Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Traser Super Sport - srovnání vteřinovky

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 Ivan Lelák

Ivan Lelák

Megazávislák

• Member_50
  • 2 719 příspěvků(y)

Publikováno 12.září.2016 - 09:46

Mám pocit, že se o tom už kdysi psalo, ale nejsem si jistý, jestli tady. Mám Traser Super Sport Chrono, hodinky, které se už nevyrábí, podle mne jedny z posledních pěkných, které Traser dělal. Centrální stopková sekundovka, se mi nevrací po zastavení stopek na 12, ale zůstává asi 2 sekundy před dvanáctou. Už se mi to kdysi stalo, mám pocit, že po první výměně baterie a našel jsem někde návod, jak to srovnat. Teď jsem si toho všiml zase, možná, že se to stalo po další výměně baterky (ale nevím), na postup srovnání se už nepamatuji a návod nemohu najít. Poradíte?  

PS: Fotka je z doby, kdy to bylo ještě OK.

Přiložený soubor (y)

• Přiložený soubor  traser.jpg   201,49K   17 Počet stažení

#2 Vladice

Vladice

Začátečník

• Members
  • 45 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha
  • Fanoušek značky:Citizen

Publikováno 12.září.2016 - 13:55

Já mám to samý u mých Seiko, akorát se mi to děje u minutový ručičky, která zůstává 2 minuty před dvanáctou. S jistotou vim, že se to nestalo po výměně baterie, protože tu jsem ještě neměnil. Taky bych uvítal nějakej návrh na "opravu".

Citizen BM6930-57M, Vratislavia Conceptum S4 Kosmos, Seiko SNDC89P2

#3 Boudy

Boudy

Závislák

• Member_50
  • 829 příspěvků(y)
  • Bydlí:Brno

Publikováno 12.září.2016 - 15:22

Ahoj, vyšroubuj korunku, vytáhni ji na poslední pozici - kde se nastavuje čas a horním tlačítkem chrona mačkaj, až si ju posuneš, kam chceš ... 

Spodní ovládá desetiny sekund.

P.S. Ano, mám tje taky a jsou to fakt tool hodinky ...

Na prodej : Nic

Mé hodnocení: Boudy

#4 Datel

Datel

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 202 příspěvků(y)
  • Bydlí:Otrokovice
  • Fanoušek značky:SEIKO, ORIENT

Publikováno 1.září.2019 - 15:25

chlapi super, úplnou náhodou jsem pátral, jak spravit CASIO - mám je  z druhé ruky a návod jsem neštudoval,

myslel jsem, že musím strojek vyndat a ručky porovnat, měly nulu úplně šejdrem (tzn ukazovaly o desítky minut jinam) a ono je to takhle eolegantní

super

#5 Datel

Datel

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 202 příspěvků(y)
  • Bydlí:Otrokovice
  • Fanoušek značky:SEIKO, ORIENT

Publikováno 1.září.2019 - 15:30

dodám, samozřejmě tři stopkové subciferníky - desetiny vteřiny, vteřiny, minuty....