Přejít na obsah


ramon

Zaregistrován: 06 bře 2007
Offline Naposledy aktivní: Dnes, 12:37
-----

Příspěvky, které jsem vložil

V tématu:Pražské hodinářství

Dnes, 11:20

Aha, tak to jsem nevěděl, myslel jsem, že nové díly jinak nejsou dostupné. Právě že jsem se s hodinářem bavil, a říkal, že ten strojek má přes  50 let, a tak je to docela normální, že není z nejpřesnějších. Už je po opravě seřizoval podruhé, předtím šly dost do plusu, teď  jdou na stole tak okolo -10s, ale na ruce přes -30, a prý s tím nejde nic víc  dělat.


V tématu:Pražské hodinářství

Včera, 22:50

Stroj byl celý rozebrán, vyčištěn a namazán. Vedeno jako "celková oprava" . Hodinky byly předtím funkční a nic z dílů ve stroji nebylo měněno. Předpokládal jsem, že u starých hodinek krom autorizáku nikdo při generálce díly ve stroji nemění krom případu že je něco úplně zničené a hodinky nejdou. Ano, bylo to za pár tisícovek, proto jsem volil neautorizovaný servis, předpokládal jsem, že je to takto adekvátní cena, protože mi připadalo, že jestli hodinář dělá starou ETU nebo Rolexky je podobně náročná práce, pokud se neshání díly. Hodinář řekl předem, že pokud strojek normálně běží, není potřeba do strojku nic shánět. Co se vlastně dělá při tom periodickém servisu? To se jen přemázne setrvačka a krok?


V tématu:Pražské hodinářství

Včera, 18:44

Prosím o váš názor jestli je normální, že starý Rolexky datejusty 1600 po neoriginálním, ale kvalitním servisu dělají při nošení přes půl minuty za den, a nedá se s tím nic dělat. A nebo je to blbost?


V tématu:Zarezlý vlásek na setrvačce

15.září.2018 - 17:06

Hmm tak to je horší, než jsem čekal. Ještě že to už vím. Vždycky jsem si myslel, že nahradit vlásek jiným je pro hodináře větší sranda, než opravovat zlomenou hřídel.


V tématu:Zarezlý vlásek na setrvačce

14.září.2018 - 21:18

Z nějakých jiných hodinek. Mám třeba spoustu různých vraků, hřídele polámané, ale vlásky většinou OK.