Přejít na obsah


reborn

Zaregistrován: 23 lis 2012
Offline Naposledy aktivní: 12.05.2019 - 11:01
-----

Příspěvky, které jsem vložil

V tématu:Jaké Seiko máte právě na ruce?

12.květen.2019 - 10:12

Na leto paradni

 

Nájs. Na prvni pohled jsem myslel, že koukám na svoje vlastní hodinky. I ten chapter ring mám přesně takhle vychýlenej u dvanáctky. Ale na druhej pohled jsem si všiml, že já mám na datumovce dvanáctku, takže ne, nejsou to ty moje. A já je nosím celoročně :-)


V tématu:Jaké Seiko máte právě na ruce?

22.duben.2019 - 21:46

Dnešní...


V tématu:SKX007J a SKX007K

3.duben.2019 - 18:57

Ahoj, 
 
mne sa strasne pacia skratky dni v japoncine, ja mam SKX009, takisto od CreationWatches, ale mam ENG/ FR skratky dni. Predpokladam, ze SKX oznacene J budu mat date ring eng/ jp, mozes mi to potvrdit?
 
Na obrazku su sice Tuna, ale ilustracne staci
 

 
Dikes :)

 

Já mám SKX007J. Koupeny před sedmi lety jako nové z eShopu v UK. Chapter ring (minutový kroužek, armovák) byl křivej, luminiscence na minutové ručičce byla nějaká flekatá, hardlex byl blbě zbroušenej a byl usazen křivě, posléze vyměněn za nový hardlex. Ten mi došel lehce poškrábanej už od hodináře, co to tenkrát měnil... Pak mi dvakrát praskla natahovací hřídelka na korunce! První výměnu jsem řešil nákupem nové korunky kdesi z Francie a výměnu provedl místní hodinář. Když mi to vzápětí prasklo podruhé, tak jsem hodinky poslal Tondakovi a ten zjistil, že to moje pouzdro je prostě zmetek. Musel tam vyrobit nějaký udělátko, díky kterému se zmenšilo pnutí hřídelky v pouzdře. Opravil mi luminiscenci na ručičce, asi o desetinu milimetru v rámci možností poladil ten armovák a vložil plochý safír s modrým antireflexem. Tak snad to nějakou dobu vydrží. Takže asi tolik k nějakým zárukám kvality, když to jako je J verze.

 

Na druhou stranu jsem rád, že to má napsaný Made in Japan na ciferníku (i když  to nikdo nemůže vidět) a mám rád ten bílej nápis 21 jewels, který na K verzi není. A kdybych si měl dnes koupit SKX007 znovu, dost možná (asi určitě) bych si pořídil opět verzi J. Nikdo z lidí, s kterýma se běžně potkávám, nemá ani ponětí o nějakých rozdílech mezi J a K, respektive valná většina z nich ani nepostřehne, že vůbec mám nějaké hodinky, natož tak jaké, takže o nějakým frajeření to není. Jen takovej můj dobrej pocit. Jinak jsou to super hodinky, jdou mi víceméně přesně - obvykle je seřizuju až při změně datumovky jednou za měsíc či dva až tři..nějaké dvě minutky do plusu mi nevadí.

 

A co se týče japonských znaků na datovém věnci, tak já mám buď anglické zkratky nebo římská čísla I, II, III, IIII, V a pak modrý obdelníček pro sobotu, resp. červený pro neděli.

 

Tož tak.


V tématu:Na čem spíte?

17.březen.2019 - 14:03

Díky. Myslím že do toho Tempuru radši nepůjdu.


V tématu:Na čem spíte?

16.březen.2019 - 19:13

Má někdo zkušenost s matracemi Tempur? Sháním pomocnou matraci (čabraku). Dnes mi to v jedný prodejně vychvalovali do nebes. Na netu moc českých recenzí není, ale co jsem hledal v angličtině (tady a tady), tak mi to připadá, že to je asi tak oblíbený jako španělský boty a jiné mučící nástroje.