Přejít na obsah

Bazény, terasy a pergoly


Doporučené příspěvky

  • po měsících...

Chystám se poprvé zimovat bazén, jak řešíte zamrznutí vody, když ji tam necháte přes zimu? Mám zděný, s folií a 1m v zemi, 0,5m nad zemí. Minulý provozovatel jej vždy vypouštěl. Mám obavu, aby mi to případný led nějak nepoškodil, ale nechce se mi vypustit 20 kubíků vody do kanálu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do vody se nahážou prázdné kanystry a pet lahve, jako ne pokrýt hladinu, přiměřeně. Při vytvoření ledu je tlak pomačká a nemá důvod poškodit obvod bazénu.

Asi třetinu vody stejně musíš odpustit. Do vody auqastop a dobře zakrýt, nic složitého.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Tvl včera jsem v rámci připravy třikrát (!) vybiral pisek z filtru. Dvakrát jsem totiž při naplňování filtrační nádoby neudržel perfektní pozici a kolmost středový trubky s tou bambulí, takže kdyz se na ní nasadila hlava s x-cestným ventilem, byla o fous z osy a límec netěsnil. Asi stárnu.

 

Po desiti letech odešlo čerpadlo, měnil jsem za nový a starý možná půjde na repasi.

 

Nicméně nakonec vše zprovozněno a včera jsem zahájil koupací sezónu. Voda 12 stupňů, fantazie! Dneska se dost ochladilo, pres den jsem na to neměl koule, ale před spaním tam vlezu zas...

 

post-30813-0-60990200-1587322694.jpg

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidíš, to je nápad pro vylepšení nouzového stavu, každý večer pěkně zchladit palici :-) Já tam mám nějakou zelenou řasu co se vytvořila při zazimování, voda zdá se v pohodě, aspoň tedy mě. Mám tam frknout nějakou chemii před nastartováním, nebo jenom vyčistit a klasika chlór tabletu? Děkuji za postřehy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidíš, to je nápad pro vylepšení nouzového stavu, každý večer pěkně zchladit palici :-) Já tam mám nějakou zelenou řasu co se vytvořila při zazimování, voda zdá se v pohodě, aspoň tedy mě. Mám tam frknout nějakou chemii před nastartováním, nebo jenom vyčistit a klasika chlór tabletu? Děkuji za postřehy.

Tohle je asi otázka na kolegy tady, já zelenou vodu plnou života každý jaro odčerpám, živočichy odnesu do blizkýho potoka a starou vodou pořádně zaliju stromy a trávník na zahradě. Novou vodu nechám den odstát, pak HCL a o hodinu později Savo. V prvních sezónách jsem taky zkoušel zachovat objem vody a "zachraňovat", ale stálo mě to tolik času a přípravků, že bych si za tu dobu vydělal několikanásobek ceny nový vody. Navíc mi vadilo koupat se v tom zachráněným koktejlu, kterej byl sice hezky modrej, ale plnej chemie i organickejch zbytků.

 

....a včera jsem zahájil koupací sezónu. Voda 12 stupňů, fantazie! Dneska se dost ochladilo, pres den jsem na to neměl koule, ale před spaním tam vlezu zas... :eek: :eek: :eek:

Začal jsem s otužováním už loni na podzim. Prokrvení, imunita a tak. Do hrdiny mám ale daleko, v těch 12 stupních jsem vydržel jen asi šest minut a dneska jsem dal tři minuty a pádil jsem do peřin :) Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

pánové, neměli byste tip na nějakou firmu, která by obstarávala spolehlivě bazén? Zazimovat, připravit na sezónu a servis. Praha západ, Beroun nebo tak něco? Zkoušel jsem různé místní živnostníky, ale bylo to dost tristní. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Ty bys to Vlasto mohl ocenit -  já se včera i dneska koupal v příjemně teplým bazěnu a cca kilometr ode mne se v jezeře koupali hroši. Nevím, proč se mi to vybavilo, s tím obrázkem cos postnul to vůbec nesouvisí :D

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 41 minutami, martar napsal:

Ty bys to Vlasto mohl ocenit -  já se včera i dneska koupal v příjemně teplým bazěnu a cca kilometr ode mne se v jezeře koupali hroši. Nevím, proč se mi to vybavilo, s tím obrázkem cos postnul to vůbec nesouvisí :D

Že ty mě chce naštvat? :D Kdepak to jsi chlapíku, já se cítil při koupání jako na Aljašce :wacko:

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Před hodinou, African napsal:

Že ty mě chce naštvat? :D Kdepak to jsi chlapíku, já se cítil při koupání jako na Aljašce :wacko:

Můžeš si to dopřát kdykoliv taky :)

(Mírně temperovanej bazén: 50.434573,15.798276 ... a hroší jezero: 50.430791,15.793137 )

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...