Přejít na obsah


AdaMoss

Zaregistrován: 06 úno 2013
Online Naposledy aktivní: Dnes, 22:35
*****

Příspěvky, které jsem vložil

V tématu:Unikaty fora

Včera, 15:26

Zelosů tu myslím taky moc není. Zrovna unikátem bych to nenazval, ale minimálně neobvyklý to je :-).


V tématu:Field, WR 100m, 38 mm, mech.

Včera, 13:38

Být tebou jdu to tvé první volby. Je to odkaz na nestárnoucí klasiku s moderním strojkem. S WR 50m bych si hlavu nelámal. Na plavání to bohatě stačí. 36mm a manuální nátah láká i mě - ale já zvažuju tu klasickou černou variantu.

 

Pokud bys do nich šel, tak dej bacha na přesnou referenci. Existují totiž dvě varianty strojku H-50 (ETA2801). Liší se frekvencí. Hodinky s rezervou chodu 80h mají sníženou frekvenci na 21600 oproti standardní 28800.


V tématu:Speedmaster - funknční nátah?

27.leden.2020 - 22:32

No u Hanáka mi řekli, že si myslí, že to bude stržený (když byla rezerva chodu cca 12h) a že jsem to musel strhnout já, ale nijak na sílu jsem s tím netočil, ale těžko se bude dokazovat :-/ Tak si to vzali na diagnostiku a jsem zvědavej, jak to dopadne a jestli mi to eventuelně uznají ze záruky. Jsem teda trochu smutnej z toho, že bych čekal na opravu 6-8 týdnů a netuším, kolik si může ofiko servis Omegy naúčtovat, tak snad to dopadne dobře :-)


 

Hnulo se to nějak? Nějaké zprávy od Hanáka? Držím palce, ať to uznají v rámci záruky.

 

Jinak k tomu natahování...ono vážně dost záleží na tom, jak kdo natahuje. Někdo během natahování na jeden záběr otočí korunku 2x (přes celou délku palce), někdo neudělá ani jednu komplet otočku. To se pak těžko porovnává :-). Když se snažím, udělám to taky na 20 cyklů...když to tak nějak šudlám, je to klidně víc jak dvojnásobek.


V tématu:Srovnání dvou bondovek 2531.80

27.leden.2020 - 22:22

Díky moc, pěkný! Takový populárně naučný :-). Snažím se to dělat podobně. Obojí se zdají být v pěkném stavu, jen ty spony se mi z té jedné fotky zdají takové omleté - nebo klame fotka?


V tématu:AdaMossovo foto-pokusné vlákno

27.leden.2020 - 22:08

Jako první tu máme Rolex Explorer 114270. Dostaly se ke mně hned z kraje roku – někdy koncem ledna 2019 a byly to moje vůbec první Rolexky. Musím říct, že jsem s nákupem dost váhal a byla to vlastně taková nepromyšlená, impulzivní hurá-akce. Dnes vím, že to byl pravděpodobně můj nejlepší nákup vůbec a hodinky můžu s klidným svědomím prohlásit za definitivní. Je to taková Popelka Rolexu. Hodně lidí si jich na první pohled ani nevšimne, nebo je rovnou vyřadí z hledáčku pro svoji přílišnou obyčejnost. Já po roce mohu říct, že právě ta obyčejnost je asi jejich nejsilnější stránka.

 

Přiložený soubor  exp2.jpg   253,59K   7 Počet stažení

 

Přiložený soubor  exp4.jpg   251,89K   6 Počet stažení

 

Ideální hodinky pro každodenní nošení jak k tričku, tak ke košili. V obleku bych se za ně také nestyděl. Pro mé zápěstí, jehož obvod osciluje v průběhu roku mezi 16,5 – 17 cm, je 36mm pouzdro těchto hodinek naprosto perfektní. S černým ciferníkem není třeba řešit barevné kombinace a s vodotěsností 100m netřeba se body bát. Přidáme-li k tomu kvalitu zpracování, spolehlivost a přesnost, na jakou jsme u Rolexu zvyklí, okořeníme známým příběhem o dobývání horských výšin, koktejl dokonalosti je hotov.

 

Pokud bych z nějakého důvodu měl mít pouze jedny jediné hodinky, byly by to právě tyto. Skutečně nemám, co bych jim vytknul.

 

Přiložený soubor  exp1.jpg   109,32K   6 Počet stažení

 

Přiložený soubor  exp3.jpg   226,35K   6 Počet stažení