Přejít na obsah


LONGINES

Zaregistrován: 07 dub 2012
Offline Naposledy aktivní: Dnes, 13:27
-----

Témata které jsem založil

Vostok Amfibia SE 650519B

27.říjen.2017 - 03:18

Zdravím,

 

prodávám původně zde od naprosto solidního místního člena zakoupené tyto elegantní potápky, Vostok Amfibia ve speciální edici - toho času jako nové. Co dodat? "Amfibisté" vědí o co se jedná, pro ostatní zájemce, ale neznalé doporučuju přečíst si toto ještě před koupí. Nyní ke stavu samotných hodinek( přeji si podat vyčerpávající popis stavu- pro jistotu): při jednom z nákupů s manželkou se mi na jinak netknutých hodinkách podařilo vyrobit vlásečnici na 24h lunetě ( konkrétně je to tečka/index ) 11 hodiny. Vlásečnici sem chtěl odstranit Cape Codem, což se mi sice povedlo, ovšem z indexu ve formě tečky s ostrou konturou se stala tečka s už né tak jasnou konturou. Toť vše. Hodinky jsou jinak v naprosto stoprocentním stavu, co se od výroby týče. Jen chci v souvislosti s dobrými mravy a vychováním zmínit od výroby lehoučce nepřesně navrtané nožičky na straně 5 až 7 hod ( mě to nijak nevadí) a dva lehoučké defekty vzniklé při broušení pouzdra ještě z prvovýroby. Ovšem luneta je vyměnitelná část hodinek, takže pokud by ji budoucí majitel vyměnil, tak stav hodinek je jak stav nových. Ještě bývá slušností zmínit, že hodinky se toto léto koupaly v Černém moři v Bulharsku v červenci a jelikož se nám tam s manželkou tuze zalíbilo, letěli sme tam ještě jednou v srpnu. Během celé dovolené sem se šroubovací korunkou nemanipuloval a  vždy hodinky ihned po koupeli omyl ve sladké vodě. Když už sme u té korunky, tak to je ta nejlepší a nejfestovnější šroubovací korunka, co sem kdy viděl! Ta vydrží snad všecko! Zapomeňte na šroubovací korunky u hodinek kolem 10 - 12 tis( i dražších), co se jim po páté manipulaci žvejkne závit a je vymleto. Tahle vydrží snad i konec světa.

K hodinkám samotným: sou to opravdu krásné hodinky, originální, nepřehlédnutelné, poctivé, kvalitní a hravě strčí do kapsy docela slušnou řádku i o mnoho dražších značek. Přesnost chodu sem přesně nesledoval, ale tuším že je to kolem + 17 sec. (Díky unikátní konstrukci Amfibií není problém si přesnost vyladit doma k maximální spokojenosti bez obav z narušení vodotěsnosti po otevření hodinek). Rezerva nátahu by odpovídala době udávané výrobcem - tedy kolem 31 hodin, ale nikdy sem je nenechal dojít až dokonce, tak přesně nevím. Fota záměrně hnusná, pod ostrým světlem, aby vynikly eventuální neduhy, ale jak vidíte, tak tam (krom toho s tou lunetou ) nic není  :)  Aspoň já o ničem nevím, a to sem hnidopich  :)

Proč je prodávám? Popravdě, nejdřív sem je miloval, ale začal sem tíhnout opět ke klasické výrobě Vostoků. Vlastně ke mě už touto dobou putují nové klasické Amfibie z Čistopolu, teď už moje vysněné a já vím že by se mi už na ruku tyhle nedostaly.Což je škoda... Vím, že budu litovat, páč dneska už je nikde nekoupíte, teda pokud se nenajde blbec, jako já. Tyhle už se koupit zkrátka nedají.

Základní specifikace : wR 200 m

                                   sklíčko: tlustostěnný plast

                                   Pouzdro nerez ocel broušené/ lesklá luneta a korunka

                                   Šroubovací signovaná korunka

                                   Automat s možností ručního nátahu

                                   12h rozložení ciferníku s 24 h ručkou a malou vteřinovkou

                                   Opravdu povedený ciferník

                                   32 rubínových ložisek

Kolik za ně? Koupil sem je tu za tuším 2,800 Kč ( což byla od původního majitele dle mě naprosto fantasticky příznivá a vsrřícná  cena), a já nechci být hyena - myslím, že je to slušnost. Dám vám je za 1,800 Kč (s ohledem na tu lunetu, kdyby jí chtěl někdo přecijen vyměnit, dá se sehnat za cca 15 USD, ovšem stav, ikdyž sem je denně nosil je jinak nezměněný, páč sem je nosil opravdu s láskou a nejvyšší opatrností.) . Cena je pevná, dolů určitě nepůjdu, to bych si je raději nechal.

Za směšný peníz hodinky dost slušný kvality, inhousem a solidní tradicí značky. Balení kompletní, tzn. jen krabička a papíry od hodinek. Osobka může být v Českém Krumlově/ Českých Budějovicích - káva, limo, nebo pivo na mě, nebo pošta  (po ČR taky na mě). Případný zájem prosím vyjádřit formou SZ, nicméně se omlouvám za moje retardované reakce - tento pátek budu mít pracovně dost frmol. První v pořadí vítězí, pokud by něco neklaplo, budu řešit dle pořadí.

Hezký den!