Přejít na obsah

První dvouletá prohlídka Coltů


VojtaJ

Doporučené příspěvky

Zdravím.

Mám necelé dva roky staré Colty Automatic a plánuju je dát do servisu na tu dvouletou prohlídku a přetěsnění. Jaký autorizovaný servis v Praze byste mi doporučili? Nejlepší reference jsem našel asi na Dušáka, souhlasíte? A ještě bych se chtěl zeptat, jestli nevíte, kolik by to mohlo přibližně stát? Hodinky jsou ještě v záruce s platnou el. záruční kartou. Do servisu půjdou určitě ještě před koncem záruky.

Díky za odpovědi. Jsou to moje první (a nejspíše i poslední) Bretlingy a tak se raději ptám.

Vojta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 42
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Neřešit a udelat jen tlakovku. Maji jen 2 letou zaruku, neni povinnost je tam strkat, tak jako napr u inhouse kalibru B01. Pokud slapou, taxe na to vykasli...

Omlouvám se za otravnost a zkus to prosím nebrat osobně, já jen k zamyšlení a obecně - co znamená slovo letá? Vídám tohle slovo (letý, letá, letou) velice často, i tady, a pořád nechápu proč to lidi píšou (případně ještě s koncovkou ti, třeba 10ti letý chlapec. Neuvěřitelné).

Neznamená totiž naprosto nic, žádné takové slovo vůbec neexistuje. Nebo je tady někdo letý? Asi ne.

Když dvouletá je jedno slovo, tak 2letá je také jedno slovo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, já vím, že to není správná čeština. Píšu z mobilu, tak že se to snažím zkracovat. Zkuste se podívat na komunikaci mládeže na facebooku nebo na podobných sítích. Těch zkratek a pseudoanglickych výrazů jsou tam tuny a horších. Holt, jak řekl klasik v Postřižinách, zkracování je dnes moderní...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Karlosi proč řešíš pikačoviny? A je mi jasné, že slovo pikačoviny neexistuje :-)

Taky mi přijde podivné, že psát nesmyslná slova vůbec nikomu nevadí. To nad tím nikdo nepřemýšlí? Tisíce lidí to píšou a nikdo se nepozastaví nad tím, že píše nesmysl. A tisíce lidí to čtou a nikomu nevadí číst nesmysly. Zvláštní.

A některým dokonce přijde divné, když si toho někdo všimne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle se proste na fórech a v ekomunikaci pise. V chatech, sms, atd. Tendence zkracovat, šetřit čas a znaky. Vytváří se tak novotvary a patvary, které sice nejsou dle spisovné češtiny, ale všichni je používají a tolerují. Vítej v realitě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ostatně, každý jazyk se vyvíjí a přetváří. A vede k tomu kromě jiného i toto, nad čím se tady pozastavuješ. Někdo něco začne používat, ujme se to, stane se to běžnou součástí komunikace, Ústav jazyka Českého to uzná a zařadí do spisovného jazyka. Kdyby tomu tak nebylo, mluvíme a píšeme pořád jak za praotce Čecha...

 

A k tématu - také neřeším, co bych dělat měl. Stroj dá najevo, že potřebuje servis - zkrátí se doba nátahu, zvětší se odchylka, přestane se mu chtít ochotně rozběhnout - je čas na servis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle se proste na fórech a v ekomunikaci pise. V chatech, sms, atd. Tendence zkracovat, šetřit čas a znaky. Vytváří se tak novotvary a patvary, které sice nejsou dle spisovné češtiny, ale všichni je používají a tolerují. Vítej v realitě.

No jo, ale jedno slovo rozdělit na dvě části je naopak prodlužování :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...