Přejít na obsah


nividic

Zaregistrován: 08 dub 2013
Offline Naposledy aktivní: 19.07.2018 - 18:42
*****

Témata které jsem založil

SIHH 2018

16.leden.2018 - 10:14

Co říkáte na letošní nadílku novinek?

 

Bezesporu u Langeho zase cvičí Švýcary (Saxonia Triple Split), ale ani swiss made nespí, namátkou super tenké Piaget Altiplano nebo AP, Montblanc chrono, VC i Cartier do toho taky slušně šlapou, že se ani nedivím, že se Moser opřel do mainstreamu svýma Icon Watch.

 

Je něco, co vás extra zaujalo? Mně osobně JLC limitka Polaris Memovox (i když bych i zde preferoval černý datový věnec).


Jaké Stowa máte právě na ruce?

4.leden.2018 - 14:32

Možná dalším separátním vláknem někoho naštvu, možná někoho naopak inspiruju.

Vykopávám flígry s netradičním ciferníkem.

:cheers:

Sinn 356 Sa GR

29.prosinec.2016 - 17:37

Tenhle příběh o hledání chrona začal někdy před třema lety, kdy už bylo jasné, že k tomu nazrál čas.

 

Nejdřív jsem trpěl utkvělou představou, že těma hodinkama musí nutně být moony. To mě drželo až do loňska, ale při každém zkusmém návleku na ruku to nějak nebylo ono. Lug2lug syndrom, by se dalo říct. Takže moony byly definitivně mimo hru.

 

Mezi dalšími adepty byly lesní chrona od Konráda, na ruce fajn, seděly pěkně, ale z nespočtu indexů mi šla hlava kolem. Pak jsem mlsně obhlížel nějaký vintyč brajtle, ale protože tomu prd rozumím, moudře jsem uvážil, že tudy cesta (zatím) nepůjde a marně chrnonobloudil zase dál.

 

Při jedné z cest do chronoshopu jsem si Zdeňkovi povzdechl o svém těžkém chronobundu, načež s klidem jemu vlastním vytáhl 356 a s pozvednutým obočím se mlčky zeptal, zdalipak jsem zvážil i tuto variantu. Chvíli jsem si připadal jak nachytanej prvňáček, co neumí číst na webu, ale ten pocit, že člověk konečně najde ty perfektní chrona pro sebe, ten se pomalu začal zhmotňovat v úsměvu od ucha k uchu. Příjemně jsme poklábosili a já se s jiskrou uvnitř chronopacientovy duše odebral ku domovu.

 

Jiskra ovšem zažehla plamen pochybností a začal kolotoč vnitřní argumentace. Pohled na fotky na webu a na IG pochybnosti střídavě hasil i přiživoval, až jsem narazil v archivu Sinnu na ref. 356.077 s ukazatelem rezervy nátahu namísto dne v týdnu. A bylo vymalováno. Plameny pochybností byly fuč, stejně jako naděje, že bych tyhle hodinky mohl někdy mít, protože jde o už nedostupný model. Myslel jsem, že mě trefí.

 

O happyend téhle story se pochopitelně postaral Kubson, jehož pomoci si velmi vážím a jehož chronomagii od této chvíle uctívám.

 

Závěrem, proč je právě tento model pro mě perfektní? Velikost 38,5mm a frézovaný (!) safír s oboustranným AR, uvnitř bije valžuk7750 s tradičními Sinn vychytávkami - to jsou technikálie. Ale ze všeho nejvíc se mi na tom líbí to, že je tenhle model téměř opakem mých 556i. A toto zrcadlení má pro mě svůj skrytý půvab.

 

Pár fotek pro ilustraci zde, pak s nimi budu porůznu plevelit chronomag.

 

:clap:


Rlx a Sinn na koňským zadku?

5.listopad.2015 - 10:34

Kluci poraďte, mám ideu zkusit dát archivní DJ a 556i na koženej strap, není to úchylný?

U Sinnu je problém s místem - mezi pouzdrem a stěžejkama je zoufale málo místa, je blbost chtít tenkou kožku? Pevnost, spolehlivost, atd.

Zkoušel jste to někdo?

Na těch internetech jsem moc fotek nenašel, teda 556 vůbec, tam jenom řemeny nebo hadráky, u DJ je to občas vidět.

 

Díky.

 

Něco v tomto smyslu

 

71c0353673555a8865cdee636f5714ba.jpg

 

nebo