Přejít na obsah

Fotka

World Traveler

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2 odpovědí na toto téma

#1 šíma

šíma

Nešiju řemeny

• Member_50
  • 1 346 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha
  • Fanoušek značky:Hodinky, kytara, kolo, badminton
    Registrace 24.11.2006

Publikováno 24.září.2016 - 16:30

Objednal jsem si u kamaráda v USA quartzové Airman World traveler, cena byla neodolatelaná, přiveze mi je sice až v květnu, ale mam velmi podobné (stejné pouzdro) Base 22, tak to nějak přežiju. Ale jsem poněkud v rozpacích z té vnější otočné lunety s názvy světových měst. Base 22 ukazují čas ve třech časových pásmech, když je u nás např. poledne, je v Pekingu 18:00 a nastavim si tedy GMT ručku na vnitřní 24 hodinové stupnici na 18:00 a můžu sledovat cínský čas. V New Yorku je šest ráno, nastavim tedy otočnou lunetu s 24 hodinovou stupnicí tak, aby GMT ručka na ní ukazovala na 6:00 a můžu sledovat čas v NYC. Jak to ale funguje, kdyz na lunetě nejsou čísla, ale jen názvy měst? Poradí někdo..?

Oris Artelier Small Second Pointer Day, Omega Seamaster Professional 300M, Citizen Nighthawk Eco-Drive WR 200, Tissot Marquise, Casio GWM500A, Casio F-E10

#2 EDYMI

EDYMI

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 401 příspěvků(y)
  • Bydlí:mesto krakenov

Publikováno 29.září.2016 - 18:11

Neviem presne ako to má riešené Airman World Traveler, ale Seiko má v návode k SRP127K to čo je na foto. Princíp bude zrejme podobný.

Přiložený soubor (y)

"Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.

#3 šíma

šíma

Nešiju řemeny

• Member_50
  • 1 346 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha
  • Fanoušek značky:Hodinky, kytara, kolo, badminton
    Registrace 24.11.2006

Publikováno 1.říjen.2016 - 19:28

Uz mě to taky konečně trklo, World Timery maji na rozdíl od techto Seiko jeste 24 hodinovou ručku, takže lze relativne přesně odečítat čas v druhém pásmu na vnitrni stupnici a orientačně v tretim pásmu na lunetě s názvy měst.

Oris Artelier Small Second Pointer Day, Omega Seamaster Professional 300M, Citizen Nighthawk Eco-Drive WR 200, Tissot Marquise, Casio GWM500A, Casio F-E10