Přejít na obsah

Stargate II vs Turtle


Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

jsem tu nový, plánuji koupi hodinek: Dosud jsem měl jen dvoje ,,dětská" Casia (poslední mám asi 15 let, přičemž jsem je cca před deseti přestal nosit), čili plánovaný kup budou první hodinky z kovu, první automaty, první hodinky s ručičkami atd... No a poprosím o radu.

 

Mám někoho, kdo mi je může dovézt z USA, limit tak 300 USD. Určitě chci automaty, zatím se rozhoduji mezi Seiko SRP493 (na fotce modrý ciferník, černá luneta), Seiko SRP773 (modré) nebo 777 (černé). Problém je, že v Praze nemám kde vyzkoušet první jmenované (Stargate 2), ty druhé (Turtle) jsem už zkoušel. Zajímá mě především, máte-li tu někdo zkušenosti se Stargate 2 (kvalita zpracování, vzhled naživo, srovnání s Turtle). Takové ty detaily jako že jsou skoro stejné, včetně stejného strojku 4R36, už vím, jen jsem prostě Stargate neviděl a neuvidím.

 

Samozřejmě se nebráním jiným návrhům, ovšem hodinky musí být aspoň zdánlivě decentní, aby bylo možné si je vzít k obleku (jsem matematik, lidi mi dost odpustí, ale Monster k obleku by u pohovoru asi nevypadaly ideálně).

 

post-47295-0-17377200-1474319316_thumb.jpg

post-47295-0-09759400-1474319328_thumb.jpg

post-47295-0-82730500-1474319329_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K obleku nejsou vhodne ani jedny, potapky jsou masivni, bude to vypadat blbe. Pokud nosis oblek jen vyjimecne, tak bez hodinek, jinak bych volil neco decetnejsiho. Klidne taky od Seika. Jinak z uvedenych bych bral zelvy, ja mam modre, ale cerne jsou univerzalnejsi. Jen k nim kvuli absenci tahu budes muset jeste dokoupit nejaky aftermarket.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K obleku nejsou vhodne ani jedny, potapky jsou masivni, bude to vypadat blbe. Pokud nosis oblek jen vyjimecne, tak bez hodinek, jinak bych volil neco decetnejsiho. Klidne taky od Seika. Jinak z uvedenych bych bral zelvy, ja mam modre, ale cerne jsou univerzalnejsi. Jen k nim kvuli absenci tahu budes muset jeste dokoupit nejaky aftermarket.

Díky za názor. S tahem se možná i dají sehnat. K obleku jsem si černé želvy zkoušel a nepřišlo mi to tak špatný, je ale pravda, že jsem docela masivní stavby (teda ehm, do šířky).

 

Jo a díky za radu k nicku, napsal jsem mu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No všechno jsou to vyloženě tool potápky a k obleku se nehodí vážně ani jedny a vždycky to bude vypadat blbě. Takže pokud proti tobě bude na pohovoru sedět někdo, kdo se trochu vyzná (v hodinkách, nebo v pravidlech oblíkání), budeš pro nějak vypadat jako by sis vzal černej polyesterovej oblek, polobotky z umělý kůže a k tomu tričko  ;) Potom jde o pár věcí:

 

1) Oblek nosíš opravdu zřídka - kup si libovolný potápky, který na ten den můžeš prostě nechat doma a nic se nestane, případně časem dokoupit klidně nějaký levný oblekovky (třeba Orient Bambino) pro lepší pocit ;)

2) Oblek nosíš denně - poohlídnout se rovnou po nějakejch lepších oblekovkách a k nim časem dokoupit nějaký takhle specifický potápky jako je Seiko SRP na nějaký to domácí / víkendové / dovolenkové / výletnické nošení.

3) Oblek nosíš denně a často v něm padáš do bazénu - sehnat nějaký umírněný, ne úplně čistokrevný "skoro" potápky ve stylu třeba Omega Aqua Terra (samozřejmě v nižší cenovce), který k obleku nosil i James Bond ;)

Upraveno uživatelem Miro_CZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No všechno jsou to vyloženě tool potápky a k obleku se nehodí vážně ani jedny a vždycky to bude vypadat blbě. Takže pokud proti tobě bude na pohovoru sedět někdo, kdo se trochu vyzná (v hodinkách, nebo v pravidlech oblíkání), budeš pro nějak vypadat jako by sis vzal černej polyesterovej oblek, polobotky z umělý kůže a k tomu tričko  ;) Potom jde o pár věcí:

 

1) Oblek nosíš opravdu zřídka - kup si libovolný potápky, který na ten den můžeš prostě nechat doma a nic se nestane, případně časem dokoupit klidně nějaký levný oblekovky (třeba Orient Bambino) pro lepší pocit ;)

2) Oblek nosíš denně - poohlídnout se rovnou po nějakejch lepších oblekovkách a k nim časem dokoupit nějaký takhle specifický potápky jako je Seiko SRP na nějaký to domácí / víkendové / dovolenkové / výletnické nošení.

3) Oblek nosíš denně a často v něm padáš do bazénu - sehnat nějaký umírněný, ne úplně čistokrevný "skoro" potápky ve stylu třeba Omega Aqua Terra (samozřejmě v nižší cenovce), který k obleku nosil i James Bond ;)

 

Ok, díky, bylo mi definitivně rozmluveno. Oblek nosím zřídka, holt to v něm budu zvládat bez hodinek - teď bych fakt radši tool než oblekovky, už jen proto, že bych musel zas nastudovat nabídky oblekovek, které jsou navíc o dost rozsáhlejší...

 

PS: Nevlastním umělohmotnej oblek ani umělohmotný boty, ale tvrdím, že k takové kombinaci se spíš hodí nějaké pořádně velké Invicty nebo Guess

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stargaty můžu doporučit, skvěle sedí na ruce díky prohnutému pouzdru. Pro představu na mé ( 18cm ) ruce.

Můžu se poptat, jaké máš dojmy ohledně kvality? Jak hezky jde korunka, jak moc pásek ,,wiggluje" (nenapadá mě české slovo pro wiggle), jak jde luneta (nejde moc lehce, drží zaaretovaná,...), jak je opracováno pouzdro atd.?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Můžu se poptat, jaké máš dojmy ohledně kvality? Jak hezky jde korunka, jak moc pásek ,,wiggluje" (nenapadá mě české slovo pro wiggle), jak jde luneta (nejde moc lehce, drží zaaretovaná,...), jak je opracováno pouzdro atd.?

Tak dojmy jsem měl, už jsou pryč. Jinak kvalita výborná, hezké přechody broušených a leštěných ploch, nádherné pouzdro. Tah ocel, plné koncovky, spona plech a newiggluje :-). Luneta trochu ztuha a držela pevně bez vůle. Korunka v pohodě, dobrá manipulace a závit šel lehce. Lumi supr, něco mezi 007 a monstrama. Jediné co mě trochu štvalo byl kiklop, moc velký a moc se na ně nehodil.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dojmy jsem měl, už jsou pryč. Jinak kvalita výborná, hezké přechody broušených a leštěných ploch, nádherné pouzdro. Tah ocel, plné koncovky, spona plech a newiggluje :-). Luneta trochu ztuha a držela pevně bez vůle. Korunka v pohodě, dobrá manipulace a závit šel lehce. Lumi supr, něco mezi 007 a monstrama. Jediné co mě trochu štvalo byl kiklop, moc velký a moc se na ně nehodil.

Dík, ještě mě napadají dvě otázky: Dá se sundat ten kyklop? Pouzdro je nesymetrické, že ano (napravo jakoby větší)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Dík, ještě mě napadají dvě otázky: Dá se sundat ten kyklop? Pouzdro je nesymetrické, že ano (napravo jakoby větší)?

Kyklop lze sundat, ze safíru to jde lépe .... nahřeješ kyklop zapalovačem a skalpelem odloupneš. Tady je ale hardex a ten je měkčí, tak bych to nechal na šikovném hodináři. Ano pouzdro je asymetrické, ale vypadá symetricky :-) Zní to divně, ale to pouzdro vypadá fakt dobře. Vlastně ani nevím, proč jsem je pouštěl :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kyklop lze sundat, ze safíru to jde lépe .... nahřeješ kyklop zapalovačem a skalpelem odloupneš. Tady je ale hardex a ten je měkčí, tak bych to nechal na šikovném hodináři. Ano pouzdro je asymetrické, ale vypadá symetricky :-) Zní to divně, ale to pouzdro vypadá fakt dobře. Vlastně ani nevím, proč jsem je pouštěl :-)

Dík za odpovědi. Právě to pouzdro se mi, až na tu asymetričnost, líbí. Hodináře mám přes ulici, tak si s kyklopem snad poradí. Všeho všudy dík, už je rozhodnuto, Stargate vyhrály, když jsou navíc levnější. A kdyby se mi nelíbily, aspoň bude ve zdejším bazaru dost položek :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...