Přejít na obsah

Máte tip co navštívit v Bergamo, Itálie?


Jo.hny

Doporučené příspěvky

Přeji krásný den vespolek, čeká mne říjnový víkend v Bergamo, resp. i Miláno, ale po shlédnutí fotografií je v plánu více času v centru Bergamo.

 

Rád se předem zeptám, zda máte někdo osobní tip (na netu jich je sice dost, ale všiml jsem si že je zde dost cestovatelů..) ať využiji krátký čas co nejlépe..?

 

Zajímají mne krásy architektury, historie, kde si dát skvělou kávu a ochutnat místní kuchyni, nasát trochu atmosféry a zrelaxovat myšlenky.

 

Předem děkuji.

 

(foto inspirativní: http://www.janmiklin.cz/photos/citt-alta-bergamo-10656.jpg)

post-11035-0-14579500-1473860562_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem se tam letos chvilku toulal. Ať se podíváš ve starém městě kamkoliv, neprohloupíš. Podívej se určitě do chrámů na náměstí. To, co uvidíš tam, nenajdeš nikde jinde. Jelikož město nebylo nikdy vypleněno, tak tam na tebe dýchne historie. Krásné obrazy, gobeliny, dřevořezby... Nádhera. Obchůdky a malé restaurace na každém kroku. Nádherná prodejna se sýry v uličce od náměstí. Tam to voní tak, jak to může vonět jen v prostorách, kde se sýr prodává už pár staletí.

Prošel jsem staré město téměř celé a rád se tam vrátím...

Jo a nezapomeň ve starém městě zvedat oči. Mnoho krásného se nachází nahoře na fasádách ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník maxipesfik

Mimo město. Do pár kilometrů ve vesničkách. Ceny řadově nižší, je tam ticho a stejně člověk všude jezdí autem, tak těch 10-15 minut navíc nikoho nezabije...

 Děkuji. Budu bez auta...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...