Přejít na obsah


Chronomag

Zaregistrován: 28 úno 2005
Offline Naposledy aktivní: Soukromé
****-

Témata které jsem založil

Právě jsem prodal Chronomag

29.červen.2018 - 19:08

Právě jsem podepsal smlouvu, jíž jsem prodal Chronomag společnosti Tempus Consulting zastupované Robertem Wolfem, na fóru vystupujícím pod přezdívkou Bert. Poprvé, zcela výjimečně a neopakovatelně jsem porušil odvěké přikázání fóra Chronomagu, že občanská jména se s přezdívkou na fóru nikdy nespojují. Důvod je jednoduchý, chceme dát transparentně vědět, co se stalo.  

První článek jsem jako Chronomag vydal 19. listopadu 2004, letos tedy bude Chronomagu čtrnáct let. A to je pořádná porce let. O rok později byl už Chronomag etablovaným zdrojem a mě posloužil v článku na Lupě jako case-study, že stále mohou vznikat výdělečné servery. Jenže příběh Chronomagu byl spojený se mnou a s tím, že moje podnikání se od médií postupně odvracelo. Chronomag se nestal základem webového impéria, naopak většinu ostatních webových projektů jsem bez milosti rozprodal, abych si uvolnil ruce. Jen Chronomag zůstával, z části z nostalgie, z další části i z pocitu zodpovědnosti. Komunita, která kolem něj vznikla, byla obrovská a vážil jsem si jí.

Provedl jsem několik pokusů Chronomag převést na "vyšší level", ať už to znamenalo cokoliv. Vždy jsem prokázal dvě věci: může jít o výdělečné médium, to za prvé. A za druhé, organizovat média již nemohu a nechci, ubírám se jiným směrem, než rutinně řídit magazín, na jehož tvorbě mám všechno dávno vyzkoumáno. Nejsem udržovat směru, jsem profesionální převraceš schémat.

A tak se Chronomag stal mojí morální zátěží. Až letos jsem se odhodlal k tomu, že se od ně skutečně odříznu po všech směrech a předám ho někomu, kdo jej bude dále rozvíjet. I proto, že už jsem pozici Chronomagu vnímal jako trh zhoršující: Chronomag blokuje na internetovém trhu místo, do kterého nemůže nikdo nijak snadno proniknout. A že pár pokusů bylo. A sám se nikam rozvíjel a bylo jasné, že já jej už nikam rozvíjet nebudu.

V soutěži krásy, kterou jsme vypsal mezi příznivci Chronomagu, se mi dostalo celé řady myšlenek a konceptů, co by kdo s Chronomagem chtěl dělat. Na závěr jsem vybral čtyři koncepty, které splňovaly podmínky, jež považuji za stěžejní pro udržení Chronomagu.
1) šlo o členy fóra, fanoušky, srdcaře do hodinařiny, kteří jsou s ní spojeni a mají detailní znalost oboru i trhu
2) mají zkušenosti v podnikání a motivaci uspět
3) mají dostatek prostředků na to, aby mohli zainvestovat takové myšlenky

Nakonec jsem si rozvažování usnadnil tím, že jsem zneužil svého slibu vůči Josefu Kholovi, že v případě o uvažování o budoucnosti fóra přihlédnu k jeho hlasu s ohledem na jeho zásluhy. A zvolil jsem vizi Berta.

V tuto chvíli jsou vyřízeny úřední náležitosti, tedy podepsána smlouva. V průběhu měsíce dojde k technickému převodu serveru i domény na Tempus Consulting, veškerá oprávnění v systému již tato společnost má, ale k přechodu bude docházet postupně. Robert Wolf sám chce představit svoji vizi, ke které jsem mu slibil být radou nápomocen, bude-li si to přát. Omlouvá se, že to může pár hodin či dní trvat, je na cestě do ciziny. Tím ale také můj faktický vliv na chod Chronomagu končí, což je dobře, protože jste jej mnoho let nevnímali.

Konec mého vlastnictví Chronomagu měl symbolickou předehru. Ve čtvrtek jsem se měl fotit na kandidátku do Brandýsko-Boleslavských komunálních voleb, kde jsem leader pirátské kandidátky. Po letech, kdy na ruce nosím jen běžecké Garminy (a zrovna ten den jsem si koupil nové Forerunnery 645), jsem se rozhodl vzít si mechanické hodinky. Lépe se hodí ke košili. A otevřel jsem kazetu se svou sbírkou. Nejdříve se mi udělalo nevolno, když jsem si vzpomněl na všechno, co bych ještě na Chronomagu měl udělat. A pak jsem neomylně sáhl po první limitované edici Prim Chronomag, která vznikla v roce 2006 a začala novodobou slávu značky.

Děkuji vám všem, jste skvělá komunita. Děkuji za zkušenosti, které se mi dostalo a za výborná přátelství, jimiž jste mě poctili. Věřím, že tahle změna bude k lepšímu pro nás pro všechny. A že já sám se snad jednou budu moct k mechanickým hodinkám vrátit, aniž by mne obestíraly mrákoty, co všechno musím rychle na fóru přeinstalovat.

Děkuji všem, kteří s nabídkou na provoz fóra přišli, protože to je odvaha, kterou je v téhle zemi potřeba ocenit.

ze srdce váš Chronomág, Patrick Zandl


Opraveny nefungující SZ

18.duben.2018 - 11:50

Od této chvíle by měly být opravené nefungující soukromé zprávy. Omlouvám se za to, vydusil jsem se na tom slušně. 

 

V krátkosti: někdy 26/3 přestaly fungovat, rychle se ukázalo, že je nakopnutá databáze. Zkusili jsme ji obnovit ze zálohy, ale bylo potřeba oddělit již publikovaná data. Nakonec zasáhnul odborník, který spustil několik příkazů na obnovení databáze a databázi se podařilo opravit bez nějaký větších harakiri. Příčinou pádu nakonec byla vypnutá průběžná optimalizace databáze - těch zpráv je tam nezkutečné množství. 

 

Omlouvám se za nesnáze a snad to zase chvíli vydrží (optimalizaci jsme zapnuli na režim průběžně).


Záměr prodat Chronomag

18.březen.2018 - 19:40

Neříká se to lehko ani snadno, ale po mnoha letech, kdy nedostatek mé péče Chronomagu neprospívá, přišel čas si přiznat, že nemám ani motivaci, ani sílu jej dále rozvíjet a chtěl bych si jej napříště už jenom číst. Proto jsem se rozhodl pro Chronomag najít kupce, který jej bude dále rozvíjet jako místo, kde se mohou čeští fanoušci hodinek potkávat a kde najdou informace.  
 
Toto je výzva k něčemu, co bych nazval "podání nabídek".
 
Chronomag má za sebou třináctiletou existenci a stal se uznávaným referenčním bodem na českém internetu v oblasti hodinařiny. Měsíčně jen navštíví 50 000 unikátních návštěvníků, z nichž téměř polovina jsou registrovaní uživatelé. Populární bývaly nejenom redakční články, ale i diskusní fórum. Příjmy má server dnes vcelku zanedbatelné (cca 15000 Kč měsíčně), protože reklama na něm není nijak prodávána kromě systému CPEX a ročních dobrovolných příspěvků členů fóra.
 
Předmětem prodeje je doména Chronomag.cz a veškerý její obsah (a příslušná práva). Prodej proběhne fakticky převodem domény, součástí prodeje není dosavadní společnost vedoucí doménu, ani žádná technologie (software pro fórum je nutno koupit zvláště, licence není přenosná, stodolarové řády). Lze domluvit pomoc s technickým převodem i obchodní/technické poradenství po přechodnou dobu po převodu.    
 
Zájemci o prodej mne mohou kontaktovat do 15.4.2018 s dotazy, případně mi mohou poslat Google účet, na který jim nasdílím Google Analytics data. K tomuto termínu je potřeba předložit nabídku - tedy plán dalšího směřování serveru a navrhovanou prodejní částku. Rozhodující pro mne je vyváženost obojího: jak realistický plán dalšího rozvoje, tak kupní částka potvrzující závazek dále se serverem pokračovat. Není podstatná formální načančanost nabídky, ale to, zda vzbudíte dojem, že jste schopni ji dostát. 
 
Kontakt je zandl zavináč marigold.cz - případně lze domluvit telefonickou i osobní konzultaci s vážnými zájemci, preferujte ale prosím ze začátku email. 

Coinhive / řvoucí AVG / Omluva

9.leden.2018 - 14:27

Dámy a pánové, omlouvám se. Chtěl jsem vyzkoušet vliv hash výpočtů, použil jsem k tomu Coinhive, což je mimo jiné těžební script na Monero. Protože mám Macka, nenapadlo mě vyzkoušet to s antivirem, takže jsem si nevšiml, že to kromě točíčích se větráčků něco jiného způsobí. Ukázalo se, že některé antiviry křičí a dělají problémy.

Script u vás nic nezapisuje, nic nedělá, jen počíta hash (takže zatěžuje CPU, ale bylo to nastaveno na podpoloviční zátěž volného CPU).

Chtěl jsem mít data za 24 hodin, ale odstranil jsem to, aby nám to nedělalo problémy. Omlouvám se za to, že jsem to nedomyslel.  

 

PS: kdyby to vypadalo, že to někde zůstalo, reloadněte, může to být v cache.

PPS: ne, k výdělkům se to rozhodně nehodí, jsou to cca 3 Kč za den. Já jsem potřeboval vyzkoušet, jestli by se takhle daly luštit podobně koncipované šifry. 


Výpadek Chronomagu 3-2017

9.březen.2017 - 10:48

Omlouvám se za denní výpadek Chronomagu. V datacentru Nagano T-Mobile došlo k výpadku proudu a při nahazování proudu se výpadek několikrát opakoval, takže server se nevratně poškodil. Nebyli jsme sami, komu se to stalo - není to chyba serveru, takhle se k serverů není možné chovat, několikrát je za sebou nahodit a shodit odpojením od napájení. Server je momentálně na diagnostice (a bude se uplatňovat náhrada), provoz Chronomagu byl obnoven ze záloh a rozběhán provizorně na virtuálním serveru do doby, než se rozhodneme, jak dál. 

 

Za výpadek se ještě jednou omlouvám.