Přejít na obsah


Bushman

Zaregistrován: 13 úno 2012
Offline Naposledy aktivní: Včera, 20:35
*----

Témata které jsem založil

Steinhart potápky

29.leden.2020 - 08:58

Zachtělo se mi zase po čase zkusit potápky od Steinhart, třeba Steinhart Ocean One 39 (nejraději černá verze), Ocean One Vintage Military,  Vintage Red...

 

Preferuji kompletní balení, po jednom majiteli, samozřejmě nedojebané, nějaké běžné opotřebení nevadí. 

Pokud by někdo měl  a chtěl se jich zbavit, tak prosím nabídky s cenou.

 

Díky...

 


Citizen Promaster NH8380-15EE

12.srpen.2018 - 08:36

Povedl se mi takový impulzivní nákup těchto hodinek a nosím je asi týden. Na velkou recenzi je to ještě krátká doba, ale pokud o nich někdo přemýšlí, třeba mu pár postřehů pomůže. Ovšem moje hodnocení je samozřejmě do značné míry subjektivní.

 

Hodinky se mi líbily na první pohled. Neměl jsem v plánu je kupovat, v podstatě jsem o nich ani nic moc nevěděl a jen letmo jsem zaregistroval, že něco takového má Citizen v nabídce a že jsou i na našem trhu dostupné. Ovšem jak jsem je uviděl naživo, okamžitě se mi zalíbily. Masivní pouzdro, černý ciferník s kulatými indexy, výrazné ručky, naprostá přehlednost a díky tomu odečet času na jedno mrknutí, prostě samá pozitiva sociální jistoty. Působily na mě tak, jako třeba monstra - bytelný hodinky na můj styl nošení - nasaď a zapomeň. A k tomu cena - 5300 ceníkovka, no nekupte to, když je to tak levný. Takže než jsme se nadál, měl jsem je na ruce. 

 

Na ruce sedí podle mne dobře, dobrou práci odvádí standardní černý gumový řemen (možná spíš plastový, je dost tvrdý, ale zase ne tak tvrdý, jako plastový řemen géček). Řemen je tlustý a působí dostatečně toolově, mně se na něm nelíbí dvě věci - dvojité zvlnění hned pod stěžejkami a přílišná tuhost, která obtěžuje při zapínání. Ale dá se na něj zvyknout. Horší je, že mně osobně se pod ním potí ruka tak, že se mi místy udělala až vyrážka - to jsem u kovových tahů, kožených řemínků ani u plastových géček zatím řešit nemusel. Takže řemen je jednoznačným kandidátem na výměnu. Volím mezi origo tahem (za nekřesťanskou cenu), nebo nějakým koženým řemenem, ještě uvidím. Bohužel tato černá varianta je ke koupi pouze na gumáku - chcete-li tah, jděte do sesterské modré verze, která je zase jenom na tahu. 

 

Pouzdro bez výhrad, luneta chodí dobře, stejně ji u žádných hodinek nepoužívám. Minerální sklo mi nevadí, i když safír bych raději. Sklo není utopené pod lunetou, jako třeba u Monster, takže ho luneta nijak nechrání. Dýnko je bez ozdob, hladké, rovné. Pozor na výšku pouzdra, pokud by se použil nato strap, budou hodinky už docela vysoké. Korunka není šroubovací a deklarovaná vodotěsnost je 100 metrů, takže nějaký ten bazén dají bez problému. Čistokrevné potápky to ale nejsou.

 

Strojek - Miyota 8200. Ruční nátah má, hacking nemá, což je škoda. Přesnost je zatím +4 sekundy / 24 hodin, stále na ruce. To je ucházející a nemám s tím problém. Na internetu hojně diskutované poskakování vteřinovky u strojků miyota je bohuže patrné i zde, naštěstí jen velmi málo, ale kdo je hnidopich, vidí. Pokud hodinky postavíme ciferníkem svisle 12 nahoru, tak když jde vteřinovka  od 12 k 6, někde mezi 10 až 25 minutou je vidět, že chod není tak plynulý, jako ve zbytku její dráhy. Ve vodorovné poloze je chod normální. Také při nošení na ruce tyhle jevy neregistruji, takže jsem tak nějak ochotný tuhle "vlastnost" strojku tolerovat.

 

Strojek má poměrně hlučný rotor, oproti třeba želvám, kde jsem ho neslyšel skoro vůbec. Efektivitu nátahu nemám jak srovnat, prostě je nosím a jdou, jaká je rezerva chodu nevím. Nátah je ale jen jednosměrný, narozdíl od Seika. Celkem vzato, za ty peníze je to tak nějak OK.

 

Kdo neřeší detaily, dostane za pár korun poctivý kus hodinek, o které se nemusí až tolik bát a může je prostě nosit. Kdo detaily řeší, tak v podobné ceně ať raději sáhne po některých Seiko 5.