Přejít na obsah

oblekovky - Nomos vs Montblanc


Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

jelikož oblek jsou moje denní "montérky" chystám se koupit si nějaké slušnější oblekovky.

představa je:

 

průměr <38 mm

trouštka <8 mm

světlý ciferník

ruční nátah

ideálně mimostředná vteřinovka nebo bez

žádné další komplikace než vteřinovka

rozpočet cca 2 tis. EUR

 

Aktuální favorité jsou Nomos Orion a Montblanc Heritage ultra slim. Nomos asi je z hlediska chronomagora asi lepší volba, nicméně, MB Heritate slim s ETA Peseux je základ pro Nomos Alpha strojek a maliko více se mi líbí kratší nožky MB vs dlouhé dlouhé pouzdro Nomosu.

Pokud bych šel do Nomosu přemýšlím o vel. 35 mm (Orion se dodává ve vel. 33, 35 a 38) MB je 38 mm.

 

Co Vy na to?

Upraveno uživatelem Ronin13
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych bral Nomos.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nomos 38 nebo Junghans Handaufzug, jehož strojek také vychází z Peseux 7001. Proč chceš 35 mm? Máš zápěstí 11 cm?

Upraveno uživatelem Frostie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za rady, tak nějak jsem čekal, že většina bude pro Nomos. Oboje se mi moc líbí, Bohužel jsem Orion na vlastní oči neviděl, máte ho někdo? Pokud ano, jakou velikost?

mám obvod ruky 17,5 cm.

 

Jinak souhlasím, MB je hodně inspirováno JLC (Master ultra slim by se mi moc líbil...), ale je to jedna skupina, pokud se nepletu.

 

Junghans je designově pěkný, ale jako značka mě novodobý Junghans nijak zvlášť nezaujal.

 

cenově vychází vše dost podobně...

Cena MB je cca 38 tis CZK v Hong Kongu

Orion 35mm je 42 tis. CZK a Orion 38mm je za 52 tis. CZK (officiální web) ceny by měly jít snížit od dopočet DPH při poslání do HK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nomos 38 nebo Junghans Handaufzug, jehož strojek také vychází z Peseux 7001. Proč chceš 35 mm? Máš zápěstí 11 cm?

 

nemám zápěstí 11 cm, ale přišlo mi, že Orion má poměrně vysoké pouzdro (lug to lug) téměř 47mm ve vel 38mm. Oblekovky by neměly být přehnaně velké. Normálně nosím Tudor Black Bay či Stowa Flieger (oboje mají na výšku 50 mm), řekl bych, že pro mojí ruku je to max.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 17,5 je 38 mm skoro malé, respektive akorát. O menších dámských velikostech bych ani u oblekovek neuvažoval.

 

Jen nerozumím tomu, proč by sis měl nechávat Nomosy do Hongkongu posílat, když je tato destinace z Glashütte v pravidelných týdenních intervalech zásobována. Seznam Nomos dealerů zde:

 

http://www.nomos-glashuette.com/nc/de/services/kundenservice/fachhaendlersuche/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemám zápěstí 11 cm, ale přišlo mi, že Orion má poměrně vysoké pouzdro (lug to lug) téměř 47mm ve vel 38mm. Oblekovky by neměly být přehnaně velké. Normálně nosím Tudor Black Bay či Stowa Flieger (oboje mají na výšku 50 mm), řekl bych, že pro mojí ruku je to max.

Ok, nicméně L2L 47 mm je na tvé zápěstí absolutně v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, nicméně L2L 47 mm je na tvé zápěstí absolutně v pohodě.

 

Oprava u Orion38 je to 48mm (alespoň dle "Blogtowatch"), Orion 35 je 44mm L2L. Tudor BB a Stowa Flieger jsou oboje 50mm. Osobně se mi zdá, že 48mm na oblekovky je poměrně hodně... Musím holt zkusit na vlastní kůži :)

Upraveno uživatelem Ronin13
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oprava u Orion38 je to 48mm (alespoň dle "Blogtowatch"), Orion 35 je 44mm L2L. Tudor BB a Stowa Flieger jsou oboje 50mm. Osobně se mi zdá, že 48mm na oblekovky je poměrně hodně... Musím holt zkusit na vlastní kůži :)

Tak určitě, návštěvou v Glashütte nebo Chronoshopu či u jiného vhodného dealera (dle vybraného typu) určitě nic nepokazíš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Nomos 38 nebo Junghans Handaufzug, jehož strojek také vychází z Peseux 7001. Proč chceš 35 mm? Máš zápěstí 11 cm?

Hele, Frostie, tohle je nekolikaty vlakno, kde registruju tyhle priblbly poznamky na damsky velikosti. De facto vsechno, co se ti zda na tvoji paratu maly, je automaticky detska velikost? Co je to za picovinu? Ja mam ruku 20-21 a nosim jak vintazni 36mm hodinky, tak tunaky, ktery maj 52mm. Nemyslis si, ze je to spis o pocitu kazdyho, jak mu co sedi? Driv taky chlapi nebyli chudinky a tyhle, dokonce i mensi velikosti,se naprosto bezne nosily...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam stejně velkou ruku a pr. 35-39mm je pro mě naprosto ideální rozptyl hodinek bez lunety. Nebál bych se třeba ani 34mm OP, co nosí Filo. Naopak přes 39mm Expů co mam právě na ruce bych zas nešel směrem nahoru. Že jsou to dámské velikost je samozřejme naprostý nesmysl :) L2L do 50mm (včetně) beru jako v pohodě nositelný, ale za sebe čím méně tím lépe.

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, Montblanc byla predevsim jedna z mnoha svycarskych firem, ktery zapadaly do, rekl bych, lepsiho prumeru. Jakozto hodinari jsou vice videt rekneme poslednich 15-20 let, takovych firem byla kupa. Jejich psaci potreby jsou imho mnohem prodavanejsi a popularnejsi komoditou, nez hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...