Přejít na obsah

Zenith El Primero Range Rover SE


sashator

Doporučené příspěvky

Na Hodinkee.com proběhla zpráva o novém modelu téhle klasiky, který vznikl partnerstvím Land Roveru a Zenithu. Mně osobně se hodinky líbí. Hliníkový pouzdro (odkaz na karoserii Range Roveru) potažený keramikou v kombinaci s šedivým broušeným cifrem je povedená kombinace. Zajímavostí tohoto spojení je i to, že v roce 1969 vznikly právě obě ikony těchto značek- Range Rover a El Primero. Cenovka tohoto modelu bude 7700USD. Jak jsem pochopil nejedná se o limitku, takže na každýho se případně dostane :D

222.jpg?ixlib=rails-1.1.0&auto=format&ch

z.jpg?ixlib=rails-1.1.0&auto=format&ch=W

 

zdroj: https://www.hodinkee.com/articles/zenith-el-primero-range-rover-special-edition-introducing

Upraveno uživatelem sashator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

Zenith je mrtvej vod tý doby co distribuuje mezi lid prolínájící se subciferníky (vypadá to jak nefunkční čínský napodobeniny čehosi) .... poslední srozumitelný chrono model byl "starý" El Primero ..... potom už jenom samý rádoby chronohnoje

Upraveno uživatelem YPO
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škoda, že se hliník neodstěhoval do Humpolce :(.

Rozumově nedokážu pobrat jakou výhodu ten hliník má mít. A když to potahují keramikou, tak to zase už není hliník. Jakou bude mít ten potah výdrž? Ťukance, ošoupání? Takový experiment je tak trochu na nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou parádní, určitě to dopadlo o tisíc procent lépe než spojení Breitlingu s Bentley. No a ten materiál, jsem tedy sám moc zvědav jak se to pouzdro bude chovat, ale myslím že Zenith žádnou neotestovanou srajdu do světa nepustí. Hezké, mě se tedy líbí dost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě ty prolínající subcifry se mi na nich vždycky líbily. Asi jsem jeden z mála, co furt něco nestopuje, když to tak všem vadí...jinak kombinace hliníku s keramikou bych se zas tak nebál- bude to lehký, díky keramice míň náchylný na poškrábaní, proč ne. Koneckonců Emperory od Seika maj podobnou kombinaci titan-keramika a že by se nějak snadno dojebaly se říct nedá. A předpokládám, že tenhle materiál po Zenithu chtěli právě chlapci od Land Roveru, aby to spojení dávalo větší smysl. A taky si nemyslím, že by Zenith vypustil nějakou měkkou srajdu

 

 

Jinak už to vypustili i na ofiko stránkách: http://www.zenith-watches.com/en_en/land-rover ...nemůžu si pomoct, ale fakt se mi líbí- ten cifr nemá chybu

 

zenith-El-Primero-Range-Rover-Special-Ed

 

zdroj fotky: https://monochrome-watches.com/introducing-zenith-el-primero-range-rover-special-edition-price-and-specs/ (je zde i uvedena evropská cena 7900EUR)

Upraveno uživatelem sashator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Open Heart bez turba se mi taky hnusí, ale vy ho snad někdo v tomhle vlákně vidíte?  :unsure:

A je tu fakt někdo, kdo by na tomto konkrétním hodinovém sčítači stopek nezvládl odečíst čas?  :blink:

Mám pár chron kde není vůbec - a i když i na těchdle 42mm Zenithkách bych určitě nějakou tu hnidu našel (třeba zmiňovaný hliníkový korpus a nebo subjektivně nehezké zakončení nožek), tak decentní zapuštění věnce dolního subdialu pod horní mi určitě vadí míň, než když konkurence (Rolex, Omega, Breitling, Fortis, Hamilton,...) kvůli olbřímím lunetám subdialama vykusuje indexy a luminiscenci na hlavním ciferníku...  <_<

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za sebe můžu říct, že se mě moc líběj- trochu mě vadí ( asi subjektivní pocit ), že při spuštění chrona bych rychle neodečetl přesnou dobu ( ručičky chrona mě přijdou titěrné/ málo výrazné a dle obrázků asi i málo lumi ), ale asi je to hloupost, kdo by tenhle skvost bral na sport?

Doufám, že je někdy uvidím naživo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za sebe můžu říct, že se mě moc líběj- trochu mě vadí ( asi subjektivní pocit ), že při spuštění chrona bych rychle neodečetl přesnou dobu ( ručičky chrona mě přijdou titěrné/ málo výrazné a dle obrázků asi i málo lumi ), ale asi je to hloupost, kdo by tenhle skvost bral na sport?

Doufám, že je někdy uvidím naživo.

Píšeš to přesně.

Já na těch mých vintážních El Primero, kolikrát na první pohled ani nevidím, kolik je hodin a přesto je mám na ruce moc rád  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...