Přejít na obsah


fnovak66

Zaregistrován: 15 zář 2011
Offline Naposledy aktivní: 29.04.2015 - 09:12
-----

Příspěvky, které jsem vložil

V tématu:Casio Pro Trek

21.květen.2012 - 16:01

Přesně tak s tím výškoměrem, já ho taky využívám tak z 90% na zjištění výškovýho rozdílů oproti výchozímu bodu např. na kole nebo při výšlapech. Ale samozřejmě když už narazím na nějaký výškový bod, tak hned zkontroluju a nakalibruju. Někdy když pak jedu zase kolem stejnýho výškovýho bodu, tak je rozdíl jenom 5m, ale většinou se ta odchylka pohybuje kolem 20-40m. S tím se ale musí počítat. Vyrobce taky v manuálu uvídí, že jsou hodinky co se týče výškoměru nevhodné pro měčení při seskoku padákem a podobné aktivity. To souvisí taky s rychlostí měření.

Pro mě je taky funkce zobrazení východu a západu slunce užitečnější než fáze měsíce a příliv/odliv.  Modely PRW-2500 východ a západ slunce myslím  nezobrazují, mezi těma a PRW-2000 jsem se rozhodoval a vyhrály nakonec ty 2000.


Jo, ty PRW-2500 se mi designově líbí, ale právě že je tam dost velký kus displeje zabrán pro mě zbytečným grafem přílivu, tak vypadly z výběru. Zase kdyby ten displej, tak jak je, využili více - místo grafu přílivu další číslice, nebo třeba jiná grafika (např. nějaké graf. znázornění východu a západu slunce, nebo větší graf tlaku, případně prostě větší bodová matice pro zobrazení různých ikon, grafů atd, tak by to byla bomba :blowup:.

V tématu:Casio Pro Trek

21.květen.2012 - 15:52

Casio Pro Trek 1200T-7 (kúpené 2008) sú vynikajúce hodinky na turistiku. V kancelárii mi trochu vadí ich výška 16,8 mm. Fotené mobilom.


Pěkné hodinky, ale ta výška dřívějších modelů Proteků mě poněkud odrazovala. Zase je pravda, že tím získávají důstojnosti :notworthy:.

V tématu:Casio Pro Trek

17.květen.2012 - 09:12

Pokud ti vyšli v tomto vstříc, tak se nedivím že si je koupil u nich, třeba když pak budeš v budoucnu u nich zase nějaký kupovat, podaří se ti je ukecat za internetovou cenu. Mě to to jednou v planeo podařilo když si otec jedny Casioa kupoval.
Díval jsem se na net na ty GW-7900RD a to jsou pěkný kousky, v té červené jsem je snad ani nikdy neviděl. A přítelkyni chválím výběr hodinek :) Je to celkem vzácnost vidět G-čka na holkách, to už spíš baby G.


Jo, to bych mohl někdy v budoucnu zkusit, nenapadlo mě, že by šlo v takovémto obchodě smlouvat.
Přítelkyni se ty G-shocky líbí, řekl bych, že je dneska i obecná móda nosit něco obřího na ruce, takže ty G-shocky do této módy po letech zase zapadly. Zaujaly ji napřed designově ty GA-120, ty jsou také obří, ale jsou nešťasně zkonstruhované - nevím, jak to vůbec mohl někdo myslet vážně, že za tmy z nich opravdu čas nepřečteš, i když mají osvětlení. Jsem radši, že má nakonec ty  GW-7900RD, mají sice inverzní displej, který také trochu ztěžuje čtení času při světle, ale paradoxně je díky iluminátoru výborně čitelný za tmy - naopak tolik neoslňuje jako podsvícení na PRW-2000. A také je přítelkyně ráda, že mají rádiové řízení, alespoň má jistotu, že má vždy přesný čas, na starých digitálkách se jí to rozjíždělo o minuty, takže když jezdila po 22:00 večer domu z práce, tak netušila, jestli už jí autobus ujel, nebo ne.
Mají také funkci zobrazení stavu přílivu, což je u nás suchozemců hodně nadbytečná funkce, no ale jiné podobné, řízené rádiem už neměli, tak holt to má takto. Lepší by místo toho byla třeba funkce zobrazení východu a západu slunce, ta se mi na těch PRW-2000 líbí, a může být někdy i užitečná.

V tématu:Casio Pro Trek

17.květen.2012 - 08:49

Ahoj,
co mě ale na PRW-2000 mrzí je výškoměr, který ukazuje po 5 m. Další již méně podstatný problém je kompas, který jak jsem zde již psal se asi po 20 sec
vypiná. ( U Suunto tyto problémy nejsou).


No, já to jako nějaký velký problém nevidím, myslím, že ta přesnost je dostatečná, stejně je to měření ovlivněno kromě přesnosti samotného senzoru i přírodními pomínkami - průběžná změna tlaku, okamžitá místní změna tlaku díky větru, teplota, nevím, jestli třeba i vlhkost nemůže mít vliv na toto měření, takže mě to stačí - hlavní použití stejně vidím například ve změření si, kolik jsem toho nastoupal při lezení na nějaký kopec - např. Milešovka - 800m, a více, takže si myslím, že chyba +-5m už není tak podstatná. Možná, že ty SUUNTA mají to měření výšky kvalitnější, ale zase mají (z mého pohledu) mnoho jiných nedostatků, takže to neřeším. Vypínání kompasu  mě také nijak netíží, pro zorientování to stačí, a kdybych ho potřeboval častěji (napadá mě třeba pro orientaci v nějakém skalním bludišti), tak ho holt pokažté "vydráždím" tlačítkem.

V tématu:Casio Pro Trek

16.květen.2012 - 14:21

Jo, na ten font se dá nakonec zvyknout, alespoň je to změna, když to střídáš. Ale přeci jen, když jsem se rozhodoval zda to či to, tak to byl jeden z faktorů, který mě převážil k těm Protrekům.
K té slevě - a to si představ, jak mi bylo, když jsem v té prodejně koupil ty PRW-2000, a oni pak týden na to vyvěsili slevu 30% na všechny CASIA (a jiné slevy na ostatní kompletní sortiment) !  Já vím, že bych je koupil na internetu o pár stovek levněji, ale tady jsem je koupil za plnou ofic. cenu proto, že mi před tím po nějakém váhání nakonec vzali zpět GA-120A, které jsem tam koupil přítelkyni, které se líbily, ale těsně před vánoci je už na e-shopech neměli, tak jsem běžel sem, ale pak jsme zjistili, že po tmě se z nich nedá přečíst čas, tak jsem je šel vrátit. Když mi je pak vzali zpět, byla tam celkem ochotná paní vedoucí, tak jsem řekl, že jim udělám kšeft a koupil jse u nich ty PRW-2000. Později se dušovali, že o té slevě dopředu netušili, no nevím. Ale koupil jsem v té slevě alespoň přítelkyni G-shocky GW-7900RD, tak jsem ušetřil alespoň něco. U nich ty tlačítka jdou přiměřeně, to je dobrý. Ale pak, když mě táhla ta sleva, že bych ještě něco koupil, (měli teda už jen malý výběr ) tak jsem chtěl vzít ty Mudmany, ale když jsem zkoušel ty jejich tlačítka (jsou svojí extrémní tuhostí vyhlášené, asi kvůli pořádné odolnosti při nárazech) tak jsem zjistil, že je to už fakt skoro nepoužitelné, člověk by si na tom zlomil prsty. Pak už měli kromě DW-5600 (je to klasika, ale zas nevypadají natolik G-shockovsky, aby mě zaujaly ) takové celkem nevýrazné kousky.  Ale ty přítelčiny GW-7900RD jsou pořádná G-shock "baga" ty se mi líbí, v černé barvě bych je bral.