Přejít na obsah

Omega Ploprof 1200 vs Master Chronometer


Daemonultimate

Doporučené příspěvky

Omega Seamaster Ploprof 1200 Master Chronometer vs Ploprof 1200

 

Existují hvězdy mezi hodinkami, kultovní modely, které netřeba dlouze představovat. Pokud se zajímáte o potápěčské hodinky, pokud jste seznámeni s dobrodružným životem Jacquese - Ives Cousteau, nemohl vám v žádném případě uniknout model od značky Omega - Omega Ploprof, který se stal v 70. letech modlou mezi potápěčskými hodinkami, jehož kult sahá až do dnešní doby. Právě tomuto modelu se věnuje článek v magazínu Horbiter. Hodinky Omega Ploprof zaujaly nejen technickými parametry, ale také tvarem, který jakoby patřil do jiného, paralelního vesmíru, neboť hraje na nervy všem milovníkům symetrických tvarů.

 

Omega_Seamaster_Ploprof_1200_Co-Axial_co

 

post-17935-0-90918400-1470026968_thumb.jpg

 

post-17935-0-49854100-1470026969_thumb.jpg

 

post-17935-0-83365700-1470026969_thumb.jpg

 

post-17935-0-16039300-1470026970_thumb.jpg

 

post-17935-0-79640500-1470026970_thumb.jpg

 

post-17935-0-16131300-1470026971_thumb.jpg

 

post-17935-0-51793000-1470026971_thumb.jpg

 

post-17935-0-94571700-1470026971_thumb.jpg

 

post-17935-0-26544700-1470026972_thumb.jpg

 

 

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty ploprofí chronometry nevypadají vůbec špatně. Esteticky se mi líbí dokonce o fous víc než klasika, prakticky je ovšem otázka, zda nebude vadit menší kontrast ruček a cifru.

 

Cousteau a jeho tým v průběhu času vyzkoušeli snad všechny legendární značky a modely potáp?čských hodinek své doby, některé firmy z toho žijí dodnes :D , přičemž taktně zamlčují, že nebyly zdaleka jediné a "Kustóa" si tak trochu přivlastňují. Typicky třeba Doxa, i když tam to má asi opodstatnění, vzhledem k tomu, že se potápěči na vývoji jejich hodinek podíleli.

 

Hezky článek o potáp?čských hodinkách na Calypso je na Monochrome:

https://monochrome-watches.com/cousteau-and-the-timepieces-of-the-calypso-team-part-1/

https://monochrome-watches.com/cousteau-and-the-timepieces-of-the-calypso-team-part-2/

https://monochrome-watches.com/cousteau-and-the-timepieces-of-the-calypso-team-part-3/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celkove se mi libi vice ty stare a to jak barevne, tak i to, ze nemaji pruhled a maji datum.

Upraveno uživatelem tano
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ou, fotku s průhledem jsem v mobilu přehlédl :D ideální pro kontrolu po každém ponoru, jestli do hodinek nezateklo :D

 

Edit: Absenci data ale subjektivně vnímám jako estetické plus.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ploprofy se mi vždycky líbily, a to především jejich původní verze. U těch nejnovějších se mi velice líbí odstranění datumovky na pro mě nehezkým místě, líbí se mi materiál (titanu přicházím čím dál víc nachuť). Co se mi ale fest nelíbí je ten průhled, ten prostě k takovejm hodinkám nepatří. 

 

Jinak jestli se nepletu, tak se dělají v několika barvách (šedej cifr s červenou lunetou jsem ale na ofiko stránkách neobjevil) a klasika zaplaťpánbůh zůstala taky

22790552101001.png

edit- až teď jsem si všiml, že nová verze má keramickou vložku lunety. Tak to se mi líbí více ta starší safírová

Upraveno uživatelem sashator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ploprofy se mi vždycky líbily, a to především jejich původní verze. U těch nejnovějších se mi velice líbí odstranění datumovky na pro mě nehezkým místě, líbí se mi materiál (titanu přicházím čím dál víc nachuť). Co se mi ale fest nelíbí je ten průhled, ten prostě k takovejm hodinkám nepatří. 

 

Jinak jestli se nepletu, tak se dělají v několika barvách (šedej cifr s červenou lunetou jsem ale na ofiko stránkách neobjevil) a klasika zaplaťpánbůh zůstala taky

22790552101001.png

edit- až teď jsem si všiml, že nová verze má keramickou vložku lunety. Tak to se mi líbí více ta starší safírová

Tuto verziu som si nevsimol, ok luneta je pekna keramicka ale

Grade 5 titanium has been used as the case and clasp material for lightweight comfort,and the polished grade 2 titanium "sharkproof" mesh bracelet

Neviem titan a datum :(

 

Jediny plus jsou materialy a technologie, jinak to jde cim dal vic do kopru. To dynko s pruhledem je desny, musi to na ruce stat jak UFO. Puvodni monokok pouzdro  s plochym dnem a vlnkami proti posunuti na neoprenu uz je hudba minulosti, bohuzel.

Dovolim si tvrdit ,ze aj prvy remake nakolko nema monok ale ma vlnky zo zadu tak sedi na ruke ako pr*el na hrnci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...