Přejít na obsah


Bushman

Zaregistrován: 13 úno 2012
Offline Naposledy aktivní: Dnes, 07:24
*----

Příspěvky, které jsem vložil

V tématu:Citizen nebo Seiko

20.leden.2020 - 20:03

Tyhle Citizeny nosím a zpracování je perfektní, vteřinovka lícuje s indexy a přesnost je asi +1 sekunda za měsíc, spíš míň. S Eco-Drive žádný problém, prostě bezúdržbovky. Abych nezapomněl - hladký chod šroubovací korunky, nemám u nich ten pocit jako třeba u želv, že závit drhne a nutně ho musím co nevidět vojebat - i když tady se stejně použije tak jednou za dva měsíce pro srovnání datumovky. Porovnávat se seiko solar nemůžu,ale za mne je tam ohyzdná ta lupa na sklíčku, tedy bych volil jednoznačně citizen. 


V tématu:Citizen Eco-Drive

30.prosinec.2019 - 13:06

A kde v tom návodu jsi četl, že interiérové světlo je z LED zdroje? Ani jeden návod k Eco-Drive, co jsem držel v ruce nezmiňuje typ zdroje světla. Typická tabulka z manuálů Citizen, Casio definuje pouze hrubý odhad doby nabití v závislosti na intenzitě osvětlení a rozlišuje např. jasný den, zatažený den, běžné interiérové osvětlení - viz obrázek. Takže podstatné je, kolik bys třeba naměřil luxmetrem v místě, kde leží hodinky.


V tématu:Zase ta Monstra

24.prosinec.2019 - 11:09

Monstra parádní... Já blbec je prodal... Jen ty gumový řemeny, to bych nedal. Monstra musí být na tahu, aby člověk cítil těch čtvrt kila kovu na ruce. :-)


V tématu:Zase ta Monstra

22.prosinec.2019 - 19:48

Leze to do peněz co?  :) A co teda teď máš? Tuhle jsem se bavil s ggrandem a shodli jsme se v tom, že nejlepší géčka jsou renče a 5610 samozřejmě ve společný kombinaci, takže u těch géček jsem na konečný, jestli teda nepřijdou s něčim jiným krom toho nový mega Renče neni kategorie pro mě, tak jestli pujdou timhle směrem, tak sem s géčkama na konečný a jestli někdy nenašetřim na rolby, tak s těma želvama to vypadá asi taky tak. 

 

Mně zůstaly 5610 - ty jsou fakt perfektní. Pak mi zbyly Eco-drive potápky od Citizenu - Promaster Diver BN0191-80L - to byl takovej impulzivní kup, ale mám je už půl roku a zatím nemám chuť je pustit. Nemusím se o ně starat a od změny času udělaly +3 sekundy. Renče ze mě vymámil kolega z práce. No a želvy jsem měl skoro rok, ale nějak mě omrzely, ani nevím proč. Teď koukám pořád na ty nový seiko pětky a druhým okem hlídám inzerci, kdyby byly pěkný dvojkový monstra... Ale fakt pěkný. Ale abych řekl pravdu, vůbec nevím, jak to dopadne, protože už asi 3 měsíce nosím 95% času pětkový Apple Watch. Myslel jsem, že půjdou po 14 dnech zase do hajzlu, jako ty trojkový před nima, ale nestalo se. Ale to je na delší povídání v jiném vlákně. Ale Monstra jsou klasika, které bych těžko odolával.


V tématu:Zase ta Monstra

22.prosinec.2019 - 09:38

Jo já ten pocit znám. Rangemany 4x, Monstra 3x, Želvy 2x. Kdyby byly pěkný monstra k mání, tak bych do nich hned šel :-)))