Přejít na obsah


thubalek

Zaregistrován: 21 led 2007
Offline Naposledy aktivní: Dnes, 19:37
-----

Příspěvky, které jsem vložil

V tématu:Black Mako 3minuty deně

7.září.2018 - 06:36A ted k memu dotazu, kde a jak nejcasteji merite presnost? Ja to delal na toolwatch.io, zda se vam tech 5 vterin realnych?


Já si na to napsal appku, protože se mi WatchCheck úplně nelibil.

Mrkni na https://acwat.page.l...2D5NPe5JtX2bj26, při instalaci z tohohle linku budeš mít 25% slevu, kdybyses rozhodl si dokoupit prémiové funkce. Ale funkční je i bez placení. A je bez reklam.

Ještě přikládám ukázkový graf:
578791f7684145c6bcaf3b1e5c4ea8e3.jpg

Odesláno z mého Pixel pomocí Tapatalk

V tématu:Mako II - predbiehaju velmi

6.září.2018 - 20:03

Hele, nejsem hodinář a o hodinkách jen dokážu blafovat a skoro nic o nich nevím :-)

Ale podle mě vibrograf měří frekvenci strojku (každý kalibr má parametr beats-per-hour) a podle toho dokáže určit, jak moc jsou přesné (pokud těch beatů má být (vymyslím si) 36 000 a je jich 35900, tak to znamená, že se budou zpožďovat.

Problém je, že mechanické kalibry jsou ovlivnitelné tím, co se děje s rukou, na které jsou.

Čili normální kalibry je třeba přizpůsobit zvyklostem uživatele (pokud hodně běhám, budu je muset posunou trochu směrem ke zpožděn), pokud jsem šachista, budu je chtít posunout zase někam jinam.

Tímhle postupem lze upravit hodinky uživateli na míru s rozumnou přesností.

Na to se ale každý hodinář vykašle, je to hodně práce za málo peněz.

Na druhou stranu ten strojek, který popisujete, vypadá dost divně. Takový rozdíl mezi klidovou přesností a přesností na ruce? Minuta? To se mi zdá, jak kdyby s tím kalibrem něco bylo. Možná bych vyměnil hodináře :-)

Odesláno z mého Pixel pomocí Tapatalk

V tématu:Mako II - predbiehaju velmi

6.září.2018 - 16:20

Já mám Orienty ještě se starším kalibrem a ty jedou standardně +20 denně, když leží na stole tak dělají +10. Takže to, jestli jsou na ruce určitě má vliv.

Ale měl jsem novodobé PRIM Sport (kalibr Miyota 8205 myslím) od MPM. Reklamoval jsem je že se předbíhají o 30 sekund denně.

Vzali si je do značkového servisu, otevřeli, zapatlali strojek, udělali tlakovou zkoušku a o kolik bys řekl, že se pak předcházely? Od 29.5 sekundy denně.

Ono se seřizování hodinek jen podle vibrografu asi nejde. Chce to je nosit, změřit, poštelovat trochou, změřit, a tak pořád dokola.

Lepší hodináři pak mají takový sofistikovaný přístroj, kde se ty hodinky přetáčejí a to simuluje různé polohy hodinek. A hodinář to nastaví tak, aby to v průměru šlo dobře, ne jen v jedné poloze.

Jinak můžeš zkusit třeba tuhle Android appku: https://play.google....h_accuracy_tool

Pro jedny hodinky je plně funkční zdarma a bez reklam.

Pokud bys ji chtěl náhodou koupit, tam z tohohle linku ji budeš mít s 25% slevou (https://acwat.page.l...2D5NPe5JtX2bj26)

Odesláno z mého Pixel pomocí Tapatalk

V tématu:Vostok Amphibia

6.září.2018 - 09:22

Jo, ale jedna věc mě na těch Citizenech štve: nastavily u laťku v kategorii potápek tak vysoko, že všechny další potápky, které si koupím mě časem začnou v něčem vadit.

Odesláno z mého Pixel pomocí Tapatalk

V tématu:Vostok Amphibia

6.září.2018 - 09:14

Hele, náhodou Citizen NY-0040 mám a jsou to úplně nejlepší mechanické hodinky v mojí sbírce (ale nejsem velký sběratel).

Přesnost jak Quartzky (nekecám, viz graf), v noci svítí jak o pouti, ISO diver certifikace, tah s mikroregulací. A stály mě na Filipínách něco kolem 3000 Kč (před deseti lety). Jen trochu lituju, že jsem nekoupil ty s celosvítícím ciferníkem, ale černou klasiku.

Ale jsou až příliš nudně dokonalé, nedá se na nich tak kutit, jak na Amphibiích :-)2b229e727ffb18ed0761b8c21b5d4860.jpg

Odesláno z mého Pixel pomocí Tapatalk