není psáno, že se ta "správná tržní cena" nemůže změnit, samozřejmě v důsledku dalších okolností. Mám na aukru přes tisíc prodejů v oblasti numismatiky a ze zkušenosti vím, že je nejlepší vystavoval aukce od února do poloviny června a pak od konce září do půlky prosince a to od úterka do čtvrtka od 20:00 do 21:30. Samozřejmě se musí vynechávat doba kdy je MS v hokeji, zimní OH a podobné sportovní události. Je to alchymie :-). Proto mě to baví.

#12 Karlos

Karlos

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 6 895 příspěvků(y)

Publikováno 10.červenec.2016 - 19:01

Já si pořád nejsem jistý, jestli je dosažená cena ta "správná". Když vystavím aukci o půlnoci s koncem za šest hodin, tak to prodám za míň, nebo dokonce vůbec, než kdybych to ukončil až večer. Je to tržní cena? A je to správná cena? Podle mě ne. Snad jedině ve vztahu k tomu danému momentu, nic víc. Jen se snažím ukázat, že se něco jako tržní, nebo správná cena v podstatě určit nedá. Jsou to fiktivní pojmy, vymyšlené. A kdo dělá odhady, ten si v podstatě vymýšlí (a pokud to dělá za peníze, o to je to absurdnější).

Ed: Nebo jinak. Když to o půlnoci prodám za 500, v pět ráno za 100 a v osm večer za 1000, tak která cena je správná a která tržní?

Nebo když budu mít tři stejné předměty a budu je prodávat těsně po sobě. První prodám za 1000, druhý za 500 a třetí za 100. Stejná otázka - která cena je správná? A jak na takovou věc udělat odhad ceny?

Tento příspěvek byl upraven od Karlos: 10.červenec.2016 - 19:12

Koho - mě, komu - mně.

Koho - ji, komu - jí.

#13 bohus76

bohus76

Závislák

• Member_50
  • 7 904 příspěvků(y)

Publikováno 10.červenec.2016 - 19:15

Pochopte, že se nepohybuji mezi fanoušky hodinek. . To, že je prodávám na Aukru napsal jeden z vás. Takže děkuji za vaše postřehy a jestli vás můj dotaz tak uráží, tak se omlouvám.

To,že se nepohybuješ mezi fanoušky,je třeba chyba.Když chci prodávat určité hodinky,tak si musím nastudovat cenu např.na Aukru,Ebay či jinde.Nikdo to za Tebe dělat nebude.Ano,odkaz na Aukci jsem dal já,vidět,že Ti jde jen o prodej a hodinky Tě nezajímají.

#14 habadej

habadej

Megazávislák

• Member_50
  • 1 291 příspěvků(y)

Publikováno 10.červenec.2016 - 19:22

V podstatě máš pravdu. V jednom okamžiku může být ta správná, tržní cena např. Kč 1000,- a za půl roku, když se vše sejde, tak třeba o 100% lepší. Ale v daném okamžiku je to vždy správná tržní cena. Tudíž nemá smysl někomu odhadovat, jakou mají hodinky asi cenu. Jinou cenu mají v úterý a jinou v březnu. Věc má takovou cenu, jakou je někdo ochotný momentálně zaplatit. Dokonce ani já nedokážu odhadnout s lepší přesností +/- 50% za kolik se mince prodá. Někdy jí prodám za pětikilo a jindy tu samou minci za tisícovku. Co můžu ale odhadnout s téměř jistotou je to, že Petr B. za svoje celkem pěkné Vostoky, dostane méně, než kdyby je vystavil v únoru, ve středu, ve 20:00. I když se může stát všelicos.

To je dialog s Karlosem.

Tento příspěvek byl upraven od habadej: 10.červenec.2016 - 19:24

#15 bohus76

bohus76

Závislák

• Member_50
  • 7 904 příspěvků(y)

Publikováno 10.červenec.2016 - 19:31

Asi se shodnem,že každý prodejce by chtěl vytěžit maximum z prodeje,ale toto ten případ nebude /ohnuté nožky,šeredný náramek/ a malá velikost.Dnes je minumum pro hodinky rozměr průměr 36mm /např.traktory/ lépe kolem 40mm  /38mm/.Určitě by prodeji pomohl nějaký padnoucí např.hnědý řemen,očištění korunky a aukce ve správný čas.....

#16 kupko

kupko

Megazávislák

• Member_50
  • 2 856 příspěvků(y)

Publikováno 10.červenec.2016 - 19:36

Mohl by mi někdo pomoci s cenou těchto hodinek? Mají nějakou hodnotu?

Moc děkuji

Tak to ti nikdo neodpovi jaka je jejich kupni cena jestli ja bych byl kupujici tak chci cenu co nejmensi jak uz se tady psalo.

#17 kupko

kupko

Megazávislák

• Member_50
  • 2 856 příspěvků(y)

Publikováno 10.červenec.2016 - 19:39

Asi se shodnem,že každý prodejce by chtěl vytěžit maximum z prodeje,ale toto ten případ nebude /ohnuté nožky,šeredný náramek/ a malá velikost.Dnes je minumum pro hodinky rozměr průměr 36mm /např.traktory/ lépe kolem 40mm  /38mm/.Určitě by prodeji pomohl nějaký padnoucí např.hnědý řemen,očištění korunky a aukce ve správný čas.....

Presne tak a hlavne lepsi fotky trosku si s hodinka pohrat vysperkovat je ale prodejce asi nema zajem je dobre prodat.

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:Vostok