Přejít na obsah

Míra hledá potápky...


Doporučené příspěvky

Ahoj,

zdravím všechny spolupacienty.

Už nějakej pátek koukám po potápkách.

Prošel jsem klasicky asi 6579 různejch modelů a kupodivu jsem nevybral vítěze, ale mám alespoň několik finalistů. :)

Problém je, že jsem se nějak zasekl a nemůžu to rozseknout.

Aby toho nebylo málo, každý jsou poměrně jiný, ale přesto se mi zamlouvají všechny. :)

No prostě hodil by se nějakej impuls, co by mě pošoupnul dál.

Budu rád za debatu pro/proti, výhody/nevýhody, osobní zkušenosti, hlavně co jde o velikost/pohodlnost hodinek na zápěstí cca 17,5 cm.

Automat

Potápět se budu maximálně v bazénů, stačí wr200+

Budget cca 35k

Finalisti zatím jsou:

 

ORIS AQUIS DATE http://www.orologeriabodoni.com/oris-aquis-date_3337.html

 

GLYCINE COMBAT SUB VANGUARD https://www.iguanasell.com/products/glycine-combat-sub-vanguard-automatic-watch-gl-224-3908-191at-gd-mb

 

LONGINES HYDROCONQUEST http://www.chrono24.cz/longines/hydroconquest-l36424566-automatic-black-nuovo---new-41mm--id3481844.htm

 

Sem tam mě přepadne vlna JeanRichard. Líbí se mi zpracování a neokoukanej design. No a protože se mi moc líbí Suby, tak i Davosa Ternos by byly pecka, ale bohužel bych asi měl v hlavě, že je to prostě kopírka a asi bych to nedal.

 

Jinak nějaký moje postřehy k finalistům:

 

Oris jsem bohužel neměl možnost vidět ani vyzkoušet naživo. Mám trochu strach z velikosti a váhy, ale často chodím celkem sportovně oblečenej a mohlo by to celkem fungovat. Taky se mi zamlouvá, že jsou to "nejvíc potápky" z výběru.

 

Glycine super. Měl jsem starší verzi, kde mi vadilo jen pár detailů, který tady už nejsou. Seděly supr.

Bohužel nedají se zatím moc najít živé fotky, či videa.

 

LHC jsem měl možnost chvíli vyzkoušet. Pouzdro je fajn, ale cifr mi přišel na první dojem trochu nuda. Takovej jako nějakej, jakoby něco mezi tištěnými a plastickými indexy. Ani jedno ani druhý, jakoby málo plastický. Nevím, jak to popsat. Nicméně celkově se mi líbily.

 

 

No a teď babo raď.

Všechny mají něco do sebe. Všechny se mi líbí.

Tak který ? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 77
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Orisu se neni treba tolik bat, tedy te velikosti. Diky nozickam se hodej i na mensi ruku, padnou skoro na kazdou ruku.nevyhodou je specialni uprava koncovek, kde muzes pouzivat pouze original gumu ci remen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z Tveho vyberu urcite Oris. Musi to mit lunetu? Nebo staci jen wr?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych lunetu.

Co jde o Oris a neoriginální příslušenství, tak s tím bych problém neměl. Bral bych je případně na tahu a gumu asi přikoupil.

Napadá mě ještě, nenašel by se někdo z Brna kdo by měl Oris Aquis a byl by ochotnej zajít na kafe ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, tak lunetu. Pokud mas moznost je koupit dobre, bral bych je. Jeste teda, jestli nejsi menic remenu. Ja si vystacim s tahem a gumou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, tak lunetu. Pokud mas moznost je koupit dobre, bral bych je. Jeste teda, jestli nejsi menic remenu. Ja si vystacim s tahem a gumou.

Já taky. :)

Chtěl bych je nejlíp vyzkoušet na ruce.

Přece jenom fotka je fotka a na ruce se mi ve finále líbit nemusí. Jsou dost masivní a mají celkem specifický pozdrou. Nerad bych to podcenil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam cca stejně velkou ruku a zkoušel jsem:

- Oris, velikost v pohodě, na živo lepší jak na fotkách, nenašel jsem výtku

- LHC, velikost naprosto v pohodě, vadily mi zdvojené indexy na cifru a hodně různých geometrických prvků pohromadě, jinak parádní hodinky

- MM300, na můj vkus už velikostně mimo, zejména kvůli masivní lunetě a výšce pouzdra

 

Nezkoušel jsem Glycin (resp. ano, ale jiný model), ale podle fotek vypadají moc dobře.

Finále by v mém případě bylo duo Oris vs. LHC a sám nvm, do čeho bych šel (asi Oris :) ).

 

Nicméně kolem 35k, nebo spíš lehce přes, bych už asi koukal po klasických bondovkách, aka Omega SMP. Sice nebudou nové, ale kus v dobrém stavu lze najít a jsou prostě skvělé - což neřikam jen proto, že je mam (a možná budou na prodej :D ).

 

Anebo Tag Heuer Aquaracer 500m - černé, jak na tahu tak na gumě velká paráda!

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje zkušenost. 

 

MM300 mám a jsou super, nicméně bere si je zdejší kolega a můj kamarád, takže v tomto neposloužím. Velikostně a pocitově menší.

 

Pokud jde o další výběr, tak jednoznačně píšu - ORIS, proti tomu co tam je, jsou pro mne jasným vítězem. Měl jsem ty limitky a mají špičkový náramek a to jak pohodlností, tak opracováním. Rozhodně doporučuji vyzkoušet a cena je také dobrá.  

 

ORIS velikostně na mém 23cm klacku :D .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MM300 jsou super klasika, takze pokud bys neco pridal a chvilku pohledal, tak by se dalo. Pokud chces vylozene nove, tak nedavno vysly Seiko Transocean zhruba kolem 1200usd.

Za sebe muzu doporucit i hybrid mezi potapkami a pilotkami Sinn 104St. Pokud hledas hodne muziky za malo penez, co treba Borealis Estoril aneb Seamaster 300?

A dalsi pecka jsou Squale atmos 50. Predevcirem je tu prodaval Sphinxx na meshi a jen se po nich zaprasilo.

Nebo Precista Prs82 od Eddieho z timefactors. Limitka, jeste par kusu zbyva. Snad

Dosetrit na bondovky taky neni uplne spatnej napad, kdyz uz se pohybujes takhle vysoko. Pokud by ti nevadily vic lestenky tak Wardy.

Potapek ve tve cenove relaci jsou mrte. Uzij si vyber! Ti zavidim, az jsem z toho nejakej vzrusenej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maxel: zdvojené indexy mi taky trochu na LHC vadí a co jde o MM, tak i tam se s tebou shoduju. Neměl jsem je sice na ruce, ale taky už mě ta masivnist trochu děsí. Jinak teda legendární hodinky.

SMP bych chtěl, ale líbí se mi co-axial bez vlnek a to už jsme cenou zas výš. Navíc drahej servis a jetej kus = dřív, nebo pozdeji další náklady.

TH nejsou špatný, ale nejak mi ta zancka nesedí natolik, abych za ně dal tyhle peníze. To už prostě mám pro mě osobně v hledáčku spíš Oris.

 

Sphinxx díky za info o velikosti/pohodlnosti. Přesto že máš větší ruku, beru v potaz.

 

AndyAaron O Seiko Transocean vím. Moc jsem je neštudoval, ale na první dojem mi úplně moc nesedí ten tvar pozdra a navazujícího tahu. Ještě mrknu.

Sinn fajn, ale nejak si nemůžu zvyknout právě na kombinaci potápkopilotek.

 

Borealis asi nebudou špatný, ale chtěl bych už nějakou trochu zavedenou hodinářskou značku.

Precista je na tom podobně.

Wardy taktéž.

Squale byly taky v hledáčku a za tu cenu, za kterou je prodaval Sphinxx bych je bral. Bohužel putovaly jinam.

Každopádně díky všem a pište dál :)

Omlouvám se za případné chyby. Píšu na rychlo na tabletu před odchodem do práce a už nestíhám :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsou na tom wardy s limitkoun s inhouse? To uz je i dobra hodinarina. Jinak kdyz Ti po vyzkouseni sednou, tak bych vzal Oris, z vyberu nejvic "frajersky" hodinky k tricku. LHC tu mel kazdy druhy, je jim za dany penize malo co vytknout, ale vetsinou se u nikoho moc dlouho neohreji. Kdybys prisetril, okolo 65-70 se tu pohybuji SMPc v super stavu a to je pak nekde jinde, skoro v kategorii definitivek:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co třeba Shoguny?  Jednoduché, pěkné :)

Kolem 30tis to můžeš mít doma, včetně DPH apod. Např: http://www.ebay.com/itm/Seiko-Titanium-Diver-200m-SBDC029-Shogun-replaces-SBDC007-NEW-100-/221275640818?hash=item33850e53f2:g:WysAAOSwa-dWqcCT

 

seiko-shogun-the-prospex-sbdc029j.jpg?t=

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...