Přejít na obsah

Steinhart Ocean-lumi


Jenkiz

Doporučené příspěvky

Zvažuju koupi oceanů (buď O1 nebo 44) a zajímalo by mě, jak si stojí lumi. Někde sem četl, že je docela slabá a dlouho nevydrží, tak by mě zajímaly Vaše zkušenosti (majitelů štajnů je tu jistě hodně).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klasicke O1 nemam, tak nemuzu 100% rict, ale snad ti aspon tahle odpoved k necemu bude. Mam O1VM Maxi Gnomon limited a to ma skvelou zelenou lumi a drzi skoro do rana. Potom O1 Ti 500 a ty maji stale dobrou, ale slabsi nez Maxi. Nicmene lumi ma prijemnou modrou barvu :-). Posledni Ocean je Vintage GMT, tam je to uz slabsi, ale stale viditelne,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám GMTéčka a ráno se odečíst dá, mají po nasvícení takovou příjemnou barvu...úplně jinou, než ostatní značky... :)

Myslíš, že bys sem mohl hodit nějakou fotku, třeba hned po nasvícení ve srovnání hodina až dvě po nasvícení? Samozřejmě, pokud budeš mít čas  :) Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem dohromady už 4x O1, lumi dobrá- lze s ní vydržet a odečíst čas po celou noc ( seika to ale nejsou, na to se předem připrav). Zkusím pohledat nějakou fotku, ale radši nic neslibuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam jen 1 a to 500 a musim rict, ze Seiko je o par trid vys. U steinu je bomba nastup a pak to vadne. Az bude cas udelam nejake foto na porovnani.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nějaké foto na porovnání lumi O1 by nebylo? :) Případně i GMTčka?

 

Přemýšlel sem ještě o Davosa Ternos, pokud by byla lumi lepší, ale říkám si, jestli má cenu dávat skoro 2x tolik jen za lumi (strojkem a celkovou kvalitou budou podle mě na stejno). Ty štajny mi přijdou poměrem cena/výkon bezkonkurenčně nejlepší, tak nevim..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S mým zápěstím cca 19 cm bych šel radši do těch 42mm..v tomto ohledu bych vybral spíš ternos professional bez kyklopa, který těch 42 taky má. Ale ještě si musím zvážit, zda jsem ochotný dát 2x tolik za ty věci navíc, které popisuješ. Jestli to na ruce bude až takový markantní rozdíl..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám, že jsi z Prahy, tak si dej trochu do tělo a podívej se do chronoshopu a do helveti, vyzkoušej je a porovnej a pak se rozhodni. Vždyť výběr hodinek je na nich to nejlepší :-). Pak už je budeš jen nosit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc za pěkné srovnání..z těch fotek mi přijde, že ty Davosy mají asi větší nános lumi, tak budou zřejmě svítit líp. Ale do Chronoshopu a do Helveti zajdu, až budu mít chvilku..na ruce to člověk vidí hned jinak :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo by ráno koukal na hodinky? Ráno vyhópnu z betle a mažu do háčku..

Pěknou lumi si užívám přes den, třeba když jdu do sklepa :-)

post-41687-0-56382800-1472128381_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc to řešíš,  když to použiješ na potápění,  tak je budeš mít nejspíš nasvícený a ve vodě úplná tma není.  Tedy ne  tam, kam se potopí amatér.

Jelikož to není tritium,  nemůžeš očekávat svit až do rána.  Stejně se to za pár let vyzáří a bude tma. 

Zaměř se na použitou barvu.  C1, C3.

Jedna de do modra,  druhá dozelena.  Tritium je zelený.   Ty kouzla co dělali nátěry starých vintage,  byl za cenu radioaktivních barev.  To pak září furt.  A bohužel i v době kdy už to nesvítí.

Hledej na trubce.  Tam sem někde narazil na srovnání lumi u běžně dostupných potápek.  Štajny nevyhráli,  ale nebyli ani špatný. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...