Přejít na obsah


Strocek

Zaregistrován: 23 led 2013
Offline Naposledy aktivní: Včera, 22:43
**---

Témata které jsem založil

P: Bundu Dickies TJ15 Eisenhow

14.říjen.2019 - 20:36

Prodám výbornou podzimní bundu Dickies TJ15 Eisenhower.

stav: fungl nová

barva: černá

velikost: XL (ale fakt USA XL) pod rukávama jsem naměřil šířku 69cm

důvod prodeje: potřebuju o číslo menší

 

Myslím, že jde v ČR přes 2000,-

 

Cena 1500,-

 

Bez rezervaček, kdo dřív přijde… Osobka Beroun-Praha. Kdyby nebyl zájem, rozšířím o počtu, ale zatím Beroun-Praha.

 

První 2 fotky z netu.

 

Pouze SZ

 


Suzuki Jimny - informace

14.červenec.2018 - 15:37

Pánové a možná i dámy. Pani se rozhodla, že výhledově její první vozidlo na popojížděčky po městě bude Suzuki Jimny, že se jí moc líbí. Asi bych ho taky využil v lese  :)  a tak bych se chtěl zeptat, jestli někdo Džimyho má a jestli by k němu poradil nějaký informace typu, jestli lepší naftu nebo benzín, jaký roky byly dobrý, na co si dát pozor při koupi, kde se poptávat atd. koukal jsem na ceny a docela se držej. Cena okolo 100tis, ale klíďo víc za pěknej kousek.  

 


Casio G-Shock GW M5610-1 - recenze

20.srpen.2017 - 12:47

Casio G-Shock GW M5610-1

 

Je to už nějakej pátek co jsem pečlivým výběrem zredukoval stav hodinek na nový želvy a géčka rangemany, aby bylo od každého něco. Samozřejmě co bych to byl za chronomagora, kdybych si nenechal alespoň jedny Primky. Se všemi hodinkami jsem byl spokojený a myslel jsem, že jsem jak se říká na konečný. Všechno dobrý, ale pořád jsem tak nějak láteřil, že ty renče jsou takový velký.. Na sport super, ale na každodenní nošení jsou trošku větší. Né že by se jako nedaly nosit, ale něco menšího by bylo víc praktický.

 

Už delší dobu mi padly do vočka klasický géčka s odkazem na starý kultovní modely a to GW M5610-1. Pořád mi ležely v hlavně a několikrát jsem si je byl i vyzkoušet a pořád jako jo ne, jo ne, až jsem poučen z předchozích výběrů to nechal trochu u ledu, s tím jestli to povolí nebo ne.. No a nepovolilo. Hodně tomu přispěla možnost dát na ně origo géčkovej tah, který ty hodinky zvedne o třídu víc. Originál plastový řemínek, vychází z pravidla, levněji to nešlo, né že řemínek z rangemanů by na tom byl s kvalitou lépe, ale u těch 5610 je docela krátký a někdo s širším zápěstím by mohl mít problém a vím, že si na to někdo stěžoval. Já je měl tuším na 2 nebo 3 dírce od konce a to nemám zas tak široké zápěstí (18cm). Géčkový gumo-tah, větší dílky jsou guma (plast), menší dílky jsou kov, spolu s kovovou překlápěčkou pobere daleko větší ruku, krom toho se výborně nosí a samozřejmě rychlost zapínání a nehledání do jaké dírky máte pásek zapnout je obrovská výhoda. Krácení tahu je velmi rychlé, všechny dílky jsou spojeny, stěžejkami. Bohužel tah se dodává pouze k modelu, který je určen pro japonský trh a to model M5610BC-1JF, což by přes eBay nebyla překážka, ale je to model s inverzním displejem, což mě vůbec nebere a po dvou zkušenostech si už inverzní displej nikdy nepořídím a jak známo, inverzní displeje jsou na tom s viditelností daleko hůř než klasické displeje. To jsem nezapomněl zmínit, protože se vždycky najde někdo kdo mě přesvědčuje, že jak sou inverzní displeje super čitelný a občas to vypadalo, že mě někdo bude přesvědčovat, že jsou čitelnější.. J Takže když nebyl tah součástí klasického modelu, musel jsem si ho dokoupit zvlášť na eBay a koupil jsem si ho ještě před tím než jsem si koupil hodinky J. Potom co tah dorazil, jsem začal zjišťovat nabídky prodejců tuzemských i zahraničních a zahraniční mi vycházeli o nějaké to kilčo, dvě levnější, ale to nebyla zas tak výrazně lepší cena, která by mě zlomila a volil jsem domácího prodejce s 3 letou zárukou a to konkrétně pražskou firmu Helveti.cz kde majitel Jirka Štencek je součástí naší komunity a ochota i přístup byl vynikající. 

 

Po nákupu hodinek jsem ihned nasadil géčkový tah. Tady pozor, řemínek je nasazen na klasických stěžejkách a sundat ho bylo snadný, ale nasadit tah, zas taková sranda nebyla a je to tam dost na fest, takže jsem si s tím docela hrál. Od doby co jsem pořídil 5610 jsem neměl jiné hodinky, ale je to lehce přes 2 týdny, tak si je zatím užívám. 5610 se hrozně dobře nosí, když pomineme, že jsou lehký, včetně tahu, což u géček nikoho nepřekvapí, ale kolikrát o těch hodinkách vůbec nevíte a krásně splynou s rukou. Tah jak jsem zmínil se výborně nosí díky členitosti a krásně obepne ruku podle potřeby, což u plastových řemínků zas tak pohodlný tvarování není. Trochu jsem se bál celkové velikosti hodinek, jestli nebudou malé, ale jsou akorát i když možná malinko, ale malinko by větší být mohly nebo teda mě by se to víc líbilo. Čitelnost displeje je výborná a velikost čísel je stejná jako daleko větších rangemanů. Stejně tak přehlednost funkcí a informací je jednoduchá a na displeji nenajdete nic co by jste nepotřebovali vědět. Základní funkce: čas, světový čas, 5x alarm, stopky a odpočet je dostačující a kdyby bylo potřeba nějakou špešl funkci vzal bych rangemany, ale na běžný užívání naprosto dostačující.

 

Jak to tak bývá 5610 nemají jenom kladné stránky, ač jsou teda daleko v přesile, né že by měly vyloženě něco závažného, ale určitě stojí za zmínku některé drobnosti, které by mohly být vyřešeny lépe. Délka podsvícení je pouze 1,5 s což mě stačí, ale u rangemenů, jde navolit 3s a to už je daleko lepší. Mě osobně délka podsvícení nějak nevadí, samozřejmě mohla by být delší, ale na klasické užívání to jde, chápu, že u rangemanů, kde je plno funkcí navíc je potřeba víc času k manipulaci. Co mě osobně trošku vadí a tam bych určitě viděl možnost pro zlepšení, jsou tlačítka funkcí. Čekal jsem to sice horší, ale mohly by být o kousek větší, stačilo by jenom širší a nebo když ani to né, tak určitě alespoň v nějaké povrchové úpravě na konci jako je u rangemenů, nějaké drážkování (rádlování). Tlačítka jsou malé, na koncích trochu zakulacené a v chromové povrchové úpravě, tak že může docházet při mačkání ke sklouznutí nehtu, kterým se tlačítka na 5610 nejlépe ovládají. Možná, že i to je odkaz na nějaký původní model, ale tohle si myslím, že by bylo dobré určitě zlepšit.

 

Závěrem bych hodnotil hodinky velice kladně, výborně se nosí při každodenní činnosti, nosím je i ke košili a nepřipadám si blbě což u renčů nebylo ončo. Určitě doporučuji géčkový tah, který sice stojí 3/4 hodinek, ale určitě se s ním pohodlněji nosí a dává jim nádech jak sportovních tak i stylových hodinek. Klasické funkce pro běžné užívání naprosto stačí.

 

 

 

Plusy:

kompaktní velikost ani malé ani velké, univerzální pro všechny ruce

pohodlný géčkový tah (kombinace plastu-kovu, proto je i lehký)

dobře čitelný a přehledný displej (velká čísla jako u rangemanů)

rádiem řízené

solární napájení

dostatečné funkce (čas, světový čas, 5x alarm, stopky, odečet)

senzor podsvícení displeje při natočení hodinek k sobě

WR 200

odkaz na původní modely, takže jste i mezi puberťákama kůl

 

Mínusy:

délka podsvícení pouze 1,5s

malá zapuštěná tlačítka s chromovou úpravou (to je asi největší slabina) i když to není zas tak hrozný, tak určitě bych to zlepšil

osobně postrádám vynikající funkci zapínání stopek hned prvním zmáčknutím tlačítka, jako je to u rangemanů, ale to bych toho už chtěl moc (při současným počtu tlačítek by to asi stejně nešlo)

 

Rozměry a data jsou lehce dohledatelné na netu, ale vzal jsem teda šupléru:

šířka: 43,4 mm

výška: 12,4 mm

lug to lug: cca 46mm

tah: u pouzdra 26mm, 18mm spona

 

Stejně tak je plno fotek na netu a každý kdo viděl moje postující fotky, tak je mu jasný, že do kalendáře chronomagu se nikdy nedostanu, ale tak aby se neřeklo, tak něco dávám.

 

Budu rád když se podělíte i se svými zkušenostmi, včetně fotek.