Přejít na obsah

Breitling transocean day & date


Lex_as

Doporučené příspěvky

Dobrý, pred týždňom som si zaobstaral u oficiálneho predajcu tieto hodinky. Problém je že asi po 3dnoch nosenia prestali fungovať. Nereagujú ani na manuálne natiahnutie strojčeka a ani pri pohybe hodinkami na ruke. Sem tam sa stane že sekundova ručička sa pohne v rozsahu 1-2 sek dopredu a dozadu viac krát za sebou. Hodinky mi nespadli a ani si nepamätám aby som s nimi do niečoho udrel alebo niečo podobné. Samozrejme sa na nich sťahuje 2 ročná záruka. V podstate sa chcem len informovať ako dlho trvá reklamačný proces a či značka breitling robí problémy so schvaľovaním reklamácii lebo úprimne nechcem dopadnúť tak, že si opravu budem musieť zaplatiť zo svojho vrecka. Ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak stejne nemas jinou moznost, nez je tam dat. A pokud jsou v zaruce, není se ceho bat. To není reklamace, ale normalni oprava v zaruce - to trva umerne tomu, jaka bude zavada. Ale jelikož jde o inhouse kalibr a ten mohou posilat nekam do centraly, tak par tydnu/mesicu to asi trvat bude. Ale muze jit o nejakou banalnejsi zavadu. No proste tech variant je hodne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Transocean day date nemaji inhouse. Je to kalibr Breitling 45, coz by mela byt poladena ETA 2834-2. Ja je reklamoval v Carolinu (zlobila me rezerva natahu) a oprava trvala dva dny...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Upraveno uživatelem sqad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Te opravy bych se vazne nebal, spis me pali zivotnost vnejsiho AR - po dvou a pul letech na nem mam nejen vlasecnice, ale i spostu drobnych skvrnek a dost me to stve. Tim vic, ze se o hodinky staram a davam na ne pozor...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý, pred týždňom som si zaobstaral u oficiálneho predajcu tieto hodinky. Problém je že asi po 3dnoch nosenia prestali fungovať. Nereagujú ani na manuálne natiahnutie strojčeka a ani pri pohybe hodinkami na ruke. Sem tam sa stane že sekundova ručička sa pohne v rozsahu 1-2 sek dopredu a dozadu viac krát za sebou. Hodinky mi nespadli a ani si nepamätám aby som s nimi do niečoho udrel alebo niečo podobné. Samozrejme sa na nich sťahuje 2 ročná záruka. V podstate sa chcem len informovať ako dlho trvá reklamačný proces a či značka breitling robí problémy so schvaľovaním reklamácii lebo úprimne nechcem dopadnúť tak, že si opravu budem musieť zaplatiť zo svojho vrecka. Ďakujem

U mě to bylo tak (Béčka s Etou), že mi rovnou na začátku řekli, že pokud to bude mít mechanickou příčinu ve smyslu toho, že jsem s hodinkama někde jebnul, tak to bude placená oprava, pokud ne, tak to udělají v rámci záruky. Nakonec hodinky byly jen zmagnetizované a to mi udělali v rámci záruky zadarmo :) Čekal bych, že bez hodinek budeš max. pár dní a nějak extra bych se toho nebál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie je to trošku prinajmenšom zvláštne, že úplne nové hodinky sú takto pokazené?? veď predsa pred tým ako ich dajú do predaja sú testované a skúšané všetkými spôsobmi. Ak sú v poriadku, dajú ich do predaja. A človek čo zaplatí pár tisíc eur zistí po troch dňoch toto??  :eek: Nechcem si predstaviť seba, ak by mi povedali že budem musieť platiť za servis.. ten čas je druhá vec ale tak dá sa to preglgnúť... Mám už takmer 30-ročnú ETU ktorá nebola nikdy servisovaná, presnosť dvakrát meraná vyšla na -8/7dní a -9/7dní... majú problémik s vyosenou korunkou no ešte aj WR keď som dal vyskúšať bolo bezchybné.. to vážne sa také niečo stáva "bežne"?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja je daval na reklamaci po pul roce kvuli rezerve natahu a nyni po zaruce pocituji dalsi problem - jednak opet zlobi ta rezerva (rozhodne nedosahuje papirovych 42 hodin, ale mozna tak pulku), a dale je dost slozite nastavit datum a den - korunka v prvni poloze nic nedela, musi se vratit vice zpatky, coz by dle meho nazoru u hodinek za 100+k nemelo delat. Ted jen trnu, kolik me bude stat oprava...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aký že to máš problém s tou korunkou..?? lebo ja tak isto mávam občas, dokonca nie vždy takýto problém, že nejde nastaviť dátum.. v prvej polohe nerobí nič, v istom bode cítim takú spätnú väzbu tak už ďalej netočím radšej. akoby len preskakovala ale dátum sa nemení. no a za pár dní keď to skúsim znova už ide všetko v pohode... Z istého uhla keď povytiahnem korunku, tak vidím že je trošičku vyosená. WR som dal merať a bolo úplne v poriadku našťastie.. tesnenia ani netuším, či sú ešte originál ale tak snáď nie no :D mi to príde tak, že tie staršie Bretile boli podstivejšie a majú menej problémov ako tie novšie... rezervu som ani nemeral, po 30 rokoch ani netuším aká by mala byť a do servisu som sa rozhodol ich nedávať, keďže ich predať neplánujem nikdy... pokiaľ sa samozrejme nestane nedajbože niečo vážnejšie... tak full servis je okolo 800e čo viem, základný 150 alebo tak nejak no, plus/mínus :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neviem to odfotiť kurnik, je to ťažko vidieť už len naživo ale tak nejak no.. keď sa pozriem z istého uhla tak uhol hriadeľa nie je pravý k púzdru.. joj už len popisuje sa mi to ťažko, trebalo by vidieť... skôr nechápem prečo niekedy preskakuje, teda sa dátum nemení a inokedy to je úplne v pohode... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Korunku teda vyosenou nemam, jen v prvni poloze nejde nic nastavit a korunku musim jemne vratit. Chce to cvik... Ceny servisu znam, ale pul roku po zaruce se mi to teda moc resit nechce:-( Ty je mas aspon poctive stary, ale tohle jsiu nivy hodinky...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...