Přejít na obsah


Chronomag

Zaregistrován: 28 úno 2005
Offline Naposledy aktivní: Soukromé
***--

Témata které jsem založil

Opraveny nefungující SZ

18.duben.2018 - 11:50

Od této chvíle by měly být opravené nefungující soukromé zprávy. Omlouvám se za to, vydusil jsem se na tom slušně. 

 

V krátkosti: někdy 26/3 přestaly fungovat, rychle se ukázalo, že je nakopnutá databáze. Zkusili jsme ji obnovit ze zálohy, ale bylo potřeba oddělit již publikovaná data. Nakonec zasáhnul odborník, který spustil několik příkazů na obnovení databáze a databázi se podařilo opravit bez nějaký větších harakiri. Příčinou pádu nakonec byla vypnutá průběžná optimalizace databáze - těch zpráv je tam nezkutečné množství. 

 

Omlouvám se za nesnáze a snad to zase chvíli vydrží (optimalizaci jsme zapnuli na režim průběžně).


Záměr prodat Chronomag

18.březen.2018 - 19:40

Neříká se to lehko ani snadno, ale po mnoha letech, kdy nedostatek mé péče Chronomagu neprospívá, přišel čas si přiznat, že nemám ani motivaci, ani sílu jej dále rozvíjet a chtěl bych si jej napříště už jenom číst. Proto jsem se rozhodl pro Chronomag najít kupce, který jej bude dále rozvíjet jako místo, kde se mohou čeští fanoušci hodinek potkávat a kde najdou informace.  
 
Toto je výzva k něčemu, co bych nazval "podání nabídek".
 
Chronomag má za sebou třináctiletou existenci a stal se uznávaným referenčním bodem na českém internetu v oblasti hodinařiny. Měsíčně jen navštíví 50 000 unikátních návštěvníků, z nichž téměř polovina jsou registrovaní uživatelé. Populární bývaly nejenom redakční články, ale i diskusní fórum. Příjmy má server dnes vcelku zanedbatelné (cca 15000 Kč měsíčně), protože reklama na něm není nijak prodávána kromě systému CPEX a ročních dobrovolných příspěvků členů fóra.
 
Předmětem prodeje je doména Chronomag.cz a veškerý její obsah (a příslušná práva). Prodej proběhne fakticky převodem domény, součástí prodeje není dosavadní společnost vedoucí doménu, ani žádná technologie (software pro fórum je nutno koupit zvláště, licence není přenosná, stodolarové řády). Lze domluvit pomoc s technickým převodem i obchodní/technické poradenství po přechodnou dobu po převodu.    
 
Zájemci o prodej mne mohou kontaktovat do 15.4.2018 s dotazy, případně mi mohou poslat Google účet, na který jim nasdílím Google Analytics data. K tomuto termínu je potřeba předložit nabídku - tedy plán dalšího směřování serveru a navrhovanou prodejní částku. Rozhodující pro mne je vyváženost obojího: jak realistický plán dalšího rozvoje, tak kupní částka potvrzující závazek dále se serverem pokračovat. Není podstatná formální načančanost nabídky, ale to, zda vzbudíte dojem, že jste schopni ji dostát. 
 
Kontakt je zandl zavináč marigold.cz - případně lze domluvit telefonickou i osobní konzultaci s vážnými zájemci, preferujte ale prosím ze začátku email. 

Coinhive / řvoucí AVG / Omluva

9.leden.2018 - 14:27

Dámy a pánové, omlouvám se. Chtěl jsem vyzkoušet vliv hash výpočtů, použil jsem k tomu Coinhive, což je mimo jiné těžební script na Monero. Protože mám Macka, nenapadlo mě vyzkoušet to s antivirem, takže jsem si nevšiml, že to kromě točíčích se větráčků něco jiného způsobí. Ukázalo se, že některé antiviry křičí a dělají problémy.

Script u vás nic nezapisuje, nic nedělá, jen počíta hash (takže zatěžuje CPU, ale bylo to nastaveno na podpoloviční zátěž volného CPU).

Chtěl jsem mít data za 24 hodin, ale odstranil jsem to, aby nám to nedělalo problémy. Omlouvám se za to, že jsem to nedomyslel.  

 

PS: kdyby to vypadalo, že to někde zůstalo, reloadněte, může to být v cache.

PPS: ne, k výdělkům se to rozhodně nehodí, jsou to cca 3 Kč za den. Já jsem potřeboval vyzkoušet, jestli by se takhle daly luštit podobně koncipované šifry. 


Výpadek Chronomagu 3-2017

9.březen.2017 - 10:48

Omlouvám se za denní výpadek Chronomagu. V datacentru Nagano T-Mobile došlo k výpadku proudu a při nahazování proudu se výpadek několikrát opakoval, takže server se nevratně poškodil. Nebyli jsme sami, komu se to stalo - není to chyba serveru, takhle se k serverů není možné chovat, několikrát je za sebou nahodit a shodit odpojením od napájení. Server je momentálně na diagnostice (a bude se uplatňovat náhrada), provoz Chronomagu byl obnoven ze záloh a rozběhán provizorně na virtuálním serveru do doby, než se rozhodneme, jak dál. 

 

Za výpadek se ještě jednou omlouvám. 

 

 


Azimuth Bombardier I. - klasika

3.říjen.2016 - 16:08

Prodám Azimuth Bombardier I. (tedy vůbec první model Bombardierů). Předem upozorňuju, že hodinky mají jiný tah (od původního mi upadla spona, ale je k dispozici) - kožený tah je taky od Azimuthu, ale nemá cvoky. 

 

Limitovaná edice 200 ks, sériové číslo 178.

 

Pár dat k hodinkám:

průměr ciferníku 48 mm

kalibr Fountainemelon ST 96-4 (zrekonstruovaný strojek vyrobený v roce 1969)

safírové vypouklé sklíčko

velká paráda na velké ruce (není to zrovna dámský model).

 

cena 18 000 Kč, při osobním předání v Praze sleva možná.

 

K hodinkám mám originální krabičku, starý pásek, kartu, koupené 2006, ale málo nošné, takže v perfektním stavu. 

 

Přiložený soubor  azimuth_bombardier.jpg   175,96K   238 Počet stažení

 

Přiložený soubor  azimuth-bombardier2.jpg   157,76K   201 Počet stažení

 

Zájemci odpovídejte zde či do vzkazů. 

 

PS: Omluva za předchozí UP, nenapadlo mě to. Ban na 5 dní...