Přejít na obsah

Akrylátové pouzdro na hodinky


Glademist

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

chtěl bych se zeptat jestli někdo nemá zkušenosti s výrobou nebo koupí akrylátového pouzdra na kapesní

nebo náramkové hodinky. Viděl jsem pár obrázků na internetu, kde byly cibule zasazené do 

akrylátového pouzdra a bylo na ně vidět ze všech stran. Tedy reklama na vymazlený strojek. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=A92LJFVb560

 

Mě osobně jakožto neznalci nedochází ani výroba toho těla. Na soustruhu? Nevím co dělá akrylát při řezání

nebo frézování. Vždycky jsem myslel že jde do běla, ale asi se pak dá nějak zastudena ohladit a vyleštit?

 

Bohužel k tématu nejsem schopný sám nic více přispět. Snad jen, že ve výrobně v Tanvaldu vyrábějí

plexiskla až do tloušťky 25 mm. Což by na řadu cibulí stačilo.. 

 

https://www.titan-multiplast.cz/produkty/desky-z-plexiskla-115/plexisklo-plexiglas-gs-162/#tab_catalogue-detail-text

 

Neříkám, že to je praktické. Ale ve chvíli kdy z hodin zůstal jen strojek a ručičky, může akrylát představovat

způsob jak je zachovat bez "padělání" obalu nebo kanibalení na jiném kousku.

 

Díky za komentáře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty hodinky na videu jsou nádhera. Vyrobit něco takového je ale pro normálního člověka v podstatě nemožné, takže to můžeš s klidem nechat jen v rovině představ.

A jestli máš nějaký strojek, který by bylo škoda nechat bez užitku válet v šuplíku, tak je mnoho možností jak s ním něco udělat a ani to nestojí mnoho. Můžeš ho použít do jiných kapesních hodinek, můžeš si z něj postavit efektní náramkové hodinky, nebo třeba nějaké stolní,...

Ale jestli přece jen chceš něco tvořit, tak plexisklo se na to nehodí, je moc křehké. Spíš nějaká speciální licí pryskyřice, nebo tak něco. Dnes máme na výběr materiály s úžasnými vlastnostmi a internet a pošta nám zase umožní nakupovat a mít cokoliv za pár dní doma i z opačné strany Zeměkoule.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Hlavně je třeba si uvědomit, že se nejedná o stroj vsazený do "akrylátového pouzdra".

Je to něco úplně jiného. Jsou to hodinky vyrobené tak, aby byly průhledné - nejsou tam

žádné kovové můstky. 

 

A mistr Pahlow, který to vyrobil od a do z, je frajer.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Toho že tam nejsou žádné kovové můstky jsem si prve vůbec nevšiml. To je úžasný nápad jak využít všechna ta kolečka co jsem koupil na bleším trhu. Koupím nějaký akrylát, malinký vrtáček a půjdu vyrábět z plastu můstky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

akrylát se obrábí třískou podobně jako jiné plasty a leští jako akrylátová sklíčka na hodinkách.

Ale .. důvod, proč se používá mosaz není v její ceně, ale v rozumné teplotní roztažnosti ve srovnání se zbytkem.

Tj. akrylové můstky nevykompenzuješ teplotně, ... půjde to každou chvíli (resp. teplotu) jinak (na ruce, na stole).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...