Přejít na obsah

Bazény, terasy a pergoly


Doporučené příspěvky

Ja bezen resim hlavne kvuli rodine. Osobne vim ze ho uplne nevyuziju a dokazu si predstavit smyslupnejsi radost za ty prachy, navic clovek prijde o moznost okouknout pekne baby v plavkach na koupaku, no ale co by clovek pro tri baby neudelal

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Upraveno uživatelem matous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

K tomu osvětlení, já jsem docela dlouho váhal, na jednu stranu nepopiratelné riziko úrazu elektrickým proudem (prostě někde něco přestane t?snit... a že by se mi chtělo zrovna takhle testovat funkci proudového chrániče, to ne) 

 

 

dyk je to na 12V...

 

Proudovy chranic funguje. Ja mel fitracu udelanou dodatecne normalne s ponorenym cerpadlem a hotovo. Cele zahradni, venkovni zapojeni a vsechny zasuvky venku jsou pres proudovy chranic a pohoda jazz. Vzdyt na nem jsou vsechny koupelny ve vsech domech a bytech. Teda mely by byt. To bys nemohl mit doma ani zasuvku v koupelne na fen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přemýšlel jsi i nad technologiemi? Možná je za těch 5 let, co jsme dělali bazén, něco nového, ale s klidným svědomím doporučím solonizaci. Do bazénu nasypeš pár pytlů soli a jednotka u filtru si z toho sama vyrábí chlór. Absolutně bezúdržbové, jen na začátku sezóny pytel dosypeš. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasné, slaný bazén je super - není nic bezúdržbovějšího. Ostatně, přijde mi to pro oči příjemnější než obyč voda bez soli.

To je relativní, záleží na tom, jak je bazén umístěný, my měnili po pěti letech všechno v dosahu pár metrů, co bylo byť náznakem z kovu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jedu (nadzemni bazen) peroxid, ph- a piskova filtrace a pro deti mne to prijde lepsi nez slana voda ... oba kluci jsou vetisnu casu pod vodou :)

Ale ona ta voda není moc slaná. Ona není ani zdaleka tak slaná jako třeba slzy. Slzy mají 1% soli ve vodě, v bazénu by mělo být cca 0,4%. Myslím, že pro oči je to přirozenější než čistá voda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je relativní, záleží na tom, jak je bazén umístěný, my měnili po pěti letech všechno v dosahu pár metrů, co bylo byť náznakem z kovu.

Tak to musel být nějaký renonc. Páč i otec má slaný bazén už cca 15 roků (já asi 4 roky) a nic podobného se nestalo ani nikomu dalšímu koho znám. Např. nerezový žebřík ponořený dlouhodobě do vody. To že by zrezlo železo považuju za samozřejmost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemam zebrik, mam schody, a skimr i trysky i dnovou vypust mam plastovou. uprimne, vic bojuju s teplotou vody, respektive jejim merenim, pes teplomer dycky vytahne a rozcupuje. kdyz to byl teplomer s najkou figurkou, tak to jeste chapu, pak prisel bilej neutralni a vydrzel dva dny, ted mame na baterky, s displejem, co vypada jak kaca, a uz je na nem par votisku zubu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

dyk je to na 12V...

:D nebudu psát příspěvky po noční šichtě. Nebudu psát příspěvky po noční šichtě... máš samozřejmě pravdu. Hlavně že jsem si to celé dělal. Nedávno jsem čistil zanešený a zařasený prostor za reflektorem a nějak na mě asi zapůsobil ten tlustý mokrý stočený kabel ke světlu :)

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K bezpečnosti dětí: já to řešil plotem kolem bazénu, a už se těším, až ratolesti dosáhnou rozumnější věku a já ho budu moct odstranit, je to hrozná opičárna, nechtěl jsem neprůhledný dřevěný, takže je to řešené průmyslovým svařovaným pletivem a teď skrz to prorůstá vysoká tráva a jetel, blbě se u toho udržuje trávník. Zastřešení pro mě nepřipadá v úvahu, voda by zteplala hned na začátku sezóny. Technologie mám předpotopní, klasickou pískovou filtraci, ale úmyslně předimenzovanou (objem) a čistí skvěle. Na začátku jsem experimentoval s huminovými vyluhy namísto soli, ale kvůli čajové barvě vody to u ostatních členů domácnosti neprošlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lol. Tak to by stalo za to tam dat webkameru, schvalne kolik se jich pobleje do bazenu ;p

Lol. Tak to by stalo za to tam dat webkameru, schvalne kolik se jich pobleje do bazenu ;p

Jak bych tedy radeji na te webkamere nez na bliti koukal holkam na kozy, ale proti gustu, zadny disputat...

:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz ho mam 12 let, take puvodne kvuli detem. Dnes se v nem asi 10x za sezonu vykoupe mladsi dcera, ja tak 5x, zena jednou (kdyz ji tam strcim a pak nesmim na pivo) a starsi dcera nevi, ze mame bazen.

 

Zastreseni se branim, pac je to hnusny a ja debil sem to postavil doprostred zahrady a cumim na to z obyvaku i terasy. Tenkrat jsem Chronomag neznal, aby mi nekdo poradil at to dam stranou, navic, kdyz mam na to misto. Tak jsem alespon letos pri rekonstrukci plotu v zadni casti pozemku udelal branu, aby se mi sem dostal bagr, az me to nasere. A nebo dve tatry hliny a bude misto toho skalka!

 

Pravdou take je, ze jsem loni udelal ten kamenny koberec kolem, sprchu a novou filtraci, vse bratru za pado, takze si to asi jeste chvili necham.

... a kdyz mi Sibir necha za 1/3 ten zahradni nabytek, ... :-)

post-8128-0-44326600-1434053369_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáte někdo doma swim spa? O víkendu jsme byli u švagra a má na zahradě tohle

 

http://www.usspa.cz/cs/virivky-a-bazeny/usspa-swim/swim-spa-xl-11198.shtml

 

nechával jsem nacenit ještě

 

http://www.spa-studio.cz/cs/swimspa/octopus/

 

a o víkendu chceme obejít jejich prodejny a nechat si to ukázat. Pro naše účely, by to bylo naprosto vyhovující, údržba ne tak náročná jak u normálnho bazénu a využívali bychom to celoročně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáte někdo doma swim spa? O víkendu jsme byli u švagra a má na zahradě tohle

 

http://www.usspa.cz/cs/virivky-a-bazeny/usspa-swim/swim-spa-xl-11198.shtml

 

nechával jsem nacenit ještě

 

http://www.spa-studio.cz/cs/swimspa/octopus/

 

a o víkendu chceme obejít jejich prodejny a nechat si to ukázat. Pro naše účely, by to bylo naprosto vyhovující, údržba ne tak náročná jak u normálnho bazénu a využívali bychom to celoročně.

Jak by jsi znal cenu, mohl by jsi sem hodit? Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...