Přejít na obsah

Fotka

Seiko Mod - Ako na to?

seiko mod saphir people turtle

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
96 odpovědí na toto téma

#81 shewcza

shewcza

Závislák

• Member_50
  • 969 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Moravská Třebová
  • Fanoušek značky:SEIKO, Omega, PRIM

Publikováno 13.listopad.2017 - 13:51

Chlapi, jak nejlépe a nejjednosušeji "vyloupnu" originální vložku lunety na želvách? Přišla mi nová z dlwwatches a potřeboval bych ji tam potom i nějak nalepit. Předpokládal jsem, že mi příjde i nějaká oboustranka ve tvaru kruhu, ale to jsem se mýlil. Jak tedy potom přilepujete? Je na to nějaká spešl fíčura, nebo klasika 3m obostranka, skalpel? Mám ji nalepit po celém obvodu, nebo jen v několika bodech? Předem díky za jakoukoliv radu.

#82 Dantechno

Dantechno

Vycucjogurt od vedle

• Member_50
  • 8 678 příspěvků(y)
  • Bydlí:Ano
  • Fanoušek značky:Přikázaný směr jízdy

Publikováno 13.listopad.2017 - 13:55

Slusny firmy k tomu posilaji tuen oboustranny krouzek 3M. Normalne si vystrihni ten krouzek sam a nalep to tam. :D

Tento příspěvek byl upraven od Dantechno: 13.listopad.2017 - 13:56

Seiko.jpg    28m2q6q.jpg    244egw6.jpg      https://www.instagram.com/jelenihlen/

#83 shewcza

shewcza

Závislák

• Member_50
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 13.listopad.2017 - 14:06

Díky za odpověď. Doufal jsem, že tam bude, ale bohužel :-/ Objednával jsem z dlwwatches. A čím tu vložku odděláváš? Docela rád bych ji zanechal neporušenou :-)

#84 Dantechno

Dantechno

Vycucjogurt od vedle

• Member_50
  • 8 678 příspěvků(y)
  • Bydlí:Ano
  • Fanoušek značky:Přikázaný směr jízdy

Publikováno 13.listopad.2017 - 14:14

Ja to nikdy nedelal , pokazdy ( asi 4x ) jsem vzal novou vlozku, ten krouzek co s tim prisel, hodinky ... a poslal nekomu sikovnejsimu :D Vetsinou teda k tomu menil sklo, rucky atd. ...

Seiko.jpg    28m2q6q.jpg    244egw6.jpg      https://www.instagram.com/jelenihlen/

#85 M@chino

M@chino

Megazávislák

• Member_50
  • 1 579 příspěvků(y)

Publikováno 15.listopad.2017 - 11:34

Díky za odpověď. Doufal jsem, že tam bude, ale bohužel :-/ Objednával jsem z dlwwatches. A čím tu vložku odděláváš? Docela rád bych ji zanechal neporušenou :-)

Ahoj. Jak to dělám já :-). Vložka se "odlepuje" z vnitřní strany lunety. Tzn. Sundat lunetu (tenký nožík pod lunetu a "vytlačit" lunetu nahoru). Pak z vnitřní strany odlepit lunetu (opět třeba tenký nožík). Vložka lunety je hodně měkká. Proto je potřeba použít opravdu tenký nožík a "vsunovat" ho pod vložku lunety cca po 5mm a nadzvedat jen velmi málo a udělat raději několik "okruhů" po lunetě. Prostě nespěchat. Vložku lze vyndat bez poškození a na nalepení lze bez problému použít oboustrannou kobercovou pásku (tu nejtenčí). Bez problému vydrží i koupání.

#86 M@chino

M@chino

Megazávislák

• Member_50
  • 1 579 příspěvků(y)

Publikováno 15.listopad.2017 - 11:50

Zkusím se zeptat také. Dospěl jsem k závěru, že musím mít na želvách japonské dny (kanji). Předpokládám, že datový věnec se dá sehnat u Harolda. Já bych, ale raději originál díl Seiko (zatím jsem mu nepsal co používá). Proto přemýšlím zda nejde použit datový věnec z NH36 například? Prostě zda už to tady náhodou někdo neřešil? Za případnou odpověď předem díky. Tom

#87 pebe

pebe

owg

• Member_50
  • 4 242 příspěvků(y)
  • Bydlí:Hradec Králové
  • Fanoušek značky:Seiko

Publikováno 15.listopad.2017 - 11:59

pokud chceš Kanji, není to datový ale dnový věnec ;)

je jedno, jestli bude z 7S nebo 4R strojku, jen je třeba ohlídat, aby byl z hodinek s korunkou na pozici 4. Text na věci je u hodinek s korunkou na trojce lehce posunutý.

#88 shewcza

shewcza

Závislák

• Member_50
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 15.listopad.2017 - 17:55

M@chino: ahoj Tome, super díky moc. Po tvé radě už to šlo jako po másle.

Přiložený soubor (y)

#89 Pitris.k

Pitris.k

Závislák

• Member_50
  • 539 příspěvků(y)
  • Bydlí:100 roků v šachtě žil
  • Fanoušek značky:Seiko, Omega

Publikováno 15.listopad.2017 - 18:20

Super to vypada.Puvodni si nezničil?

Casio Ediffice 554 Steinhart Nav-B Uhr 47mm Longines Hydroconquest 41mm Seiko Sumo SBDC001 Seiko SKX 007 Seiko Sumo SBDC033 Omega Seamaster 300M quartz Vratislavia KOSMOS Omega Speedmaster Panda  Seiko SBDX 001

#90 shewcza

shewcza

Závislák

• Member_50
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 15.listopad.2017 - 18:28

Díky. Nezničil a dokonce jsem zachoval puvodní lepidlo na vložce.Ale kdyby mi Tom neporadil, tak bych ji skoro určitě zničil.

#91 M@chino

M@chino

Megazávislák

• Member_50
  • 1 579 příspěvků(y)

Publikováno 15.listopad.2017 - 20:24

pokud chceš Kanji, není to datový ale dnový věnec ;)
je jedno, jestli bude z 7S nebo 4R strojku, jen je třeba ohlídat, aby byl z hodinek s korunkou na pozici 4. Text na věci je u hodinek s korunkou na trojce lehce posunutý.

Díky za informace. Nakonec jsem ještě dnes objednal u Harolda. Kanji date wheel white, vteřinovku a průhledný dynko ... ale tím pruhledem si nejsem jistý ... chci se co nejvíce přiblížit původním 6309 v novém kabátku ;-)

#92 Michael Psy

Michael Psy

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 57 příspěvků(y)
  • Bydlí:Doma, Kolej
  • Fanoušek značky:! Dej přednost v jízdě !

Publikováno 2.prosinec.2017 - 12:31

Dobrý den vespolek,

měnil jsem tátovi vložku lunety a chci se zeptat jaké máte zkušenosti s výdrží a voděodolností toho samolepícího oboustranného O profilu značky 3M dodávaným s vložkou lunety ( L.C.B.I.)?

Co se týká samotného průběhu modifikace : luneta držela neskutečně, nevím jestli je to jen tento kus, ale byl to porod. Bál jsem se poškození hodinek při použití takové síly nutné k sundání lunety. Podařilo se bez poškození, skvělý pocit. Další boj nastal při sundávání původní vložky lunety - 40 minut jsem lunetu máčel ve vařící vodě aby lepidlo povolilo - nic. Opět pomohla jen hrubá síla. Povedlo se bez poškození původní vložky.

V reálu není rozdíl barvy lumi až tolik patrný. Lumi vydrží celou noc.

DSC_0035.jpgDSC_0030.jpgPůvodně: DSC_0575.jpg

Tento příspěvek byl upraven od Michael Psy: 2.prosinec.2017 - 12:32

Prodám steinhart ocean 1 keramika vizhttp://www.knife.cz/...g=posts&t=45721

Odesláno z Mé Nokia 3310 skrze Tupatolk

#93 Pitris.k

Pitris.k

Závislák

• Member_50
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 26.leden.2018 - 16:24

Kluci uměl by někdo poradit zda už někde seženu ker. lunetu na Pepsi želvy?Díky moc

Casio Ediffice 554 Steinhart Nav-B Uhr 47mm Longines Hydroconquest 41mm Seiko Sumo SBDC001 Seiko SKX 007 Seiko Sumo SBDC033 Omega Seamaster 300M quartz Vratislavia KOSMOS Omega Speedmaster Panda  Seiko SBDX 001

#94 Strocek

Strocek

Megazávislák

• Member_50
  • 1 897 příspěvků(y)
  • Bydlí:Beroun

Publikováno 11.únor.2018 - 16:59

pro zajímavost pěkná luneta:

aktuálně: Seiko SRP777, Casio G-Shock GW 9400-1 Rangeman, Casio G-Shock GW M5610-1, Prim Sport II Humberto

minulost:  Fortis B-42 Marinemaster, Prim Sport Igen, Seiko Monster Dracula SRP313K, Casio Pro Trek PRW-1300 AR-2, Casio G-Shock GA-100CF-8A, Casio G-Shock GA-100-1A1, Seiko Monster Orange SRP309J1, Poljot Aviator Chronograph LE, Casio G-Shock GW 810H-2, Vostok Antimagnetic

#95 lucid

lucid

• Member_50
  • 3 301 příspěvků(y)
  • Bydlí:Hanácké Athény

Publikováno 11.únor.2018 - 18:07

Kluci uměl by někdo poradit zda už někde seženu ker. lunetu na Pepsi želvy?Díky moc

Třeba tady nebo od Harolda.

Zde je mé hodnocení, za které děkuji.

#96 Pitris.k

Pitris.k

Závislák

• Member_50
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 11.únor.2018 - 19:08

No já tam právě PEPSI nevidím, ale možná blbě hledám.

#97 olinka

olinka

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 13.únor.2018 - 18:03

Chlapi pomohol by mi niekto s mojimi skx 007?Chcel by som nasadit zafir s modrym AR a keramicku lunetu.Samozrejme za ochotu zaplatim:))
Ak tak sz alebo kofino1979@gmail.com

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:seiko, mod, saphir, people, turtle