Přejít na obsah

Veliké dilema, Luminor 1950 nebo Luminor


rmrc

Doporučené příspěvky

Po neúspěšné objednávce Zenith El primero, jsem se nakonec rozhodl, že vezmu nějaký Pamy. Po nekonečně dlouhém čekání, kdy jsem u Zenith nakonec zrušil objednávku mi stejně padli do oka nějak víc a Zenithy můžou počkat na příště.

 

Teď už ale k věci, pořád se nějak nedokážu rozhodnout, jestli Luminor 1950 3 days a nebo Luminor 8 days.

 

Oboje jsou inhouse, takže moje základní podmínka splněna. U 1950 mi vyhovuje datumovka a samonátah, ale klasickej luminor je zase takovej designově čistší a osm dní rezerva chodu asi nopotřebuje komentář.

 

Konkrétně se mi asi jedná o tyto modely, to jsem zatím taky nedoladil. :-) 

 

Luminor 1950 : pam359, pam312, pam351 (kdybych se chtěl plácnout přes kapsu, tak ten titan je fajn)

 

Luminor  : pam560, pam562, pam510, pam564

 

 

No prostě babo raď, všechny jsou super, ale každý mají prostě to svoje. Je to prěsně jak říkal týpek v jedné recenzi, Panerai nikdy nedá všechno do jednoho modelu, ale každý má svoje.

 

Kdyby to za mě někdo dokázal rozlousknout, tak bych byl vděčný. Nebo třeba radu jestli jsem na nějaký model nezapomněl.

Jinak Radiomir jsou některý modely taky krásný, ale teď bych radši spíš Luminor na Radiomiry třeba taky někdy dojde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 86
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Novy 8denky co chces nemaji sendvicovej cifr, naopak fsechny 1950 co mas ve vyberu ho maj. To jen na okraj. Dotaz ale zni, prumer zapesti? Pokud mensi ci normal, je lepsi Luminor, pokud 19+ tak klidne 1950. Jeste bych to mozna nelouskal a pockal na novy 312, presne tedy 1312.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl roky staré pouzdro, ale pak jsem jednou zkusil nové 1950 a už bych neměnil. A to model 312. Ty nové osmidenky jsou fajn, ale pouzdro je moc decentní a takové drobnější. Takže já doporucuju klasiku 1950 a třeba 312 :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Novy 8denky co chces nemaji sendvicovej cifr, naopak fsechny 1950 co mas ve vyberu ho maj. To jen na okraj. Dotaz ale zni, prumer zapesti? Pokud mensi ci normal, je lepsi Luminor, pokud 19+ tak klidne 1950. Jeste bych to mozna nelouskal a pockal na novy 312, presne tedy 1312.

No vidíš, ležím v tom asi týden a že Luminor nemá sandwich jsem si ani nevšiml, ale máš pravdu. V tom případě je asi jasno, protože sandwich vypadá skvěle. Ruku mám 17,5-18cm, ale co se velikosti týče, tak asi nemám problém. Měl jsem na ruce jeden skvost co má přítel matky, kterej je 47mm a nebyl problém. Konkrétně to bylo pam306. U těchto hodinek ta velikost není na škodu třeba 42mm si moc neumím představit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky nejsou špatný seiko

Seiko nechci, vím že to tady spousta lidí dost žere, ale ta značka mě vůbec neoslovuje. A už jsem rozhodnutý, že chci Panerai. Na podzim chci koupit ještě něco trochu sportovnějšího a levnějšího, takže asi Tudor heritage black bay.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

Seiko nechci, vím že to tady spousta lidí dost žere, ale ta značka mě vůbec neoslovuje. A už jsem rozhodnutý, že chci Panerai. Na podzim chci koupit ještě něco trochu sportovnějšího a levnějšího, takže asi Tudor heritage black bay.

a co tě oslovuje na Panerai ? ..... smím li se zeptat ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele havířskej, až rmrc napíše že chce Seiko, řeš si s ním svůj mindrák v příslušném vlákně...  <_<

 

2rmrc: Samotné 18cm zápěstí na 44mm pozdro 1950 není problém, akorát si je před nákupem určitě u někoho zkus na vlastní kůži - ty hodinky jsou opravdu dost vysoké a pokud se dýnko vhodným řemínkem "nezaboří" do ruky (nejen kostlivci, ajťáci a hubeňouři...), pocity  z "plandajícího závažíčka" na zápěstí nemusí být zrovna příjemné...

post-18308-0-88724400-1469025189_thumb.jpg

post-18308-0-82417500-1435336380_thumb.jpg

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a co tě oslovuje na Panerai ? ..... smím li se zeptat ?

Určitě to neber že se nějak navážím do Seika jsou to skvělé hodinky, ale prostě to není můj šálek čaje. Na panerai se mi líbí absolutně jiný a nezaměnitelný vzhled než má většina zbylé produkce i historie spojená s žabími muži.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Hele havířskej, až rmrc napíše že chce Seiko, řeš si s ním svůj mindrák v příslušném vlákně...  <_<

 

2rmrc: Samotné 18cm zápěstí na 44mm pozdro 1950 není problém, akorát si je před nákupem určitě u někoho zkus na vlastní kůži - ty hodinky jsou opravdu dost vysoké a pokud se dýnko vhodným řemínkem "nezaboří" do ruky (nejen kostlivci, ajťáci a hubeňouři...), pocity  z "plandajícího závažíčka" na zápěstí nemusí být zrovna příjemné...

 

 

 

 

 

 

Díky za postřehy. Měl jsem na ruce jen 47mm a sedělo to absolutně bez problému, ale stejně si to chci jet kupovat do DE osobně, není to zase taková štreka a vyzkoušel bych to na místě. Přinejhorším si udělám výlet.:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a právě o to "sezení" jde: třeba kolega Miták nosívá na tlapě perfektně padnoucího 47mm "malého Egypťana" s plochým dýnkem, ale bachratá 44mm námořní mina ?320 mu "trčela" - zatímco já u jeho plochého dýnka cítil nad zápěstím ucho a rovnější nožičky už mi subjektivně přesahovaly profil ruky:

post-18308-0-47463700-1470433898_thumb.jpg

Jde o to že každý jsme fyzicky trochu jiný a ke každému ve finále pasuje něco trošku jiného - i kdyby se 40mm rolexáci na hlavu postavili upsidedown.gif

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a právě o to "sezení" jde: třeba kolega Miták nosívá na tlapě perfektně padnoucího 47mm "malého Egypťana" s plochým dýnkem, ale bachratá 44mm námořní mina ?320 mu "trčela" - zatímco já u jeho plochého dýnka cítil nad zápěstím ucho a rovnější nožičky už mi subjektivně přesahovaly profil ruky:

attachicon.gifIMG_0586.jpg

Jde o to že každý jsme fyzicky trochu jiný a ke každému ve finále pasuje něco trošku jiného - i kdyby se 40mm rolexáci na hlavu postavili upsidedown.gif

No v nejhorším případě je tam nechám.:-) Teď tu ještě koukám na Radiomir a 424,425 jsou taky hodně zajímavé kousky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

 

Hele havířskej, až rmrc napíše že chce Seiko, řeš si s ním svůj mindrák v příslušném vlákně...  <_<

 

 

 

 

 

 

 

hele ty nazdárku, kterej všechno ví , všude byl a má ke všemu co říct ....... na mě se vyser a komanduj si doma haranty ...... a propó ty máš panerai proč ?

Na panerai se mi líbí absolutně jiný a nezaměnitelný vzhled než má většina zbylé produkce i historie spojená s žabími muži.

to zní rozumně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno mě by se zamlouval ten osmidenní nátah. 

Člověk nepotřebuje vrtič.  Není tedy v presu, když to denně neponosí,  třeba mimo město nebo cokoliv jiného.

Ale jak je uvedeno výše.  U takovýhle kousků se to musí dát na ruku.  Tady univerzální rada není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobní zkušenost nemám, ale Lovec o osmidenním nátahu psal, že to jde přesně jen v půlce rezervy. Sám bych volil jedině retro 1950 variantu, protože obyč "hranaté" Luminor pouzdro mi připadá míň zajímavé, ale sám musíš na ruce posoudit, jestli nositelnost není za hranou. O lepší nositelnosti některých 47 mm manuálních modelů versus 44 mm automatů už psal Radek a se vším souhlasím. Prostě zajdi do obchodu a vyzkoušej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes jsem byl vyzkoušet v Carollinu a zase jsem si připadal dost trapně, když už jsem předem věděl, že to tam určitě nekoupím, ale snad jsou na to zvyklí. Na ruce jsem měl pam312 a pam359. Oboje sedělo naprosto v pohodě, takže je asi rozhodnuto. Jdu rozhodně do 1950 a vezmu nejspíš 312. To leštěné pouzdro 359 sice vypadá parádně, ale broušené 312 jsou pro mě praktičtější (nebude se to tolik patlat). Už jsem v kontaktu s DE prodejcem, tak uvidíme kdy si pro ně budu moct dojet. Snad co nejdřív, jsem dost natěšený. Jinak kdyby to někoho zajímalo, tak aktuálně je cena u obou modelů shodných 204.400,-. No nevím který blázen jim to dá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobry den taky prosim o radu mam zajem koupit pam luminor submersible nebo pam luminor gmt a hlavně kde jestli v čr nebo v itali primo florencii.

Dobry den taky prosim o radu mam zajem koupit pam luminor submersible nebo pam luminor gmt a hlavně kde jestli v čr nebo v itali primo florencii.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...